Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 23:39, 03 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Na mączkę dawała mi kiedyś Kasia (Kasya) namiary - 33zł za 30kg. Do tego te nieszczęsne koszty wysyłki.
Ale mam niedaleko dość sporą hurtownię z nawozami, zapytam w poniedziałek.

Anusia napisał(a)
Naturalne trawy- najpiękniejsze. U Ciebie takie cudeńka można wypatrzeć. Co do tworzenia ogrodu, zajmnie trochę czasu. Podobnie zresztą jak i u mnie, główny problem finanse. Rozłożyłam prace w czsie, więc i Ty sobie dasz radę, małymi krokami do celu. Mój e-M też chce zmieścić brzózkę tylko ja go się pytam gdzie? U nas mało miejsca.


Masz rację Aniu naturalne trawy są wspaniałe- natura potrafi tworzyć cudeńka. Brzózki uwielbiam, choć to ogromne śmieciuchy. Ale o niesamowitej aurze i zwiewności. Może jednak znajdziesz dla niej miejsce?


Pęcherznica o poranku.


Moja żurawka dostała obwódki ze szronu.


Bobo wciąż mnie zachwyca.


A kuku....


Ptasi patrol.




____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mira104 10:35, 04 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ja zauważyłam, że ostatnio mam sporo sikorek w ogrodzie pewnie już dają znać -czas na żarcie, dawaj żarcie Fajne fotki i ta żurawka taka oszroniona.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Malgosik 20:00, 04 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ładne fotki
mi to się nie udaje złapać ptaków
____________________
Ogród na glinie
anka_ 08:10, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mira104 napisał(a)
Ja zauważyłam, że ostatnio mam sporo sikorek w ogrodzie pewnie już dają znać -czas na żarcie, dawaj żarcie Fajne fotki i ta żurawka taka oszroniona.


Miro i u mnie zdecydowanie większy ptasi ruch ostatnio. Do karmnika też próbują już zaglądać- a nóż ktoś coś sypnął. Ale ja dokarmianie zaczynam po pierwszych mrozkach, teraz mają jeszcze trochę naturalnego pożywienia. Nie można ich rozpuszczać.
U mnie głównie sikorki i mazurki buszują.


Malgosik napisał(a)
ładne fotki
mi to się nie udaje złapać ptaków


Gosiu dziękuję. Mi też nie zawsze się udaje, bestie szybsze. No i statyw by się przydał.
Zdjęcia ptaków to wpływ wątku Bogdzi. Ja też zapragnęłam wiedzieć co fruwa u mnie w ogrodzie. Wcześniej nawet nie wiedziałam, że mam trzy gatunki sikorki.
Małgosiu co zrobić żeby moja Graziella zakwitła?


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 08:19, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Moim nie spełnionym marzeniem na ten rok były Bolestraszyce. Niestety wykracza to poza moje obecne możliwości. Porwałam za to wczoraj rodzinkę do Rogowa. Arboretum zrobiło na mnie wrażenie głównie za sprawą klonów. Ależ tam musi cudownie wyglądać w pełni przebarwień. Ach i staw- cudowny.

Wszechobecne klony











____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Mira104 08:29, 05 paź 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Mówcie co chcecie jesień to najpiękniejsza pora roku
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anka_ 08:31, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasztan jadalny. Ciekawe czy na moim kiedyś doczekam się maronów.






Palecznik


Zawilec mieszańcowy Andrez Atkinson- ależ on błyszczał. Muszę nabyć takiego.


Orostachis japonica


Wiecie może co to za roślinka?


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 08:36, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Mira104 napisał(a)
Mówcie co chcecie jesień to najpiękniejsza pora roku

Miro ja też najbardziej lubię jesień. Taką polską, złotą.

A w Rogowie drzewa dopiero zaczęły pokazywać kolorki.











Pszczoły to lokator ważny w każdym ogrodzie.


____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 10:56, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Staw mnie zachwycił. Naturalny, przejrzysta woda, wspaniałe rośliny.















____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 11:06, 05 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340










Ta wysepka na stawie mnie oczarowała. Zdjęcie nie oddaje tego uroku przeglądających się w lustrze rozplenic.




____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies