Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

baraga1904 12:25, 01 mar 2015


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...Witaj Waldku
...nie jestem pierwszy raz w Twoim wątku jednak najwyższy czas się przywitać...korzystam z Twojej wiedzy i doświadczenia, podziwiam za konsekwencję w działaniu i miłość do przyrody...będę tutaj częstym gościem, jeśli pozwolisz...
Paulaa 10:01, 02 mar 2015

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Dziękuję, tak zrobiłam

a powiedz mi czy jak opryskałam w sobotę a w niedzielę padał lekki deszczyk to oprysk muszę powtórzyć?
i po jakim czasie/ kiedy mogę pryskać Promanalem?
dziekuję



waldek727 napisał(a)

Witaj Paulo.
Ja w przeważającej części używam miedzianu do ochrony drzew owocowych i ozdobnych przygotowując 1% roztwór środka w wodzie deszczowej. Ponieważ bardzo poręcznym do tego typu prac jest 5l plastikowy pojemnik po wodzie, to wsypuję do niego małą torebeczkę miedzianu tj 50g. Tobie proponuję zmniejszyć stężenie środka do 0.5% i do podanej ilości wody dodać 25g miedzianu.

1% roztwór-10g miedzianu w 1l wody
0,5% roztwór- 5g miedzianu w 1l wody
1% roztwór-100g miedzianu w 10l wody
0.5% roztwór-50g miedzianu w 10l wody
1 łyżeczka-ok 3g miedzianu.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
waldek727 17:03, 02 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
baraga1904 napisał(a)
...Witaj Waldku
...nie jestem pierwszy raz w Twoim wątku jednak najwyższy czas się przywitać...korzystam z Twojej wiedzy i doświadczenia, podziwiam za konsekwencję w działaniu i miłość do przyrody...będę tutaj częstym gościem, jeśli pozwolisz...

Agnieszko.
Każdy mój gość jest równocześnie współtwórcą tego wątku. Jak zauważyłaś jest w nim więcej porad niż relacji z ogrodu. Wydaje mi się, że miłość do przyrody charakteryzuje każdego z nas. Być może nie wszyscy potrafią z tego dobrodziejstwa korzystać.
Witam Cię w moim wątku i pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 17:25, 02 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Paulaa napisał(a)
Dziękuję, tak zrobiłam
Powiedz mi czy jak opryskałam w sobotę a w niedzielę padał lekki deszczyk to oprysk muszę powtórzyć?
i po jakim czasie/ kiedy mogę pryskać Promanalem?
dziekuję

Paullo.
Pierwszy oprysk miedzianem powinien być opryskiem bardzo obfitym. Sądzę, że po lekkim deszczyku nie musisz go powtarzać. Na promanal jest jeszcze za wcześnie, ale gdyby termin tych dwóch oprysków wypadł w podobnym czasie, to musimy odczekać 3 do 5 dni.

Najważniejsza w ogrodzie jest biorównowaga biologiczna. To ona decyduje o tym, że rośliny wyglądają zawsze zdrowo.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Moniq 20:03, 02 mar 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Dziękuje Waldku za podpowiedź - arktyczne bryły. Cena zwaliła mnie z nóg i chyba zostanę przy grysie
____________________
beskidzkie marzenie
mira 21:10, 02 mar 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Waldek proszę podpowiedz czy jak mam miedzian w opryskiwaczu gotowy od kilku dni to nie traci nic może tak postać aż będę miała czas i pogodę ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ewsyg 23:00, 02 mar 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Czytam Waldku Twój wątek od początku. Piszesz, że w ogrodzie nie masz kawałka gołej ziemi. Hmmm, nigdy jakoś na to nie zwracałam uwagi. Czy dolomit jest ekologiczny ? Czy Ty stosujesz olej parafinowy, czy masz może coś innego do zaproponowania ? Mam też dylemat, czy rosahumus można stosować pod iglaki. On podobnież odkwasza ziemię? Następne pytanie, jak pozbyć się skrzypu ? Póki co zastosowałam dolomit i usuwam ręcznie, ale to chyba nic nie da. Mam raczej wilgotna glebę.

Piszę chaotycznie bo wciąż poczytuję wątek i muszę przyznać, że jest tu i naukowo i zabawnie. Teraz mam niezłego banana Och te śniadania do łóżka i brat bliźniak Mam fajną lekturę na dzisiejszy wieczór I kulinaria są. Dobry jest ten Twój wątek, oj dobry. I pampersy się znalazły. Oj, miał to być bardzo poważny wpis, ale teraz to już chyba nie dam rady być poważna. Muzyki dzisiaj nie posłucham bo jestem rozbawiona, uśmiana do łez. Ogród obłożony pampersami
Będę w tym roku zakładała trawnik,wszystkie zamieszczone tutaj uwagi będą mi pomocne.
Doczytałam do połowy 17 strony i nareszcie wiem co to ANHK. Wcześniej zastanawiałam się, czy to to samo co EM.
Jutro wrócę do lektury Twojego wątku, a dzisiaj dziękuję Ci, że założyłeś wątek i za przednia zabawę. i mądre rady
Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Paulaa 19:24, 03 mar 2015

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Dzięki za odpowiedź

tak sobie dziś przypomniałam że w niedzielę po południu zaczęło u nas padać i padało cały poniedziałek, czy w takim razie należałoby powtórzyć miedzian?
Przepraszam że tak dopytuję, ale w tamtym roku z przyczyn różnych nie zrobiłam oprysków wcale i w tym roku muszę się zabrać za to poważnie


waldek727 napisał(a)

Paullo.
Pierwszy oprysk miedzianem powinien być opryskiem bardzo obfitym. Sądzę, że po lekkim deszczyku nie musisz go powtarzać. Na promanal jest jeszcze za wcześnie, ale gdyby termin tych dwóch oprysków wypadł w podobnym czasie, to musimy odczekać 3 do 5 dni.

Najważniejsza w ogrodzie jest biorównowaga biologiczna. To ona decyduje o tym, że rośliny wyglądają zawsze zdrowo.
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
lojalna_ 19:37, 03 mar 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Podczytuje i sie ciesze ze tak szybko otrzymuje odpowiedzi na pytania które rowniez mnie nurtuja
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
waldek727 08:13, 04 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
mira napisał(a)
Waldek proszę podpowiedz czy jak mam miedzian w opryskiwaczu gotowy od kilku dni to nie traci nic może tak postać aż będę miała czas i pogodę ?
pozdrawiam

Miro.
Bez żadnych obaw. Zabezpieczony przed niepowołanymi osobami może poczekać sobie do dnia oprysku. Pamiętaj tylko, aby przed ponownym jego użyciem dobrze zamieszać zbiornikiem pozbywając się tym samym osadu zalegającego na jego dnie.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies