Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Pokaż wątki Pokaż posty

Tam, gdzie jeże mówią dobranoc.

Malgosik 11:48, 08 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ja też dziekuję hi hi
____________________
Ogród na glinie
pasjonatkaam... 11:53, 08 mar 2015


Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 1184
też odwiedzam wątek więc dziękuję za życzenia
____________________
ewulkowy ogród pod lasem-początki
iwonaal 12:37, 08 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Dziękuję
____________________
Zakochana w ogrodach
Margo 18:31, 08 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
____________________
Gosia
waldek727 21:14, 08 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Po zachodzie słońca chciałbym te życzenia pozostawić Wam drogie Panie na każdy kolejny dzień roku. Korzystając z okazji chciałbym również podziękować wszystkim użytkowniczkom tego forum za umożliwienie mi spędzania z Wami od lat miłych chwil.
Chwil z uśmiechem, radością a także z możliwością merytorycznej wymiany zdań dotyczących naszych ogrodów. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jakie jesteście i co robicie na co dzień.
Jestem również pewny tego, że bez Was żaden ogród nie posiadałby przynależnego mu blasku.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Mirella 22:06, 08 mar 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088

Dziękuję, to było miłe.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
waldek727 23:03, 08 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Nie jest to tylko składanka słów.
W ten sposób chciałem wyrazić swoje uczucia płynące prosto z serca.
Podkreślić to, jakie jesteście bez wyjątku piękne i wspaniałe zarówno w życiu codziennym, jak i również we własnych ogrodach.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 06:24, 09 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
polinka napisał(a)
Waldek mógłbyś coś więcej napisać nt. tego aflovagu? Czy to stosować zapobiegawczo czy również w trakcie choroby?

Cofnęłam się kilka stron i pozwoliłam sobie przekopiować do mnie informacje o miedzianie Mam nadzieję, że nie będziesz miał mi za złe. Jeśli nie wyrażasz zgody, napisz proszę, usunę.

Paulinko.
Dorzucając do tych wszystkich nazw środków higieny osobistej, które pojawiają się na forum jako przydatne w ogrodnictwie nazwę płynu do irygacji, który ma działanie przeciwbakteryjne posłużyłem się aluzją.
Tym samym chciałem okazać dystans do wszystkich preparatów które z założenia producenta nie są przeznaczone do pielęgnacji roślin. Dla jasności, ja tego nie neguję, ale apeluję o powściągliwość do wszystkich osób które chciałyby sobie poeksperymentować z tymi środkami we własnych ogrodach. W moich wątkach można znaleźć sprawdzone informacje dotyczące zastosowania wyciągów roślinnych i nie tylko.
W zamian za stosowanie owadobójczych i pasożytniczych płynów naskórnych które są nalewkami sporządzonymi na bazie wrotycza i piołunu, osobom które nie mogą pozyskać ziela tych roślin polecam bezpośredni kontakt z producentami którzy te zioła uprawiają. Te dużo tańsze suszone rośliny również zawierają w sobie olejki aromatyczne i alkaloidy które są substancjami czynnymi stosowanymi w ochronie roślin, a poza tym łatwiej jest w tej postaci ustalić odpowiednie proporcje przy produkcji biopreparatów.
Wiemy jak działa wrotycz i piołun na larwy owadów, ale zawarty w płynach przeciw wszawicy alkohol i kwas octowy może już stanowić dla nas, a właściwie dla naszych roślin małą zagadkę.

Wyrażam zgodę na kopiowanie moich tekstów w całości lub tylko we fragmencie oraz zamieszczanych przeze mnie fotografii na łamach całego portalu społecznościowego ,,Ogrodowisko".
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 06:58, 09 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Sebek napisał(a)
Nowy awatar - mamy sobie sami wybrać z którą postacią mamy Cię utożsamiać czy masz jakieś preferencje?

Sebo.
Ja jestem ,,anioł wcielony".
Często widzę swoją odrębność.
W myślach powtarzam sobie, że urodziłem się w nieodpowiednim czasie i miejscu.
Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale umiem się odnaleźć zarówno po lewej jak i po prawej stronie mojego avatarku.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ewa777 07:28, 09 mar 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Waldku,
a co powiesz na temat środka Ema5 z wrotyczem, czy kiedykolwiek go używałeś? Jestem ciekawa, czy jest skuteczny. Muszę się też dowiedzieć jak go stosować. Kiedy i czy też są określone jakieś warunki, np. temperatura.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies