Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

la_estrellita 19:20, 18 maj 2018


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
anka_ napisał(a)
Nie wiem czy to przez w sumie łagodną zimę, ale od wielu osób słyszałam już w tym roku o 'inwazji' szerszeni'. Aż strach iść kosić.


Ja też ja mam. Na dwóch gruszach i prawdopodobnie gniazdo w ziemi. Straż miała być ale coś chłopakom wypadło i czekam . Z ich powodu nie kosimy połowy terenu. Chaszcze już prawie do kolan. Dzisiaj widziałam jak pogoniły trzmiela.
____________________
Agnieszka Gutlandia
anka_ 19:50, 18 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agnieszko u nas straż nie przyjedzie do szerszeni, każą wzywać prywatną DDD. W tamtym roku miałam gniazdo w ziemi przy stawie, w tym roku nie wiem ale latają gdzieś z boku domu. Tez zarasta zielskiem, bo po zeszłorocznym pogryzieniu boję się iść tam kosić. Masakra.

Miał być Iris pseudacorus 'Variegata', a co jest? Hm... zgadza się Iris i Variegata...

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
jolanka 20:45, 18 maj 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ja też widziałam u siebie latające szerszenie Hmm, a gdzie one mogą gniazdować?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 20:46, 18 maj 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Metasekwoja niestety nie wiem ;(

Irys przepiękny. Walcząc z nagimi ślimakami wrzucam je fo wiaderka z piwem. Kiedyś zostawiłam puszkę z resztą piwa przy wiaderka i miałam niespodziankę połapały się w nią osy i muchy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosialuk 21:04, 18 maj 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5260
Oj nie zazdroszczę takich gości. Niestety nie znam się na iglakach.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Anitka 23:26, 19 maj 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nacieszyłam oczka pięknymi zdjęciami. Zazdroszczę oczywiście pozytywnie, bo ja nie umiem zdjęć robić. A twoje pierwsza klasa
Szerszeni nie zazdroszczę. Ale wizyt boćka to już tak.
A tu ktoś pisze o problemie podobnie jak twój z metasekwoją:
http://forum.ladnydom.pl/forumdom/w,309,125431567,125431567,Metasekwoja_usychajacy_przewodni.html
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Bogdzia 21:38, 24 maj 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Fakt że zdjecia piękne robisz, najbardziej ptaszki mi sie podobały.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 21:52, 24 maj 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
U mnie metasekwoja wyglada normalnie
ale nie nam żadnego z nią doświadczenia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 19:46, 27 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
jolanka napisał(a)
Ja też widziałam u siebie latające szerszenie Hmm, a gdzie one mogą gniazdować?
Jolu u mnie w tamtym roku miały gniazdo w ziemi przy stawie. W tym latają w stronę wielkiego kasztana rosnącego przy domu na miedzy.



Gosiek33 napisał(a)
Metasekwoja niestety nie wiem ;(

Irys przepiękny. Walcząc z nagimi ślimakami wrzucam je fo wiaderka z piwem. Kiedyś zostawiłam puszkę z resztą piwa przy wiaderka i miałam niespodziankę połapały się w nią osy i muchy
Wygląda na to, że metasekwoją przemarzły czubki w zależności ile wystawały nad wał- reszta zdrowa... na razie. Obserwuję.
Co do pułapek na ja muszę jakąś obcykać na turkucia bo niestety mam przy stawia.



Gosialuk napisał(a)
Oj nie zazdroszczę takich gości. Niestety nie znam się na iglakach.
Ja niestety Gosiu z takich gości też się nie cieszę.



Anitka napisał(a)
Nacieszyłam oczka pięknymi zdjęciami. Zazdroszczę oczywiście pozytywnie, bo ja nie umiem zdjęć robić. A twoje pierwsza klasa
Szerszeni nie zazdroszczę. Ale wizyt boćka to już tak.
A tu ktoś pisze o problemie podobnie jak twój z metasekwoją:
http://forum.ladnydom.pl/forumdom/w,309,125431567,125431567,Metasekwoja_usychajacy_przewodni.html
Z szerszeni Anitko ja też się nie cieszę, natomiast z boćka bardzo. Tym bardziej że mało płochliwy. Boi się tylko jak z jakąś maszyną latam.
Z metasekwoją mam pewne podejrzenia, Mariusz trochę podpowiedział. Będę obserwować, zobaczymy.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:51, 27 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bogdzia napisał(a)
Fakt że zdjecia piękne robisz, najbardziej ptaszki mi sie podobały.
Dziękuję Bożenko. Mnie w zdjęciach ptaków najbardziej cieszy, że coraz lepiej idzie rozpoznawanie co za jegomościa cykam.

Ten ma ADHD... mój sprzęt nie nadąża nastawić ostrości...



Te już lepiej pozował....





Kasya napisał(a)
U mnie metasekwoja wyglada normalnie
ale nie nam żadnego z nią doświadczenia
Kasiu mam pewne typy, będę obserwować. Zobaczymy.

Piękne, choć wolałabym oglądać je w naturze...



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies