Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

ryska 20:35, 31 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Ciekawa dyskusja na temat opuchlaków.
Miałam kiedyś na rozchodnikach.
Nie było wyjścia, wykopałam wszystkie, korzenie opłukałam pod silnym strumieniem wody i wsadziłam w inne miejsce. Białych gadzin było mnóstwo.
Od tamtej pory mam spokój, nawet na łubinie matce Twoich nieszczęśników.
Na Twoim miejscu bym to wszystko wykopała i rozprawiła się z ziemią z tego terenu.
W końcu z nasion bardzo szybko udało Ci się uzyskać kwitnące piękności.
Te można poświęcić w imię nauki
Fajne opracowanie, jestem teraz na etapie szukania informacji o poplonach, kupiłam w tym celu dziś facelię.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Toszka 20:40, 31 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)


A powiedz mi, jak głęboko larwy siedzą. Bo może bym obkopała troszkę? Na rodku opuchlaki znajdowałam - 4 sztuki łącznie ubiłam. Nie chciałabym go całego wykopywać jeśli nie trzeba... ostatnio zauważyłam i znalazłam niestety opuchlaka wcinającego liście na azalii wielkokwiatowej.. wrrr..


Jeszcze teraz siedzą na głębokości ok. 10cm. Ziemia ciepła. Na zimę schodzą bardzo głęboko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasya 20:55, 31 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
a kiedy opuchlaki sie wylegaja ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TUTEK 20:56, 31 sie 2017

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
patrzę na ogród tashy tudor i zapominam na chwilę od opuchlaków
anka_ 22:43, 31 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
TUTEK napisał(a)
ania w tym opracowaniu ministerialnym pisza że opuchlaki bardzo nie lubia gorczycy
może w tych miejscach w których jeszcze nic nie rośnie posiać ją na wiosnę na 3 mies. nie zabije a może wystraszy? no i te nicienie co zjadają je ale jak spojrzalem na cenę to zabolało
Będę siać, a co mi szkodzi. Chociaż chwasty nie będą rosły. Co do nicieni to, pomijając nawet cenę, też nie jakaś rewelacja. Niektóre dziewczyny z forum stosowały i te bestie dalej grasują.

TUTEK napisał(a)
... w wekend przesiałem kompost trzy znalazłem tylko nie wiem czy to one czy może takie inne dobre chyba kruszwica nie odróżniam ...

Larwę opuchlaka od kruszwicy czy chrabąszcza majowego najłatwiej rozpoznać po nóżkach...

TUTEK napisał(a)
... ogrodnicy to twardy ludek nie do pokonania!"szukajmy plusów w minusach" czyje to?
pozdrawiam
Iwonki/ Toszki
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 22:51, 31 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Uwielbiam takie zbliżenia
Masz sadźca?
Ja bardziej lubię panorany, ale obecnie mój ogród nie jest jeszcze na takim etapie.
Nie Gosiu, sadźca nie mam.

Kasia_CS napisał(a)
Jak temat opuchlaków, bo i u mnie się pojawily skubance nie wiadomo skąd... Toszka kiedyś pisala co może działać.. to był decis czy dursban?
No plaga z tym robalstwem Kasiu w tym roku... oj plaga. A Toszka o Decisie pisała, ale to już wyjaśniła.

Toszka napisał(a)
...Udowodniono, że posianie gryki powoduje zamieranie larw chrabąszcza majowego i pędraków. Roślina ta zawiera taniny, związki niekorzystne dla pędraków. Larwy żerujące na korzeniach gryki mają zakłócony rozwój, nie osiągają stadium owada dojrzałego....
To w pakiecie z gorczycą będę siać grykę.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 22:59, 31 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
sylwia_slomczewska napisał(a)

Pokaż mi tego wiąza w całości
Jutro cyknę.

TUTEK napisał(a)
korzystając z chwili przerwy w pracy spojrzałem na wpis toszki przyzwyczajony jestem do różnego rodzaju wydalin i wydzielin ale mdło się robi na myśl tych opuchlaków żrócych 2kg korzeni chyba warto byłoby mieć malutkie poletko wrotycza i złocieni?
widzisz ania już coś kapuję- pamiętałem o gorczycy nawet wy to przeoczyłyście
Pierwszą częścią wypowiedzi mocno mnie zaintrygowałeś...
Żarte te maluchy, dlatego takie niebazpieczne. Gorczycę będę siać- masz rację, proste i tanie rozwiązanie. Sprawdzę czy skuteczne. I na wiosnę muszę obsiać cały pas za płotem- będzie bariera przed nowymi.

Kasya napisał(a)
a masz ambrowce ?

zgadnij po ile dzisiaj widzialam 3m drzewa w 60l donicach
Nie mam Kasiu, ale chyba w najbliższym czasie nie planuję ich zakupu. Nie na mój wygwizdów. A po ile były?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:10, 31 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
O to dobrze zatem, że hoduję jedną kępę wrotyczu w rabatce
U mnie też wrotycz rośnie, mus suszyć i składować.

Mirka napisał(a)

Anka czytam o drutowcach i aż sobie wygoglowałam jak wygladają.Okazuje się że I ja u siebie przy przekopywaniu ziemi kilka znalazłam.Jakoś je tempisz. Będziesz na wystawie?☺
Mirko drutowce czy pędraki spotykam bardzo rzadko, pojedyńcze sztuki. Jak się trafi to utylizuję, ale nie pryskam niczym. One nie są takie żarłoczne i szkodliwe. Opuchlak składa ok 1000 jaj .... razy 2kg każdy....
Na wystawie nie będę niestety, robota goni.

ryska napisał(a)
Ciekawa dyskusja na temat opuchlaków.
Miałam kiedyś na rozchodnikach.
Nie było wyjścia, wykopałam wszystkie, korzenie opłukałam pod silnym strumieniem wody i wsadziłam w inne miejsce. Białych gadzin było mnóstwo.
Od tamtej pory mam spokój, nawet na łubinie matce Twoich nieszczęśników.
Na Twoim miejscu bym to wszystko wykopała i rozprawiła się z ziemią z tego terenu.
W końcu z nasion bardzo szybko udało Ci się uzyskać kwitnące piękności.
Te można poświęcić w imię nauki
Fajne opracowanie, jestem teraz na etapie szukania informacji o poplonach, kupiłam w tym celu dziś facelię.
Renato chyba właśnie tak zrobię- wykopię te łubiny i odkażę ziemię. Choć szkoda mi ogromnie bo są cuuudowne. Zakochałam się w nich i im też chyba było w moim ogrodzie dobrze. Ale cóż...

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 23:17, 31 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Toszka napisał(a)
Jeszcze teraz siedzą na głębokości ok. 10cm. Ziemia ciepła. Na zimę schodzą bardzo głęboko.
No i doczytałam, że truskawkowiec który jest u mnie wpiernicza także cisy... Jutro nocny przegląd.

Kasya napisał(a)
a kiedy opuchlaki sie wylegaja ?
Kasiu dorosłe osobniki żerują od wczesnej wiosny do późnej jesieni, tak więc wtedy mogą składać jaja. Wylęg niedługo po złożeniu jaj, częściowo zależnie od pogody.

TUTEK napisał(a)
patrzę na ogród tashy tudor i zapominam na chwilę od opuchlaków
Taka kraina czarów... sielskość, ulotność, błogość...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 06:48, 01 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anka_ napisał(a)
Będę siać, a co mi szkodzi. Chociaż chwasty nie będą rosły. Co do nicieni to, pomijając nawet cenę, też nie jakaś rewelacja. Niektóre dziewczyny z forum stosowały i te bestie dalej grasują.


Myślę, że nicienie są najskuteczniejsze, ale cały problem polega na tym, że ich aplikowanie do gleby nie jest takie proste, bo to żywe stworzenia i choćby zbyt duże ciśnienie z lancy może stanowić dla nich zagrożenie.
Druga sprawa, to to, że trzeba je aplikować dwa razy do roku - w kwietniu/maju i w sierpniu/wrześniu.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies