Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kasiolaaa 07:55, 08 kwi 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
wow jestem pelna podziwu z tymi siewkami anabelek
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
mirkaka 09:11, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ewsyg napisał(a)
Witaj Mireczko.

Ogrodnicy zawsze coś fajnego wymyślą. Przeczytałam o sposobie ukorzeniania hortensji. Mnie z patyków nigdy się nie udało. Ten z młodymi przyrostami bardzo ciekawy. Fajnie, że zostawiłaś trochę tego paskudztwa do obserwacji. Ciekawa jestem w co to się przepotwarzy.

Zauważyłam, że na jednym rodku mam podgryzione liście i wygląda to na opuchlaka. Ja w tym roku zastosuję taki sposób na ochronę tych roślin przed opuchlakami. Zastosuję nowy nawóz i obsadzę dookoła rodki bodziszkiem kantabryjskim. On ma silny korzenny zapach i zauważyłam, że z miejsca gdzie rośnie uciekły mrówki. Póki co eksperymentuję z różami, teraz czas na rododendrony. Może i te robale nie gustują w jego zapachu. U mnie w różach mrówki mają mrowiska, a na różach mają plantację mszyc. W tym roku zaobserwuję, czy pomógł bodziszek.


Czy bodziszek kantabryjski to inaczej korzeniasty?

Dostałam sporo korzeniastego od Pani przyrody-Mariolki, posadziłam go w tych okolicach, głównie wokół brzóz.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:12, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasiolaaa napisał(a)
wow jestem pelna podziwu z tymi siewkami anabelek
łode

Kasiu, to nie siewki, to sadzonki -oderwane młode pędy z patyczków
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasia_CS 10:13, 08 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
bardzo jestem ciekawa jak tam Twpje robalki poszukałam dość wnikliwie w necie, co to może być, ale nie natknęłam się na nic podobnego...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mirkaka 14:14, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Kasia_CS napisał(a)
bardzo jestem ciekawa jak tam Twpje robalki poszukałam dość wnikliwie w necie, co to może być, ale nie natknęłam się na nic podobnego...


Będę hodować Kasiu to się dowiemy.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:22, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Moja lilia Gobasiowa, razem z małymi



niektóre powojniki już w takiej postaci, inne jeszcze w powijakach

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 14:30, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ostróżka


ciemierniki




martagon też z przychówkiem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
laurowisnia 15:44, 08 kwi 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Wiosnę oglądam i się zastanawiam jak wogóle wpadłaś na taki pomysł, może z ogrodowymi by się tak pobawić, sadzonki prosto z krzewu z ogrodu?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mirkaka 17:21, 08 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
laurowisnia napisał(a)
Wiosnę oglądam i się zastanawiam jak wogóle wpadłaś na taki pomysł, może z ogrodowymi by się tak pobawić, sadzonki prosto z krzewu z ogrodu?


Agatko, ogrodowe ukorzeniają się bardzo łatwo, właśnie z takich pędów jak piszesz prosto z krzaka, albo z długich pędów, pobranych w lipcu, pociętych na trzy oczka, jedno oczko do gruntu, dwa na wierzchu. Ja tak ukorzeniam i wysyłam dziewczynom z O

Na pomysł wpadłam tak: zawsze jak ukorzeniam patyczki to one najpierw wypuszczają pędy a potem te pędy więdną bo nie ma jeszcze patyczek korzonków.
Ponieważ miałam pozostawione dwa oczka nad ziemią to pędy z tych wyżej wyłamywałam żeby było mniej parowania, i że wtedy patyczki łatwiej się ukorzenią. Tak sobie kombinowałam, a że szkoda było te wyłamane maleństwa wyrzucić to je też zanurzyłam w ukorzeniaczu i do ziemi Początkowo przykrywałam folią ale one były cały czas jędrne więc przestałam przykrywać. No i taka to historyjka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
barbara_kraj... 21:24, 08 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Przybyłam z rewizytą.
Ogród, a szczególnie róże, wywarł na mnie ogromne wrażenie. Masz się czym szczycić.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies