Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 22:21, 15 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mala_Mi napisał(a)
Sonnenroschen - za szeroka i za kolczasta, pędy w sezonie na 3 metru puszcza.. tam mam mało miejsca. Dlatego musi być zwarte a nie rozczochrane Stary mnie na kolejne kolczaki co na niego się rzucają przy koszeniu ..rozszarpie mnie ..
Aneczko Sonnenroschen znam tylko z obrazków, ale bardzo podoba mi się jej kolor. Te liliputy które mam u siebie są super, nie rozpychają się na boczki. Zresztą koszę ja.. jakby coś się zmieniło...



Makusia napisał(a)
Kurcze- jak boćka w przydrożnym gnieździe zobaczę 20 m nad sobą i sam łebek tylko i dziób, to palcami pokazuję i radość mam wprost dziecięcą A Ty próg przekroczysz i "voila"
Najfajniejsze, że ten gość za bardzo się nie boi. Ostatnio jak pieliłam spacerował 2 metry odemnie. Cieszy Marto ogromnie taki gość.



eee_taam napisał(a)


przekopiowałam i odpowiem

obżeże ma Gosia kokoszka zabetonowane ...i to problem jest jak chcesz poszerzyć rabaty ....i jeszcze jest jeden kłopocik ono zawsze jest wyzej od trawnika i robia sie wąsy które trzeba podkaszarka kosic .

widziałam osobiście te obrzeża i jestem zadowolona ze u mnie ta kostka na sucho jest ...oczywiście dzisiaj dałabym koste duzo wiekszych rozmiarów ...bo sie nie znałam i kupiłam za drobną bo przy waskiej trzeba jechac kosiarka po rabacie ..żeby dość dobrze te wasy zebrać ...jechanie kółkiem po kostce prowadzi do sytuacji gdzie te kilka cm trawy przy kostce kosiarka nie zbiera

Justyno mi chodziło o takie wkopywane obrzeża trzymające trawę w ryzach a których nie widać. Coś w tym stylu http://www.galaprodukt.pl/de/foto/trimbord.jpg Podobne widziałam u Ani... muszę dobrze oblukać jak u niej będę... Rabaty idą po łukach, więc musi być coś elastycznego... lub kostka.



Mirka napisał(a)
Anka wpadnij do mnie na truskawki.
Mirko byłam, widziałam. Ogromnie mnie cieszy. PS Moje nie są niestety tak super opielone...

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 23:25, 15 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Podobnie kwitnie klon tatarski
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 23:28, 15 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu bo to klon tatarski odm. ginnala.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Makusia 11:01, 16 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anka, to może Kajtek jest ten Bociek? Czy pomyliłam bohaterów książek?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
MartaKozak 13:59, 16 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ania, z tego co pamietam to masz kasztana jadalnego u siebie. Moglabys go pokazac z bliska? Moj kasztan to chyba orzech...
Rzuc okiem u mnie jak masz chwile
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Zakrecona 20:23, 16 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Witaj! Trafiłam do Ciebie za podpowiedzią Toszki, jako do specjalisty budowlańca Mamy oto takie skarpy na swojej działce




Kiedyś myślałam o tym żeby obsadzić te skarpy, ale coraz mniej jestem przekonana. Poza tym nie wiem czy przed wejściem do domu taka skarpa by pasowała. Teraz zastanawiam się nad murkami. Tylko nie wiem z czego (żeby pasowały do całości i nie były bardzo drogie)? Chciałabym też trochę w przyszłości osłonić taras od sąsiadów. A jeśli już murek, to ile go odsunąć od tarasu i jak głęboki, wysoki, żeby sensownie potem coś posadzić? Czy mrozy zimą by go nie rozsadziły jeśli w środku będzie ziemia?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
jolanka 20:35, 16 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
anka_ napisał(a)
Gosiu bo to klon tatarski odm. ginnala.

A dlaczego mój nie kwitnie/
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 20:42, 16 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ile lat ma Twój? W ubiegłym roku i u mnie nie kwitł.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 21:08, 16 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
kupiony jesienią, ma tak ok. 1,5 m
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 21:11, 16 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Za rok doczekasz kwiatów ☺
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies