Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Rumianka 23:00, 22 lis 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Te Twoje hortensje już dawno skradły moje serce, nie mogą się napatrzeć na nie, a ta czerwona wprost niezwykła...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Ewa777 15:01, 23 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
Jak TY to robisz, że masz już kwitnące ciemierniki?
Pięknie się wybarwiły u Ciebie roślinki. A ten obornik dostałaś taki odstały, czy świeży?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 09:11, 25 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
basia3012 napisał(a)


Mirko, ależ przecudny u Ciebie ogród. Oczu nie można oderwać. Faktycznie cud nad Wisłą.
Ta hortensja, cudo. Jaka to odmiana?
Ale żeby ciemierniki już kwitły? Muszę do swoich zajrzeć.
Mireczko, gratulacje. Jest co podziwiać. Prze-pię-knie.


Basiu,
ta na drugim zdjęciu to NN natomiast na ostatnim na pierwszym planie to You and me
Dziękuję bardzo za miłe słowa
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:13, 25 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Agania napisał(a)

Cudowne...z 3 zdjęcia też mam to cudo


To ciemiernik cuchnący. U mnie coś mu chyba dolega, latem dwa pędy ugniły u nasady, jakby miał jakiegoś grzyba, nie podlałam go niczym, teraz to pewnie już za późno.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:19, 25 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
m_gocha napisał(a)
Mirka nieustannie podziwiam ogród Hortensje boskie! A wiesz, że You and me od Ciebie zakwitła? Śliczna! Jak znajdę jej fotkę to wstawię u siebie
Niestety u mnie hortki nie zdążyły się przebarwić bo wczesnopaździernikowe przymrozki ścięły i liście i kwiaty. Zbrązowiały i takie suchelce tylko mi się ostały. Mam nadzieję, że nie zmroziło pąków na następny rok. Niestety u mnie było -7 stopni a rośliny chyba jeszcze nie przygotowały się na taki nagły skok temperatury. Cały wrzesień był bardzo ciepły. Nikt się nie spodziewał takich przymrozków

Ciemierniki niesamowite!
U mnie widzę, że mają paki ale przy samej ziemi. Mam nadzieję, że dadzą radę po przesadzaniu ich początkiem listopada, po tym jak nornice (albo inne gady) przekopały całą rabatę na której rosły i zeżarły pół korzeni


Cieszę się że zakwitła
No trudno, na mróz nie ma rady, trzeba mieć nadzieję że nie przemarzły
Moje ciemierniki kwitną teraz ale boję się że na wiosnę już drugi raz nie zakwitną. Te kwiaty mróz zmarnuje, no chyba że będzie na nich leżał śnieg.
Ja mam dwa koty a nornice zeżarły mi wiosną kilka cebul tulipanów
Cieszę się że jesteś
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:20, 25 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Rumianka napisał(a)
Te Twoje hortensje już dawno skradły moje serce, nie mogą się napatrzeć na nie, a ta czerwona wprost niezwykła...


Elisko, dziękuję, ta czerwona w słońcu rośnie dlatego tak pięknie wybarwiona
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:26, 25 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Ewa777 napisał(a)
Jak TY to robisz, że masz już kwitnące ciemierniki?
Pięknie się wybarwiły u Ciebie roślinki. A ten obornik dostałaś taki odstały, czy świeży?


Ewo, nic nie robię, nie wiem dlaczego tak jest że kwitną teraz. Dwa bardzo szlachetne nie kwitną, najwięcej kwiatów mają te zwyklasy

Ewcia, obornik taki świeży, będzie się na pryzmie u mnie kompostował, razem z resztkami roślin
Trochę boję się żeby nie ściągnąć sobie do niego turkucia podjadka, bo on podobno lubi koński obornik. Najchętniej to chciałabym bydlęcy, ale to trzeba byłoby pewnie gdzieś dalej szukać. Stadnina koni jest pod ręką
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:20, 02 gru 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Grudniowe fotki. Roślinki jeszcze się bronią przed porannymi przymrozkami




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:29, 02 gru 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 08:38, 02 gru 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Azalie japońskie jesiennie przebarwione



____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies