Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Bogdzia 21:38, 28 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Prześliczne widoki ogrodowe. I mialas racje ze to kokorycz. Tak jak Zbyszek poproszę o zawiadomienie o kwitnących azaliach i rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mirkaka 14:11, 29 kwi 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ewik dziękuję za odwiedziny
Joasiu przed serduszkami rośnie funkia i ona zasłania puste miejsca po nich
Ewo dzięki za zrozumienie
Zbyszku ze mnie też marny dyskutant. Wolę pismo obrazkowe
Bogdziu Ja też czekam na Twój pokaz azalii i rododendronów, bardzo chciałabym abyś wstawiała nazwę przy każdym prezantowanym okazie

A ja toczę walkę z opuchlakami, podkopałam się pod kilka moich nielicznych żurawek i znalazłam tam larwy, pod rozchodnikami również i nawet w miejscach gdzie nie było roślin były larwy. Ugotowałam wyciąg, rozcieńczyłam 1:1 i podlałam , wieczorem zrobię oprysk rozcieńczeniem 1:5 i jutro dalszy ciąg gotowania i podlewania.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:40, 03 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Po opryskach i podlewaniu opuchlaki nadal żyją
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jona 07:00, 03 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Też niestety odkryłam je u siebie . Przy żurawkach i tiarelli najwięcej. Podobno lubią te rośliny. Teraz się zastanawiam, czy można by je było potraktować jako pułapki na opuchlaki.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
belladonna 10:08, 03 maj 2015


Dołączył: 01 mar 2015
Posty: 11
U mnie chwilowo pędraki opanowały podziemny świat ogrodu, jednak wszystko przede mną ponieważ właśnie weszłam w posiadanie tiarelli i zamierzam je posadzić
Na opuchlaki podobno nierozcieńczona gnojówka z wrotyczu jest skuteczna, spróbuj jeszcze w ten sposób je zwalczać.
____________________
Miłego dnia.
mirkaka 09:34, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Na opuchlaki robię doświadczenia.
-pozbierałam kilka larw, umieściłam w woreczku z ziemią i polałam wywarem z wrotyczu rozcieńczonym 1:1 - żyły
-polałam dursbanem 100ml:10l wody - zdechły
-opryskałam wszystkie rośliny bardzo dokładnie wywarem z wrotyczu 1:5 opuchlaki dalej żyły i zbierałam je pod deseczkami, mszyce na różach też żyły
- pozbierałam dorosłe osobniki do słoiczka, wsadziłam do niego liść rodka, zanurzyłam liść w roztworze wywaru 1:5, - żyły
- zanurzyłam liść w nierozcieńczonej gnojówce- większość zdechła ale kilka żyła, te które zdechły były na dnie słoiczka w niewielkiej ilości gnojówki która spłynęła z liścia- czyli albo się w niej utopiły, albo napiły trucizny.
Te które przeżyły siedziały na liściu. Polałam też jedną gałązkę rodka żeby zobaczyć czy nie popali jej nierozcieńczona gnojówka, na razie wygląda dobrze.
Zanurzyłam też gałązkę róży na któraj siedziały mszyce w nierozcieńczonej gnojówce, mszyce na drugi dzień nadal żyją a listki nie wyglądają na poparzone, ale z ostateczną oceną wstrzymam się jeszcze parę dni.
Codziennie zbieram pod deseczkami 8-10 szt dorosłych

A teraz coś miłego










____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:46, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
pigwowiec



floks szydlasty



smagliczka

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:13, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Jona ja myślę podobnie o roślinach pułapkach U mnie larwy znalazłam w żurawkach i rozchodnikach, ale dorosłe żerują na innych - główmie na pierwiosnkach, rododendronach, trzmielinie, również róży. Wiele razy próbowałam się podkopać pod rodki ale nigdy nic nie znalazłam, chyba też dlatego że bryła korzeniowa jest już u mnie ogromna i nie sposób podkopać się pod nią. Moje pierwiosnki kaukaskie w zeszłym roku były bardzo pogryzione przez dorosłe ale w tym roku larw w korzeniach nie znalazłam, natomiast znajduję w nich już dorosłe formy
Belladonna właśnie testuję gnojówkę Namawiam przy okazji do założenia własnego wątku, na pewno masz się czym pochwalić, obiecuję, że będę u Ciebie częstym gościem

Rododendron Graf Lennart



Azurika



zapączkowana azalia już za chwilę za chwileczkę moja najwcześniejsza, prawdopodobnie Csardas, ale może ktoś to potwierdzi- rzecz jasna po rozkwitnięciu


____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 10:34, 06 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Jaśminowiec w pąkach



bergenia



oregano z bazylią
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 11:42, 06 maj 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Bogactwo kwiecia, rodek kremowy śliczny.
U mnie dorosłe opuchlaki widuję ale w ziemi nie spotykam, tylko pędraki i to tylko w trawniku, jak usuwam darń. Mszyce jak mam to pryskam nie gnojówką tylko wyciągiem z pokrzywy, zalewam ją na 12-24h. Z dwa razy popsikam i nie ma mszyc, dodaję kapkę mydła potasowego, nie rozcieńczam.
Wolna rabata już zaplanowana?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies