Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 21:02, 15 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wywal szmatę spod tui, bo jeśli są za głęboko posadzone i w dodatku glina to zabijesz je szmatą. Być może to jest przyczyna złego stanu, gniją pnie? sprawdź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kubusia 19:19, 16 wrz 2014

Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 2
Dziękuję wszystkim za cenne rady.

Tuje kupiłam w doniczkach niektóre miały już za małe doniczki i korzonki wychodziły dolnymi otworami - czy to może być przyczyna ich złej kondycji?. Jutro pojadę na działkę i będę je reanimować - może się uda.


Margoth 10:32, 17 wrz 2014

Dołączył: 12 cze 2011
Posty: 149
Jeśli korzenie wychodziły otworami w dnie donicy, to dobrze. To znaczy, że tuje były od początku hodowane w donicach.
____________________
Ogród Margoth
aleksandra_g 09:36, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
parę tygodni temu posadziłam 3 jodły jedna zaczyna mi żółknąć, nie są posadzone za głęboko, Pani mówiła, że były kopane wiosną i całe lato stały w doniczce więc w ziemi odbiją od razu, bryłę miały chyba przerośnięta bo nie mogliśmy wyjąć drzewka z doniczki i ją rozcinaliśmy. Nie wiem co robić?!

____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Toszka 09:58, 22 wrz 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Musisz poczekać do wiosny i obserwować. Od środka żółknące i usychające igły to naturalny proces starzenia, czasami braku światła.
Teraz może być to skutek połamania i otarć przy wyjmowaniu z donic i sadzeniu. Bądź dobrej myśli. Moja koreanka pięciokrotnie zniosła bez szwanku przeprowadzki, by na koniec osiąść w (chyba) docelowym miejscu i w nim to od trzech lat rośnie radując serca i oczy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aleksandra_g 11:26, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
ale to usychanie igieł nie jest tylko od środka dlatego mnie to zmartwiło, ale może faktycznie to szok po posadzeniu, czyli rozumiem że niczym nie pryskać i nie nawozić?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 19:02, 22 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zastanowić się, czy nie mają za sucho, za mokro czy miały korzenie, czy były ciachnięte, kopane, wtedy myśleć co robić.

Widać że żółknie w środku, czyli normalnie.

Doczytałąm, że miały korzenie. Nic i m nie będzie, pomyśl czy pH dobre było do iglaków, czy ziemię podsypałaś i czy podlane dostatecznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aleksandra_g 19:20, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
za sucho raczej nie, podlewałam po posadzeniu i mam nawadnianie, padał też deszcz ewentualnie może za mokro? żółknie głównie w środku i dlatego się tym nie przejmowałam ale zauważyłam też żółte igły przy czubku i na środku dlatego zaczęłam się martwić..
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gardenarium 08:18, 24 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą być przędziorki, weź lupę i popatrz pod spodem igieł. Jeśli są, użyj preparatu przędziorkobójczego Magus 200 SC.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:28, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Keri napisał(a)
Witajcie, czy mogę prosić Was o pomoc w ocenie moich żywotników? Sadzone były we wrześniu, pierwsze zdjęcia to te zaraz po posadzeniu, były śliczne zieloniutkie, te ostatnie zdjęcia robione były w grudniu, krzewy wyglądają tak jak wyglądają - są koloru lekko rdzawego, trochę przyklapnięte, z resztą sami zobaczcie, czy to normalne zjawisko na zimę czy coś z nimi nie tak??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies