Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 09:30, 18 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)
Piekne fotki jsk zwykle
Te dęby błotne... ach... żebym ja więcej miejsca miała ...
Kasiu ty juz takie niesamowite ilości upchnęłaś w swoim ogrodzie, że podziwiam. Ja się na siebie wkurzam, bo sadzę dając roślinom 'przestrzeń życiową' (no przecież się rozrosną) i w efekcie pusto.



zawitka napisał(a)
Kasiu ha ha Kiedy my ostudzimy swoje zapędy ja szukając jednego rodka wczoraj kupiłam 4 ha ha.
A widzisz Halinko- ja jestem grzeczna i zdyscyplinowana- nic nie kupuje. Przynajmniej do póki nie wsadzę tego wszystkiego co w donicach czeka.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:35, 18 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Piękne młode liście
Ten etap zawsze najbardziej cieszy. Jak tam Gosiu twoje oczko?



danuta_szwajcer napisał(a)
Cudne zdjęcia A co to za piwonia? Pozdrawiam
Danusiu to siewka drzewiastej- prezent od Mariusza z Bolestraszyc. Jest (a w zasadzie są- bo mam i mniejsze, które jeszcze nie kwitły) bezproblemowa. Nie trzeba jej okrywać czy martwić się przymrozkami.



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Makao_J 13:29, 18 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
anka_ napisał(a)
Ten etap zawsze najbardziej cieszy. Jak tam Gosiu twoje oczko?



A co to są te kropki czarne?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
krysinski 15:08, 18 maj 2020


Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 9
anka_ napisał(a)
Antydzika spróbuję. Smalec jakoś nie bardzo mi sie widzi- co na to psy czy koty? Hukowe odpadaja- w sezonie dookoła strzelają tym gów...em żeby ptaki truskawek nie zjadały- oszaleć można.
Tak wogóle to jutro mam geodetę. Od jednego z sąsiadów pociągniemy siatkę po całości. Mam nadzieję, że z drugim uda się dogadać i zrobić ogrodzenie po połowie- sam kiedyś proponował.


Rozmowy z sąsiadem o współdzieleniu kosztów ogrodzenia mogą pójść łatwiej, jeśli wspólnie podejmiecie decyzję o jego wyglądzie. Sąsiad będzie wtedy czynnie uczestniczył w projekcie i oboje będziecie zadowoleni. A żeby się osłonić i mieć prywatność na ogrodzie można zainstalować przesłony, np. Screeno Line.

Kasya 17:45, 18 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41752
anka_ napisał(a)
Ten etap zawsze najbardziej cieszy. Jak tam Gosiu twoje oczko?



Danusiu to siewka drzewiastej- prezent od Mariusza z Bolestraszyc. Jest (a w zasadzie są- bo mam i mniejsze, które jeszcze nie kwitły) bezproblemowa. Nie trzeba jej okrywać czy martwić się przymrozkami.




Juz ? U mnie jeszcze nie
U mnie wszystko strasznie pozno
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 19:17, 18 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ech, że i moje piwonie zechciały w końcu zakwitnąć. Cudowne są te kwiaty.
Oczko używane jest już przez wszystkie ptaki - w końcu się nauczyły. Żabki mieszkają, roślinki rosną. Nie mam na razie pisty więc glony się pojawiły. Nie chcę żab niepokoić wybierając zielone z wody.

Skrzek żaby wodnej - się umądrzyłam. Ze stawu pamiętam tylko galaretkę a nie takie sznureczki. Guzik z pętelką - teraz czytam, że sznureczek to robota ropuchy. I bądź tu człowieku mądry. Ropucha chyba w ogrodzie bardziej pożyteczna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 07:22, 25 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Makao_J napisał(a)

A co to są te kropki czarne?
Aniu jak już Gosia napisała- to robota ropuszek.



krysinski napisał(a)
Rozmowy z sąsiadem o współdzieleniu kosztów ogrodzenia mogą pójść łatwiej, jeśli wspólnie podejmiecie decyzję o jego wyglądzie. Sąsiad będzie wtedy czynnie uczestniczył w projekcie i oboje będziecie zadowoleni. A żeby się osłonić i mieć prywatność na ogrodzie można zainstalować przesłony, np. Screeno Line.
Fajne przesłony, ale akurat u mnie w tym konkretnym miejscu zupełnie bez sensu- i tak nie spełniałyby swojej roli. Pójdzie poprostu siatka.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 07:31, 25 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasya napisał(a)

Juz ? U mnie jeszcze nie
U mnie wszystko strasznie pozno
Przecież zawsze u ciebie wszystko pierwsze było...



Gosiek33 napisał(a)
Ech, że i moje piwonie zechciały w końcu zakwitnąć. Cudowne są te kwiaty.
Oczko używane jest już przez wszystkie ptaki - w końcu się nauczyły. Żabki mieszkają, roślinki rosną. Nie mam na razie pisty więc glony się pojawiły. Nie chcę żab niepokoić wybierając zielone z wody.

Skrzek żaby wodnej - się umądrzyłam. Ze stawu pamiętam tylko galaretkę a nie takie sznureczki. Guzik z pętelką - teraz czytam, że sznureczek to robota ropuchy. I bądź tu człowieku mądry. Ropucha chyba w ogrodzie bardziej pożyteczna
co do piwonii to ja jestem ciekawa czy jakies inne kolorki się pojawią. ale jeszcze na to muszę poczekać, bo reszta drzewiastych to maluchy.
Oczko /woda w ogrodzie to niesamowite miejsce. Mozna siedzieć i podziwiać godzinami. I człowiek ciągle się uczy czegoś nowego.
Sznureczki oczywiście ropuszek.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 07:36, 25 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41752
anka_ napisał(a)
Przecież zawsze u ciebie wszystko pierwsze było...



co do piwonii to ja jestem ciekawa czy jakies inne kolorki się pojawią. ale jeszcze na to muszę poczekać, bo reszta drzewiastych to maluchy.
Oczko /woda w ogrodzie to niesamowite miejsce. Mozna siedzieć i podziwiać godzinami. I człowiek ciągle się uczy czegoś nowego.
Sznureczki oczywiście ropuszek.

Ja dopiero w tym roku zauważyłam jak one pieknie pachną
I wyjatkowo długo kwitna, bo zawsze kilka dni było
U mnie w tym roku wszystko późno bo bardzo zimno ciagle
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 08:17, 25 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No widzisz. Stawu nie mam więc te czarne koraliki mnie zaciekawiły.
Myślałam że może zdjęcie tak pomalowałaś mazakiem (ale po co miałabyś to robić?)
A to jednak natura
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies