Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 16:17, 29 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
makadamia napisał(a)
-5 to lekki mrozek? A ja się zastanawiałam, czy w niedzielę damy radę odpalić grilla
Asiu nie wiem jak u ciebie, ale u mnie pogada bardziej na ognisko.

la_estrellita napisał(a)
A ja się zapytam po co i na co trzeba pod derenia matę kłaść? Żeby owoce łapać?
Tak Agnieszko, żeby nie wygrzebywać owoców z trawy. Najlepsze takie co same spadną (żeby tylko ptaki jeszcze chciały poczekać).
Zobacz to zdjęcie z Arboretum http://pzd.pl/uploads/images/Renata3/Sad%20dereniowy.jpg
Ps Oczywiście maty są tylko na okres zbiorów.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
la_estrellita 16:31, 29 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Czyli pod derenie lepiej nic nie sadzić... Trzeba pomyśleć gdzie by posadzić... Na zdjęciu to bardziej takie krzaki niż drzewa. Chyba sporo miejsca im potrzeba...
____________________
Agnieszka Gutlandia
anka_ 16:39, 29 mar 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agnieszko tak wygląda 100-letni Podolski z Bolestraszyc (miałam okazję pod nim stać) https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/75/753312/original.JPG (zdjęcie z wątku Mariusza)

Dla wizualizacji wielkości http://bolestraszyce.com.pl/wp-content/uploads/2015/12/DSC00070.jpg (zdjęcie pochodzi ze strony Arboretum)

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
la_estrellita 17:20, 29 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
No dobra, żadne tam z nich krzaki. To krzaczory są! O!
____________________
Agnieszka Gutlandia
Gosiek33 18:20, 29 mar 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Maleństwa z tych dereni A to wygląda niemal jak gaje oliwne, tylko klimat inny
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anabuko1 23:53, 30 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Piękne szczygły. i czyże.
Oj kiedy to ja będę miała taki lad przy stawie..
Dzięki za rady co do drzewek- modrzewi.Dziś załatwiłam sprawę pozytywnie.Drzewka- sadzonki zostały usunięte.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
mikina34 14:53, 01 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ależ piękne to zdjęcie z Arboretrum, robi wrażenie...
Co zamawiałaś Aniu?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anka_ 08:44, 02 kwi 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
la_estrellita napisał(a)
No dobra, żadne tam z nich krzaki. To krzaczory są! O!
No takie trochę podrośnięte krzaczki. Ale lat trochę mają.


Gosiek33 napisał(a)
Maleństwa z tych dereni A to wygląda niemal jak gaje oliwne, tylko klimat inny
Jak się stoi pod tym Podolskim to czuć tą majestatyczną siłę. Robi wrażenie.

anabuko1 napisał(a)
Piękne szczygły. i czyże.
Oj kiedy to ja będę miała taki lad przy stawie..
Dzięki za rady co do drzewek- modrzewi.Dziś załatwiłam sprawę pozytywnie.Drzewka- sadzonki zostały usunięte.
Aniu u mnie też ani staw ani oczko nie ogarnięte do końca.
Fajnie, że udało Ci się załatwić sprawę z sąsiadem. My w sobotę walczyliśmy z drzewami sąsiada- ponad 4 godziny w 3 osoby a udało sie przyciąć zaledwie 2 szt. I do tego na tym pruchnie poszła piła. A miałam nadzieję, że będę wreszcie mogła szykować pod nasadzenia.

mikina34 napisał(a)
Ależ piękne to zdjęcie z Arboretrum, robi wrażenie...
Co zamawiałaś Aniu?
Moniu te derenie w realu robią jeszcze większe wrażenie.
Zamawiałam irgę pomarszczoną- zauroczona mnie w Żelazowej Woli, a przysłali jakieś płożące coś. I oczywiście zero odzewu na maila. Masakra.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mikina34 10:47, 02 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
anka_ napisał(a)

Zamawiałam irgę pomarszczoną- zauroczona mnie w Żelazowej Woli, a przysłali jakieś płożące coś. I oczywiście zero odzewu na maila. Masakra.

Aniu, pewnie przysłali Ci wątpliwej jakości sadzonki irgi poziomej, nie dziwę się, że jesteś zła... koniecznie reklamuj (jak uda Ci się skontaktować) chociaż sama nie lubię takich sytuacji, ale trzeba walczyć o swoje...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
anabuko1 08:20, 03 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
anka_ napisał(a)
Aniu to szczygły. Cudownie kolorowe. A drzewko to mój duży dereń.



Wiesz Agato może cię zaskoczę, ale z tego drzewa jeszcze owoców nie jadłam. To chyba jakaś siewka (kupiony jako dereń jadalny i tyle). Około 5-6 lat czekałam aż zakwitnie więcej niż jednym kwiatkiem. W tamtym roku miał kilka sztuk owoców. Nie wiem czy taka mała ilość była efektem pogody, czy tego że jest z siewu czy jeszcze coś innego. Ale sam w sobie jest piękny.
Po wizycie 2 lata temu w Bolestraszycach zaczęłam polować na odmianowe. Kupiłam 3 i wszystkie kwitły i owocowały w tamtym roku. Wiadomo- miały po ok metra wysokości to tych owocków było kilka sztuk.
No i po Bolestraszycach wiem już, że muszę matę pod derenia położyć. Więc może w tym roku uda się nastawić dereniówkę.

Wysiewy mam nadzieję w weekend zaczęć. Na fotce oczko, staw nieogarnięty bo za mokro żeby wejść. A oczko chyba lepiej wygląda na fotkach niż w realu, ale ptaki i inne zwierzątka z niego ochoczo korzystają więc chyba nie jest tak źle. No i liczę, że uda się je skończyć w tym roku.
Piękne
Fajny ten dereń.

Dzisiaj miałam nowego gościa przy karmniku- czyż (chyba)

Nie patrzymy na dechy, bo karmnikowy słupek w renowacji.


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies