Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 10:26, 29 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
anabuko1 napisał(a)
Ancia co to za ładny ptaszek ?. Pierwszy raz taki widzę.
To dereń taki ukwiecony?
Super.
Aniu to szczygły. Cudownie kolorowe. A drzewko to mój duży dereń.



Agania napisał(a)
Kiedy moje derenie osiągną takie rozmiary...ile zbierasz owoców z takiego drzewka...sprawdzisz?...czy Twój to jakiś odmianowy egzemplarz?
Extra kadry z ptaszkami
Wiesz Agato może cię zaskoczę, ale z tego drzewa jeszcze owoców nie jadłam. To chyba jakaś siewka (kupiony jako dereń jadalny i tyle). Około 5-6 lat czekałam aż zakwitnie więcej niż jednym kwiatkiem. W tamtym roku miał kilka sztuk owoców. Nie wiem czy taka mała ilość była efektem pogody, czy tego że jest z siewu czy jeszcze coś innego. Ale sam w sobie jest piękny.
Po wizycie 2 lata temu w Bolestraszycach zaczęłam polować na odmianowe. Kupiłam 3 i wszystkie kwitły i owocowały w tamtym roku. Wiadomo- miały po ok metra wysokości to tych owocków było kilka sztuk.
No i po Bolestraszycach wiem już, że muszę matę pod derenia położyć. Więc może w tym roku uda się nastawić dereniówkę.

Agania napisał(a)
Już najwyższy czas na wysiewy i jaki piękny widok powyżej...pięknie zaaranżowany staw
Wysiewy mam nadzieję w weekend zaczęć. Na fotce oczko, staw nieogarnięty bo za mokro żeby wejść. A oczko chyba lepiej wygląda na fotkach niż w realu, ale ptaki i inne zwierzątka z niego ochoczo korzystają więc chyba nie jest tak źle. No i liczę, że uda się je skończyć w tym roku.

Dzisiaj miałam nowego gościa przy karmniku- czyż (chyba)

Nie patrzymy na dechy, bo karmnikowy słupek w renowacji.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
marba 11:06, 29 mar 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Ptactwo wszelakie bardzo lubi Twój ogród. Cudne fotki.
Aniu, pytałaś u mnie o odmianę sosenki chyba udało mi się ją jednak zidentyfikować, zajrzyj do mnie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Pszczelarnia 13:08, 29 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anka_ napisał(a)
Po wczorajszej nawałnicy i opach śniegi, dzisiaj piękny, zimowy poranek. Lekki mrozik (-5), roślinki przykryte śniegiem i słoneczko...

Staw zmrożony...




Piękny staw. I obyś zdążyła ze żniwami dereniowymi przed ptakami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 13:21, 29 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Ten u góry to dzwoniec, na dole czyżyk
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
anka_ 13:26, 29 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
marba napisał(a)
Ptactwo wszelakie bardzo lubi Twój ogród. Cudne fotki.
Aniu, pytałaś u mnie o odmianę sosenki chyba udało mi się ją jednak zidentyfikować, zajrzyj do mnie.

Basiu widziałam, dziękuję. Wejmutka niestety u mnie odpada, choć piękna.

Pszczelarnia napisał(a)
Piękny staw. I obyś zdążyła ze żniwami dereniowymi przed ptakami.
Dopiero Ewo po twoim poście zauważyłam, że źle podpisałam zdjęcie. To oczywiście oczko nie staw.
Dereni mam nadzieję w tym roku spróbuję.

jolanka napisał(a)
Ten u góry to dzwoniec, na dole czyżyk
Oczywiście Jolu- ten na dole czyżyk. Ale na fotce fajnie widać różnice w wielkości.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 13:27, 29 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Oczko jak staw?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anka_ 13:30, 29 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Jak przyszły mi na jesieni rodki to obiecałam sobie, że koniec internetowych zakupów. Ale oczywiście 'trochę' złamałam postanowienie, aby upolować roślinkę na której mi zależało. To 'coś' co przyszło to jakaś masakra. Nie dość, że nic wspólnego z zamówieniem nie ma, to jeszcze jakość...
Oczywiście napisałam do szkółki. Ciekawe czy chociaż raczą odpowiedzieć.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 13:32, 29 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Pszczelarnia napisał(a)
Oczko jak staw?
Ewo u mnie ten problem, że mam i oczko i staw. Ale staw nieogarnięty po zimie, za mokro. Nie nadaje się do fotek.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
makadamia 14:12, 29 mar 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
-5 to lekki mrozek? A ja się zastanawiałam, czy w niedzielę damy radę odpalić grilla
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
la_estrellita 16:06, 29 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
A ja się zapytam po co i na co trzeba pod derenia matę kłaść? Żeby owoce łapać?
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies