Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

TUTEK 08:21, 29 sie 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
witaj Aniu
po przeczytaniu całego Twojego watku postanowiłem napisać do Ciebie i wielkie dzięki że on jest!!!!
otóż od roku zmagając się ze swoim ugorem (38 arów a dojdzie może do 50)trafiłem na portal i na toszke i mazana doradzali mi szczególnie w przygotowaniu ziemi -("toszka-sercem rośliny jest korzeń") ja mam tak jak Ty też glina też woda też sarny też węze i lasy wokól 30km od wrocławia no i zero wyobraźni przestrzennej i brak ogrodzenia toszka wiedzac że jestem z tych niedorozwiniętych "ogrodnikow" poleciła mi twój wątek i to był strzał w dziesiątkę!!!jak mi was wszystkich się dobrze czyta to powieść edukacyjno kryminalna z wątkami s. kingauczę się dzięki wam a jedna twoja myśl wkleiła mi się głęboko w serce - to było po wizycie w ogrodzie salezjanów napisałaś - tylko dwie ścieżki na krzyż prosta roślinność ale z tego miejsca nie sposób wyjść jest aura..... cudowna definicja ogrodu!pozdrawiam wszystkich którzy tutaj są i piszą i życze wam MOCY DUCHA!
ania jak będę miał jakiś problem ogrodniczy mogę tu do Ciebie zwrócić sie o pomoc?
anka_ 09:46, 29 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Witaj Tutku,
Jestem pod ogromnym wrażeniem, że przebrnąłeś przez wątek i to szczegółowo (co rzadkie jest na forum).
Widać po twoich postach, że masz super podejście do sprawy. I zapewniam, choćby po swoich skromnych doświadczeniach, że warto.

To po kolei- glina cudowna sprawa jak się nad nią popracuje. Napewno lepsza niz piachy. U mnie poszedł żwir na rozluźnienie (kilka przyczep), duuuużo obornika (na samą rabatę anabelkową o pow nieco 100m2 poszło 8t), kora (tu limitem jest kasa), kompost... Dwa lata pracy nad ziemią, ale już widzę że warto. I pomalutku do przodu, mimo że zdażały sie kpiny i niemile wiadomości, że nie sadzę bo mi się nie chce robić. Ja wierzę w zasadę "sercem rośliny jest korzeń" i z tą myślą działam. I dziwię się niektórym, że mimo dostępu do wiedzy i doswiadczeń innych sadzą roślinkę w dołek sypną garstkę kompostu albo i nie i płacz bo nie chce rosnąć.

Sarny... cieszą, bo oglądam już za ogrodzeniem. Choc docelowego ogrodzenia jest tylko niewielka część, to siatka leśna stanowiąca resztę doskonale się sprawdza. Polecam, jeśli z jakiś względów musi być odroczona decyzja o właściwym ogrodzeniu. To tania i szybka opcja.

Woda... u mnie problem z terenem zalewowym rozwiązało wykopanie stawu. Choć byłam temu przeciwna, to teraz ogromnie się cieszę z jego obecności. Woda to życie w ogrodzie....

TUTEK napisał(a)
... toszka wiedzac że jestem z tych niedorozwiniętych "ogrodnikow"...
A ja znając Toszkę i czytając twoje posty powiedziałabym, że wręcz odwrotnie- zobaczyła potencjał na wspaniałego ogrodnika.

TUTEK napisał(a)
ania jak będę miał jakiś problem ogrodniczy mogę tu do Ciebie zwrócić sie o pomoc?
Tutku będzie mi ogromnie miło. Wątek zawsze otwarty na dyskusje i problemy... I Toszka czuwa...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kawa 10:24, 29 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anuś wstawiłam u mnie strzępka wczoraj zobacz jakie ladaco..
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
TUTEK 10:31, 29 sie 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
ania dzieki za mile słowa to sa dla mnie bardzo ważne informacje o korze żwirze itp
będe dział z ziemią tak jak Ty po prostu inaczej nie wolno
no i siatką lesna to wszystko otoczę, nawet nie zdajesz sobie sprawy ile fajnych informacji dowiedziałem się z twojego wątku
ale jeszcze coś innego tu jest wazne - te dobre energie które rozsyłasz i obdzielasz nimi nas tutaj
wchodze i od razu przyjmuje postawe wyprostowaną
a ja ucze się rozpoznawać rosliny i drzewaserio
a jak juz mi brakuje sił to przypominam sobie maksymę legionistów rzymskich straży przybocznej cezara " jezeli powala cię na kolana walkę dalej poprowadż z pozycji klęczacej"
jeszcze raz dzięki
anka_ 11:03, 29 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
TUTEK napisał(a)
...będe dział z ziemią tak jak Ty po prostu inaczej nie wolno

W końcu chodzi o to, żeby cel osiągnąć- a sposoby są różne. Wiem, że siejesz poplony. Ja 'poszłam w obornik' bo mam do niego w zasadzie nieograniczony dostęp.


"jezeli powala cię na kolana walkę dalej poprowadż z pozycji klęczacej" - Dobre, nie słyszałam tego wcześniej.


Kawa napisał(a)
Anuś wstawiłam u mnie strzępka wczoraj zobacz jakie ladaco..


Kamilo widziałam, piękny. Zobaczysz, jak ruszy to jeszcze będziesz narzekać, że za szybko rośnie.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kawa 11:23, 29 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no Ania ja mam taka nadzieję
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
TUTEK 15:07, 29 sie 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
poplony doradził mi mazan bo miałem dżunglę nawłoci takiej 2-metrowej i ptaki uciekały i strach było tam wejść a teraz myslę ...powiedz czy dobrze: zaorzę ją czyli gorczycę z facelią i nawioze mączki bazaltowej z obornikiem co o tym sądzisz a jak myslisz czy jeszcze po tym wszystkim posiać żyto ozime? oby tego dobrodziejstwa nie było za dużo zebym z pola nie zrobił elektrowni atomowej
anka_ 18:16, 29 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiesz Tutku ja też laik, ale sądzę że elektrownia atomowa nie grozi...
Ja ja bym zrobiła?- Jeżeli jest mozliwość sadzenia roslin wiosną to darowałabym sobie kolejny poplon i zaorała późną jesienią i zostawiła na zimę w ostrej skibie. (oczywiście po dodaniu obornika i mączki). Jeżeli nie ma w planach sadzenia wiosną- zasiałabym poplon.

Trafiłam na świetne opracowanie - polecam, pdf do ściągnięcia- METODYKA INTEGROWANEJ OCHRONY ROŚLIN OZDOBNYCH W OGRODACH
PRZYDOMOWYCH
Praca zrealizowana na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Zana 18:46, 29 sie 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U Ciebie to zawsze coś ciekawego można wyczytać. O klonach fajnych się dowiedziałam, tylko gdzie wyczytam gdzie są do kupienia?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
TUTEK 20:21, 29 sie 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
dzięki przestudiuję to opracowanie -takie teksty obecnie wchłaniam jak gabka wodęza rok jeszcze nic nie planuję a więc poplon
pisałaś jakiś czas temu ze powinno być chociaż małe ciurkadełko w ogrodziei i myslę tak o tym
a staw będziecie mieli magiczny i te białe łubiny w oddali- urocza kompozycja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies