Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

aniad 21:56, 23 wrz 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
waldek727 napisał(a)

Do 10l letniej wody najlepiej deszczówki wsyp Ewo 100g suszonego ziela i pozostaw go do namoczenia przez jedną dobę.



Tak sobie siedzę i czytam: Do 10-letniej wody... i myślę, nie... zwariował już z tą ekologią. Serio gromadzi od 10 lat deszczówkę żeby zrobić jakiś oprysk?
____________________
mini ogród Ani D
aniad 22:12, 23 wrz 2019

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
waldek727 napisał(a)

Co do zastosowania folii kubełkowej to niestety Danusiu nie wypowiem się ponieważ jej nie stosuję.


Waldku, co w takim razie polecasz jako wyściółkę drewnianej skrzyni na warzywa?
____________________
mini ogród Ani D
Kasya 06:45, 24 wrz 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
aniad napisał(a)


Tak sobie siedzę i czytam: Do 10-letniej wody... i myślę, nie... zwariował już z tą ekologią. Serio gromadzi od 10 lat deszczówkę żeby zrobić jakiś oprysk?


Haha... ja tez tak przeczytałam...aż poszłam po okulary
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
waldek727 13:14, 25 wrz 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
aniad napisał(a)


Tak sobie siedzę i czytam: Do 10-letniej wody... i myślę, nie... zwariował już z tą ekologią. Serio gromadzi od 10 lat deszczówkę żeby zrobić jakiś oprysk?

Nie zwariował i nie zwariuje.
Ja Aniu z ekologią nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego.
Mój wątek jest przez niektórych źle odbierany.
Ja tylko staram się promować ogrody bez chemii, przyjazne ludziom i całej faunie jaka zasiedla ogrody. Mnie się to udaje bo żyję spokojnie, bez pośpiechu i całej tej otoczki medialno-propagandowej. W ten sposób mam czas na to, żeby trochę inaczej spojrzeć na ogród.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 13:24, 25 wrz 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
aniad napisał(a)


Waldku, co w takim razie polecasz jako wyściółkę drewnianej skrzyni na warzywa?

Trudno mi się wypowiadać w tematach których nie dotknąłem własnymi rękami.
Przede wszystkim drewnianą skrzynię pomalowałbym impregnatem olejowym. Środek możesz wyłożyć podwójną warstwą kartonu falistego który jest dostępny w każdym markecie budowlanym.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ElzbietaFranka 11:32, 29 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Waldek witam

Dzięki za odpowiedź i że zajrzales do mnie. Odnośnie wisterii będę miała pytania, ale wieczorem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:15, 29 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748






Waldek pięknie masz. Chciałam się zapytać czy ta glicynia rośnie wspina sie na jakims drzewie czy ma taki pieniek.

Chciałabym kupić glicynia ale nie za bardzo mam ją gdzie poprowadzić. Mam za to pochyla sosnę dosyć spora sosnę czy może ona służyć jako podporę.

Drugie pytanie jak się nazywa trawka na drugiej focie. Ma piękne srebrzysto białe kiście.

Hosta też ładna rozrośnięta długo u ciebie i jak się nazywa ładnie kwitnie.
Trawka jak zwykle po miksturach musi być ładna. Moja chyba pędraki pozerają mam przy swierkach kółka średnicy ok 8 cm brązowe. Podlałam wrotyczem tydzień temu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
waldek727 22:17, 06 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Witaj Elu.
Glicynię posadziłem tuż przy wiekowej wiśni czereśniowej która już słabo owocowała i posłużyła jej jako trejaż. Sosny jako podpory nie polecam z prostego względu. Po kilku latach, aby glicynię pobudzić do obfitego kwitnienia należy ją corocznie przycinać. W sierpniu tnie się wszystkie młode przyrosty za 3-4 węzłem licząc od nasady pędu. Ja po dwunastu latach cieszenia się z posiadania tak pięknego okazu muszę się teraz porządnie pogimnastykować, aby przeprowadzić ten bardzo ważny dla wisterii zabieg pielęgnacyjny.
Trawka na drugiej fotce rzeczywiście ma śnieżno białe pióropusze i do tego jesienią bardzo ładnie się przebarwia. To Miscanthus sinensis ,,Ballerina".
Hosta o którą pytasz ma już ponad dwadzieścia lat. Jest to dosyć rzadko spotykana w polskich ogrodach odmiana tej pięknej jak zielona fontanna funkii i wybacz ale wyleciała mi z głowy jej nazwa. Gdzieś ją mam w starych zapiskach to przy okazji poszukam.
Trzymam kciuki Elu za Twój trawniczek, bo wiem jakim cennym i pięknym tłem jest on dla Twoich roślin w ogrodzie.


____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
anabuko1 22:25, 06 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Cudna ta hosta.ale jak czytam latek sobie liczy.
A możesz zdradzić co to za odmiana ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
waldek727 01:01, 07 paź 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ja w swoich zapiskach mam nazwę tej hosty jako ,,Diana Grenfell". W tej chwili spotykam się również z nazwą ,,Diana Remembered".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies