Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

Mala_Mi 22:26, 26 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
anka_ napisał(a)
P A D A !


Oj u mnie też.. niech pada jeszcze
A zimowity to takie nicponie co to w nazwie maja witanie zimy Do zimy jeszcze trochę....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anka_ 13:18, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale byłam odcięta od internetu.



Toszka napisał(a)
jodła to koreanka. Chimeryczna potrafi być. Mam i wiem ile uwagi wymaga.

Muszę się przyjrzeć tym szyszkom jak będę tam znowu. One są duuużo większe od koreanki. Chyba, że szyszki z innego drzewa niż pokazana gałązka.

Co do koreanki to nie wiem czemu wszyscu na nia narzekają. U mnie to jedno z niewielu bezproblemowych drzew. Wydaje mi się, że przestrzeń i słoneczko jej słuzy.


ag_zie napisał(a)
Piękne obrazy ogrodowe

Agnieszko dziękuję i witaj u mnie.


EPODLAS napisał(a)
Rośliny ubrane w kropelki wyglądają pięknie. Ładnie to pokazałaś, szczególnie uroczo wygląda berberys. U mnie też trzmiele buszują w werbenach. Fajne fotkil.

Dziękuję Bożenko. Natura potrafi robic cuda. Te bordowe to perukowiec, nie berbery. Generalnie berberysom nie za bardzo się u mnie podoba, chyba mają za mokro.




07_Rene napisał(a)
Ale ładne foteczki i te łany A ta panna to metasekwoja?

Renato dziękuję. Tą pannę oczywiście dobrze rozpoznałaś- to metasekwoja. Ciekawe czy przezimuję u mnie?



Mala_Mi napisał(a)


Oj u mnie też.. niech pada jeszcze
A zimowity to takie nicponie co to w nazwie maja witanie zimy Do zimy jeszcze trochę....

Aniu dziękuję, że mimo zalatania wpadłaś z wizytą. Z tym deszczem (a w zasadzie z jego brakiem) w tym roku to jakaś masakra. Mój staw prawie wysechł i teraz mam dylemat z jego obsadzaniem.... A zimowity lubię, mimo ich niewdzięcznej roli witania zimy.





"Dzień gaśnie w szarej mgle,
wiatr strąca krople z drzew.
Sznur kormoranów w locie splątał się,
pożegnał ciepły dzień, ..."



Wprawdzie to nie kormorany a żurawie ale sznur płynął po niebie....







____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 13:22, 30 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42188
Ale fajnie je przylapalas
A to nie bocianki ?

Co tam w ogródku ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 13:42, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasiu one tak się darły, że nie ma wątpliwości że to żurawie.

A w ogródku ... prace ida w ślimaczym tępie.
Rozgarniamy ziemię z wykopów ręcznie (eMuś się śmieje, że zajmie nam to dwa lata). Plus że odrazu mieszam glinę z innymi frakcjami.
Azaliowa w toku- w sobotą przyjeżdża torf. ale muszę przesadzić z tamtąd 3 drzewka- wtedy cyknę fotkę.
Uschło przwdopodobnie większość brzózek papierowych w lasku- choć wiosna pokaże (w tym roku i tak nie kupie drugich).
Nie dostaliśmy pozwolenia na powiększenie oczka, więc dylemat sam sie rozwiązał.
Na pomost zgoda jest, ale nie ma kasy żeby wylać filary, choć pogoda sprzyja.
Kitną trawy- wszystkie oprócz Grazielli.

Calamagrostis brachytricha (Stipa brachytricha)- cudowna trawka.





Kwitną jeszcze hortensje...



i werbena.



A o wschodzie słońca spaceruję z kawką i snuję plany...



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 13:50, 30 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42188
Jak to nie dostaliscie zgody ? Dlaczego ?
A co to za stipa inna ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 14:06, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasiu co do zgody to zupełnie nie rozumiem, bo bez problemu w tamtym roku zgodzili się na te 30m. Po zmanie przepisów o której donosiła mi Ania (MałaMi) złożyłam wniosek o powiekszenie. Ale teraz chcą jakies dodatkowe ekspertyzy co sie wiąże z dużymi kosztami. Dam sobie spokój.

Ta trawka to nie wiem czy nie bardziej trzcinnik niż stipa, ale po tych wszystkich zmanach w nomenklaturze diabli go wiedzą. Synonimów ma kilka. Ale jest świetna- niewymagająca, zwiewna.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Kasya 14:15, 30 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42188
Kwiaty takie trzciniakowe bardziej... Pokaz fotkę całej
Nasionka tez zbierz
Ja bym meczyla z tym oczkiem...
Tzn ja tak łatwo nie odpuszczam jak ktoś mi odmawia
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anka_ 17:14, 30 wrz 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kasiu proszę bardzo, fotka poniżej. Ale to jeszcze maluch, zeszłoroczna sadzonka, jeszcze bez miejsca stałego. A wiesz, że o nasionkach z tej trawy to nie pomyślałam.





Co do oczka to miałam dylemat, bo nie do końca pasuje mi w tym miejscu wieksze. Ale złożyłam papiery. Odmowa pozwoliła podjąć mi ostatecznę decyzję. Nie będe powiększać, musi trzydziestka wystarczyć.


Graziella pieknie ruszyła w tym roku i stanowi już ładną kępę, ale zaszczycic mnie choć jedną wiechą nie chce.



Dąb czerwony zdaje sie krzyczeć, że zasłuzył na swoją nazwę.


Winobluszcz trójklapowy 'Veitchii' płonie.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agatek 08:29, 01 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Winobluszcz piękny i jaki błyszczący
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Anusia 08:51, 01 paź 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anka_ napisał(a)
Uwielbiam takie poranki jak dzisiaj i obchód z poranną kawą. Ogród nieco zasnuty jeszcze mgłą, a już mieniący się kolorami...



... roślinki ubrane w perły z rosy....



Czerwień kaliny aż biła po oczach w promieniach wschodzącego słońca....


Rozpław cały czas wypuszcza nowe kwiaty.





Poranek z kawą, ja bardzo lubię. Zdjęcia cudne, zwłaszcza roślinki w rosie. Pozdrawiam jesiennie Aniu.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies