Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Kasya 05:51, 12 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
anka_ napisał(a)
Kasiu o 2 już na minusie było. Śnieg leży.

No niemożliwe.... u mnie tez pada, ale się topi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosialuk 06:38, 12 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Masakra jakaś z tą pogodą. Może jednak nie będzie tak źle. Niestety zimni ogrodnicy od dawna są uprzykrzeniem rolników i ogrodników.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
zawitka 09:00, 12 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
A u mnie nie ma śniegu .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosiek33 09:25, 12 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ze śniegu tylko kilka płatków widziałam i na +1C tylko spadło, ale co będzie następnej nocy?

Sklep z roślinkami wodnymi na pradze, ElzbietaFranka pisała, to aquatica-bis spory wybór, dobre doradztwo. Tylko chyba nie wysyłają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
ElzbietaFranka 23:55, 12 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
O godz 5 rano na Ursynowie dosyć mocno sypał temp +3 ale szybko się topił.
O godz 7 śladu ani po deszczu ani po śniegu nie było.
Od Wawy na wschód jest zawsze zimniej.

O Gosia piszesz o sklepie aqua... Zawsze tam kupuje, miła pani i mają duży wybór, po lilie trzeba pojechać jak już kwitną. Od nich mam wszystkie lilie i bardzo ładnie kwitną.
Na pewno nie wysyłają bo się pytałam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 09:43, 13 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ElzbietaFranka napisał(a)
Anka witam

Ostatnio byłam u ciebie w październiku tak mnie wyrzuciło w te strony.
Jak wiesz mam już 2 sezony teraz 3 nie mają mączniaka. Ale trzeba uważać w zeszłym roku u mnie jeden miał jakieś dziwne czarne mszyce takie upuchnięte.
Opryskałam i po krzyku.
Normalne dęby które najlepiej bym wywaliła mam 3 sztuki obsypane mączniakiem od tego łapią też winogrona. EM powiedział że więcej na wieś nie przyjedzie coś musze wymyśleć aby je usunąć. Mam też lipy które łapią co chwilę jakieś robactwo.

Jak chcesz jeszcze wąskiego dęba i pięknie rosnącego to kup sobie dęba Monumenta można kupić u Szmitów bo to oni są wyhodowali tego dęba. Mają szkółki w Warszawie gdzie dostarczają albo mogą przy okazji innego towaru dostarczyć. Trzeba do nich przedzwonić może jutro przedzwonię bo chętnie bym też jeszcze 2 szt kupiła. Szybko rośnie, ma bardzo długie lśniące zdrowe liście.

Teraz odnośnie oczka Anka nie wiem, kupowałam w Wawie na Pradze jest sklep z roślinami do oczek. Pani mi poleciła i kupiłam są w różnych cenach nie opłaca się kupować dużych karp bo kupiłam zaledwie 3 szt w 2014 r. i widzisz ile tego mam w oczku. Od stukać nie chorują i ładnie kwitną. Mogą rosnąć nawet na gl. 1 m, ale na początku daj na wyższy stopień a na następny jak się zaaklimatyzują wiosną niżej. Włóż też do oczka irysy żółte. Dęba jak znajdę fotkę to pokażę dam znać.

Czekam na otwarcie oczka

Pozdrawiam
Z obecnych dębów jestem zadowolona- nic nie łapią. Twój Monument Elu jest przepiękny- myslę, że takie cudo wsadzę u siebie. Tym bardziej jak piszesz, że jest bezproblemowy. Tylko muszę ogarnąć inne tematy.
Do tego sklepu muszę zajrzeć... kiedyś. Lilie ze dwie bym chciała. A i coś innego może wpadnie.

Czerwone ruszają
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:47, 13 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ElzbietaFranka napisał(a)
Anka czy ja dobrze rozumię, że bobry się kąpią w twoim oczku? To jakiś horror masz.
Na ostatniej focie stado kijanek. Roślinki ładnie wychodzą,, ale widzę, że masz glony nitkowe w wodzie. Czy ty siejesz jęczmiń? Jeśli tak to włóż słomy jęczmiennej do worka i kamienie aby obciążyć i włóż do oczka pozbędziesz się glonów. Lub jak masz szyszki z olchy tak samo działają. Dobry jest też torf kwaśny kupisz w sklepie ogrodniczym.
Jak potrzebujesz wiedzy to napisz doradzę.
Ano widzisz Elu- oczko cieszy się u mnie powodzeniem. Nie tylko żabki i ptaki z niego korzystają.
Glony niestety są- uprzątnięte, a jak rośliny ruszą pełna parą to nie będą się tworzyć. Niestety nie mam jeszcze pompy i filtrów. Chwilowo to towary poza moim zasięgiem.

Ale życie kwitnie
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:56, 13 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze bobry się sprowadziły!!!
Fajne zwierzaki wizualne, ale akurat je bym z ogrodu płoszyła ile się da, potrafią wszystko wykarczować
Wiem Sylwuś, tylko ... czasami wiedza a mozliwości nie idą w parze. Ale w przyszłym tygodniu mam geodetę i będziemy myślec.





Gosialuk napisał(a)
Masakra jakaś z tą pogodą. Może jednak nie będzie tak źle. Niestety zimni ogrodnicy od dawna są uprzykrzeniem rolników i ogrodników.
Nawet Gosiu nie byłam na obchodzie, zobaczę po Zośce. U mnie (i jednego sąsiada) jakiś dziwny teren i dużo zimniej niż dookoła. Nie wiem czy to kwestia ukształtowania terenu czy coś innego ale daje się we znaki. Potrafi być tak jak zeszłej wiosny- u nas 7 na minusie przy gruncie, na polu za drogą 1 na plusie. Ale mam nadzieję, że takich strat jak w tamtym roku nie będzie.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 09:59, 13 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
zawitka napisał(a)
A u mnie nie ma śniegu .
U mnie Halinko trochę posypało. ale najgorszy to ten lodowaty, silny wiatr.



Gosiek33 napisał(a)
Ze śniegu tylko kilka płatków widziałam i na +1C tylko spadło, ale co będzie następnej nocy?

Sklep z roślinkami wodnymi na pradze, ElzbietaFranka pisała, to aquatica-bis spory wybór, dobre doradztwo. Tylko chyba nie wysyłają
Ostatnia noc beż minusa. ale co jeszcze przyniosą nadchodzące noce to zobaczymy.
Do tego sklepu Gosiu zajrzę napewno.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 10:02, 13 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ElzbietaFranka napisał(a)
O godz 5 rano na Ursynowie dosyć mocno sypał temp +3 ale szybko się topił.
O godz 7 śladu ani po deszczu ani po śniegu nie było.
Od Wawy na wschód jest zawsze zimniej.

O Gosia piszesz o sklepie aqua... Zawsze tam kupuje, miła pani i mają duży wybór, po lilie trzeba pojechać jak już kwitną. Od nich mam wszystkie lilie i bardzo ładnie kwitną.
Na pewno nie wysyłają bo się pytałam.
U mnie Elu wczoraj jeszcze o 8 leżał snieg. Ale przymrozek mniejszy niż się zanosiło. Straty, ewentualne, będę szaćowac po Zośce.
do sklepu zajrzę, ale tak jak piszesz- w czasie kwitnienia lilii.

Błotne tez ruszyły...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies