Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 21:16, 08 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Agatko jesteś szczęściarą że nie masz mączniaka na różach
Gdzie można poczytać o octanie wapnia?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:30, 10 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Azalia Christopher Wren- prawdopodobnie. W głąbi fioletowy Rh Azurika






Rh Azurika
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:46, 10 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Azalia pachnąca




niestety nie dałam rady oberwać wszystkich przekwitłych kwiatostanów

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 11:03, 11 maj 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Miałam epizod raz, to pryskałam wodą z proszkiem do pieczenia albo sodą, nie pamiętam, było to już jesienią. Na wiosnę było już ok.
O octanie jest w wątku Herbicydy, przepisy są gdzieś na początku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
jona 12:01, 11 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
mirkaka napisał(a)

Mój kot upolował dzisiaj takiego pięknego ptaszka wg mojego rozeznania to Pleszka



Czytałam gdzieś, że kotkom, aby ograniczyć możliwości polowania na ptaki, można na obrożę zawiesić mały dzwoneczek.
Pięknie kwitną Ci rododendrony i azalie
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Gabriela 14:39, 11 maj 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bardzo się cieszę, że do mnie wczoraj przyszłaś, bo gdyby nie to, ominąłby mnie Twój ogród. Jest dojrzały i śliczny, w konsekwentnym stylu.
Zachwyciły mnie róże, azalie, rododendrony, mała architektura ogrodowa no i oczywiście rudy kocur, bo jestem wielbicielką tych futrzaków.
Twoja azalia pontyjska to piękny krzew, moje dwie są małe, ale przyrastają w dość dobrym tempie, więc mam nadzieję że doczekam takich egzemplarzy jak u Ciebie.
Jak długo to trwało?
Od chemii stroniłam do tej pory, ale po zeszłorocznym chorowaniu róż na czarną plamistość i stosowaniu mikstur pokrzywowych, mlecznych i mydlanych, widzę że angielki gorzej przezimowały, mimo łagodnej zimy, bo były słabsze i w tym roku nie ma zmiłuj - popryskam czymś w małej buteleczce.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
mirkaka 21:15, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Agatko dzięki za info, poczytam
Jona ja też o tym słyszałam ale calkiem zapomniałam, dziękuję za przypomnienie Postaram się spróbować ,choć jeden kot ma takie grube futro że dzwoneczek pewnie utknie w nim
Gabriela, witam u mnie, bardzo się cieszę z Twojej wizyty.
Rododendrony, azalie , róże i hortensje to moi ogrodowi faworyci, resztę roślin kocham ale jednak traktuję jako uzupełnienie i tło. Moje azalie rosną ok 10 lat, tak mi się wydaje.
Koty kocham choć jestem na nie uczulona, mam ich trzy, biały, rudy i czarny.
Abym mogła je mieć muszę być ciągle na lekach bo mam astmę. Ot taka głupota moja, kocham te paskudy bardzo, zresztą wszyscy domownicy je kochają.
Z czarną plamistością jest podobno tak,że trzeba pryskać już od wiosny, zapobiegawczo a nie dopiero jak wystąpi, bo wtedy jest już za późno.
Ja też kocham angielki, jesienią dokupiłam sobie Pat Austin, Tea Clipper.
Czekam z niecierpliwością aż zakwitną. A posiadam już Charles Austin, Crown Princess Margareta,Golden Celebration, The Pilgrim, Winchester Cathedral.
Miałam też Abraham Darby ale bardzo łapała u mnie rdzę i pozbyłam się jej.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Bogdzia 05:15, 12 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Obejrzałam kwasoluby , pieknie kwitną.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mirkaka 06:43, 12 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Widzę Bogdziu, że wstajesz skoro świt, ja też należę raczej do skowronków, w pewnym wieku tak się ma
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Ewa777 11:03, 12 maj 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18387
Mirko, powojników nie puszczasz na podporach? One rosną u Ciebie luzem, a oplatają róże? Wczoraj sadziłam powojniki i głowiłam się jak to zrobić, żeby dobrze było.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies