Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

waldek727 01:13, 02 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wioletko.
Dziękuję Ci za poparcie mojej tezy rozradowaną buźką. Stosując się do powyższej zasady, zresztą nie tylko mojej bo i również Danusi, Mazana oraz większości doświadczonych ogrodników jestem przekonany, że takich buziek na naszym ,,Ogrodowisku" będzie przybywać z roku na rok. Prawidłowa pielęgnacja roślin iglastych i nie tylko, oraz odpowiednie ich nawożenie zawsze będzie stanowiło barierę ochronną przed wszelkimi patogenami.

Liza.
Każda przesadzana roślina ma przez pewien czas w mniejszym lub większym stopniu utrudnioną transpirację wody. W tym trudnym dla roślin okresie do momentu prawidłowego ukorzenienia się warto jest je osłaniać przed słońcem matą lub siatką tzw. ,,cieniówką".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaKasia 14:14, 12 wrz 2014

Dołączył: 25 maj 2014
Posty: 6
Witam wszystkich
moze mi podpowiecie czy to normalne co dziejje sie teraz z moimi brabantami ? to normalne na jesień ?
Lila50 19:43, 14 wrz 2014

Dołączył: 13 sie 2014
Posty: 6
Tuje Brabant mają często objawy brązowienia igieł jesienią, po czym na wiosnę znowu zielenieją, albo dopadła ją choroba grzybowa.
Mazan 19:43, 14 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaKasia

Wątek na ten temat istnieje w dziale Ochrona przed chorobami i szkodnikami. Zapoznaj się z nim. Myślę, że znajdziesz tam odpowiedź na swój problem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KasiaKasia 19:43, 14 wrz 2014

Dołączył: 25 maj 2014
Posty: 6
Mazan , mozesz podeslać link ?
Mazan 19:43, 14 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
KasiaKasia

www.ogrodowisko.pl/watek/1128-choroby-i-szkodniki-zywotnikow-thuja
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 19:44, 14 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest przyczyna naturalna tak jak na tych zdjęciach w środku postów. Gubią stare przyrosty. Wklej zdjęcia w tym wątku właśnie

http://www.ogrodowisko.pl/watek/440-brazowienie-iglakow?page=10
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kubusia 16:35, 15 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 2
Witam wszystkich Forumowiczów i zwracam się z prośbą o pomoc dla moich iglaków.
Na przełomie lipca/sierpnia posadziłam tuje HOLMSTRUP YELLOW. Trzy wsadzona drzewka od początku kiepsko wyglądały ale ich stan się wcale nie poprawia a wręcz przeciwnie i nie wiem co im dolega. Już trzykrotnie w odstępach dwutygodniowych opryskałam wszystkie drzewka nawozem przeciw brązowienie ale ich stan wcale się nie zmieniła na lepsze. Czy jest jakiś ratunek dla moich drzewek?? Proszę o pomoc.
Mazan 18:02, 15 wrz 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kubusiu, cz potrzebne jest aż takie "okrycie"? Zapoznaj się w dziale Ggród z wątkiem "Mata przeciw chwastom". Tam na podobne tematy jest bardzo dużo różnych informacji.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Margoth 20:56, 15 wrz 2014

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Kubusiu, wydaje mi się, że Twoje tuje mają bardzo sucho. Daj im pić.
Czy przy kupnie zwróciłaś uwagę na stan korzeni? Czy tuje były wsadzone w piasek do donicy? Jeśli tak, to prawdopodobnie były wykopane z gruntu tuż przed wystawieniem do sprzedaży i zanim je wkopałaś, ucierpiały. Może dadzą radę.
____________________
Ogród Margoth
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies