Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 14:43, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam kilka pytań :

- czy tuje miały podsypaną ziemię dla iglaków o odczynie lekko kwaśnym lub cokolwiek, czy wsadzone w rodzimy grunt ?

- czy pod keramzytem jest mata p. chwastom?

- czy gleba nie jest nieprzepuszczalna i tuje stoją w wodzie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 14:44, 08 paź 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Pomocy!! Zauważyłem, że tuje blakną. Chciałem w kwietniu wykonać oblewanie pinivitem, czy to nie zaszkodzi. Co jest nie tak?





____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 14:44, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kochany ogrodniku, przyjrzyj się swoimi oczkami, bo te białe to połamane są,. Wytnij je, Dlatego usychają. A brązowe w środku to normalne, wyskub je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 14:44, 08 paź 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Zawstydzony, ale zarazem z wielką ulgą jutro założę okulary i poskubię Czyli nie mam się martwić i mogę bez obaw popryskać pinivitem jak dla młodych drzewek (sadzone na jesień).
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 14:44, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najpierw je poskub a potem myśl o nawożeniu. Podlej gdy mają sucho.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
blackstork 14:45, 08 paź 2014


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Zaraz po zimie mocno je podlałem, bałem się że aż za i stąd ten kolor.
Zastanawiam się, czy te połamania, to wina wiatru, czy może do tego trzeba się przyzwyczaić.
Sąsiedzi mają dużo kotów, czy może to być wynik znakowania terenu, czy można w jakiś sposób odstraszyć koty od drzewek?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Gardenarium 14:45, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Połamania to wina sadzenia, albo transportu. Połamałeś sam, albo w szkółce, to się zdarza, u mnie też, tylko ja wiedząc o tym idę i patrzę i oczywiście widzę takie gałązki o d razu je ucinam. Doświadczenie robi swoje.

Kota odstraszy pies, albo woda, nie ma środka, Kupiłam i nie działa żaden, kot idzie dumnie i ma mnie w nosie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sofijka 14:45, 08 paź 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
A moje u moich szmaragdów posadzonych ponad tydzień temu zbrązowiały bądż też uschły pojedyńcze górne gałązki Co to może oznaczać? Poza tym rośliny są zielone i czuć w nich życie. Tuje mają ok. 180cm wys. Trochę mniejsze tuje plicata, sadzone w tym samym czasie mają się zupełnie dobrze.





____________________
sofijka w ogrodzie
PAWLLOSZ 14:45, 08 paź 2014

Dołączył: 11 lis 2012
Posty: 2
Witam,
Zacząłem ten temat i po 1,5 roku muszę powiedzieć że to był fałśzywy alarm. Moje tuje nabrały życia w zeszłym roku. Za nimi druga zima i jest naprawdę OK. Wytrzymały wihury, obfite opady śniegu i, mróz i duże upały. Chyba po prostu tak mają zaraz po posadzeniu, że potrzebują czas na adaptację do nowego środowisku.
Dziękuję i Pozdrawiam
sofijka 14:45, 08 paź 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Dzięki, to bardzo pocieszająca wiadomość!

Pozdrawiam
____________________
sofijka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies