Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Andrzej_ 19:21, 05 lis 2019


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Mirko, taki listopad jak u Ciebie to ja rozumiem
Piękne horty, złocienie i ciemierniki. Mrozów nie miałaś w październiku?
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
paniprzyroda 19:44, 05 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zajęcia ogrodowe mamy podobne, tyle że czas na nie mam tylko w weekendy. Pytałaś mi się o sadzonki, każda miała po jednym kwiatku, niestety, żadna z nich nie wybarwiła się tak cudnie, tylko róż z odcieniami fioletu. Piękny ten jesienny ogród, a deszczu szczerze zazdroszczę. U nas susza, zimozielone podlewać trzeba. Sąsiad orkę przerwał, nie da się, kurz za maszyną do góry się unosi. Pozdrawiam. O nasionkach pamiętam.

____________________
Dwa ogrody
Joku 22:24, 05 lis 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Wracając do wilczomlecza to chyba Ewa ma jeszcze inna odmianę. Obrazek jest na str. 2235, Ewy odpowiedź na 2237.
Moja twoja hortensja jednak nie zakwitła. Moje wygwizdowo wyraźnie za mało jej służy. Podlewasz ją? Rośnie chyba w jakiejś murowanej donicy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 07:22, 06 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Andrzej_ napisał(a)
Mirko, taki listopad jak u Ciebie to ja rozumiem
Piękne horty, złocienie i ciemierniki. Mrozów nie miałaś w październiku?


Dziękuję
Mrozów na szczęście jeszcze nie było
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:38, 06 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
paniprzyroda napisał(a)
Zajęcia ogrodowe mamy podobne, tyle że czas na nie mam tylko w weekendy. Pytałaś mi się o sadzonki, każda miała po jednym kwiatku, niestety, żadna z nich nie wybarwiła się tak cudnie, tylko róż z odcieniami fioletu. Piękny ten jesienny ogród, a deszczu szczerze zazdroszczę. U nas susza, zimozielone podlewać trzeba. Sąsiad orkę przerwał, nie da się, kurz za maszyną do góry się unosi. Pozdrawiam. O nasionkach pamiętam.



Posadź tę sztywniejszą, z ciemniejszymi kwiatami w miejscu nasłonecznionym. Moja ma słońce od 13 do wieczora. Często latem przesycha, w upały muszę ją podlewać codziennie, a i tak gdy słońce świeci to więdnie, liści spod niej nie wygrabiam, igieł i gałązek po cięciu cisa też nie. Ma z nich dość grubą ściółkę.
Raz na kilka lat podsypię kwaśnym torfem. Gleba rodzima to glina.
U Ciebie odcień fioletu świadczy o obecności pierwiastka Al glin, i kwaśnym odczynie, czyli dobrze dla hortensji, moje nie mają tego pierwiastka, są różowe, może dlatego taki kolor uzyskują.
Pod płotem, gdzie mam całą rabatę hortensjową rosną te wyższe, bardziej wiotkie i jaśniejsze.Te się nie wybarwiają tak pięknie, im podsypuję glinu żeby uzyskać niebieskości i fiolety.
Deszcz u nas jest ale to taki kapuśniaczek, tylko sprawia ociężałość roślin, jak się dorwę do łopaty to na głębokości szpadla jest sucho.
Czekam na solidny deszcz, na razie tylko po wierzchu mokro, choć przynajmniej nie ma już tego parowania
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 07:45, 06 lis 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
Wracając do wilczomlecza to chyba Ewa ma jeszcze inna odmianę. Obrazek jest na str. 2235, Ewy odpowiedź na 2237.
Moja twoja hortensja jednak nie zakwitła. Moje wygwizdowo wyraźnie za mało jej służy. Podlewasz ją? Rośnie chyba w jakiejś murowanej donicy.


Jolu, może jeszcze za młoda, nie pamiętam jaką dostałaś, tę jasną czy ciemniejszą.
Tylko ta ciemniejsza i sztywniejsza się tak wybarwi. Pamiętam, że wtedy u Ewy miałam sporo sadzonek tej jasnej, nie pamiętam czy też były tej drugiej.

Tak, rośnie w takim obramowaniu, wyspie, ale w gruncie rodzimym, muszę podlewać bo tam bardzo szybko wysycha, od 13 świeci słońce, i jest b gorąco, bo to zachodnia strona.
Dzięki za info w sprawie wilczomlecza, zaraz spojrzę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kasiolaaa 18:50, 06 lis 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
bodziszka mam tylko jednego ale jak bylam w NL to w parku byly lany bodziszkowe cos pieknego
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
deszczowymaj 19:19, 06 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przyszłam pooglądać Twoje zakątki ogrodowe pięknie masz
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Milka 16:48, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


Ta ścieka to jeszcze przed laskiem
Jolu, u mnie ten wilczomlecz też świeżynka, kupowany niedawno, też się boję jak przezimuje, myślę żeby go może okryć, jakimiś gałązkami zielonymi a ziemię kompostem?
Co o tym sądzisz?
Co Pszczelarnia odpowiedziała ?

U mnie zimuje kilka lat, wiosną go skracam, puszcza nowe pędy.
Rośnie na rabacie słonecznej, bo ja mało słonka, nie ma tego koloru i zieleniej.
Piękne jesienne wybarwienia, ciemierniki mnie zaskoczyły, choć i u siebie zauważyłam, że coś z ziemi wyłazi.
No u cudne hortensje ogrodowe, zwłaszcza niskie i zwarte mnie by pasowały
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Joku 22:01, 12 lis 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Dziękuję Irenko za informacje. Jednak u ciebie cieplej i zaciszniej.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies