Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 15:01, 26 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Dziś znów trochę podziałałam, ale tak dużo jest roboty że w moim tempie będę do kwietnia sprzątać Nie pali się

Zaczęłam ciąć bukszpany, może o tej porze roku jeszcze nie zaatakuje ich grzyb




śnieg się prawie w całości stopił, zostało trochę tylko na trawniku, pokazały się ciemierniki




____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 17:42, 26 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Ależ idealnie tobie wyszły kule bukszpanowe. Czym cięłaś?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 04:32, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Jolu nożycami ręcznymi, potem trochę poprawiłam nożycami do trawy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
MiluniaB 07:19, 27 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Kule wyszły idealnie - marzę o moich, żeby były tak przycięte, nigdy mi nie wychodzi. Czytam czym przycinałaś. Jakie to są nożyce ręczne i jakie nożyce do trawy? Możesz wstawić zdjęcia tych narzędzi? Bardzo mi na tym zależy

Edit.
I jeszcze pytanie - po cięciu zrobiłaś oprysk na grzyba, ćmę?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anusia 07:46, 27 lut 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Mirko ty już zaczęłaś porządkować ogród. Ja poczekałam aż ten śnieg zejdzie. Dzisiaj zaczynam Kociaki cudowne. Moje to lofry jak tylko słońce wschodzi wychodzą na zewnątrz. Sześć lat temu przygarnęłam mamę z synkiem. Teraz mieszkamy w piątkę
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 07:47, 27 lut 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kule przycięte idealnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
mirkaka 09:30, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
MiluniaB napisał(a)
Kule wyszły idealnie - marzę o moich, żeby były tak przycięte, nigdy mi nie wychodzi. Czytam czym przycinałaś. Jakie to są nożyce ręczne i jakie nożyce do trawy? Możesz wstawić zdjęcia tych narzędzi? Bardzo mi na tym zależy

Edit.
I jeszcze pytanie - po cięciu zrobiłaś oprysk na grzyba, ćmę?


Do ideału to im jeszcze brakuje, Przemek tnie idealnie.
Nie zrobiłam oprysku, ale chyba dziś zrobię miedzianem, na inne opryski raczej temperatura za niska. Ćmy jeszcze nie mam, ale Miluniu, gdyby przywędrowała do mnie to wyrzucę wszystkie buksy i będę je zastępować cisem, albo całkiem z nich zrezygnuję,
takie nożyce,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:32, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Anusia napisał(a)
Mirko ty już zaczęłaś porządkować ogród. Ja poczekałam aż ten śnieg zejdzie. Dzisiaj zaczynam Kociaki cudowne. Moje to lofry jak tylko słońce wschodzi wychodzą na zewnątrz. Sześć lat temu przygarnęłam mamę z synkiem. Teraz mieszkamy w piątkę


Fajnie, mama z synkiem U mnie śnieg już prawie cały się stopił
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
MiluniaB 14:01, 27 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Dziękuję Ci za zdjęcia. Te mniejsze mam - te większe bym musiał kupić. Ja przycinam sekatorem, ale jakoś mi nie wychodzi. A może ja nie potrafię ciąć?
Ty ścinasz zupełnie wszystkie przyrosty, a ja trochę zostawiam, żeby kule były większe

Zobacz do ogrodu Reni "Osiedlowy ogródek" pokazała jak w ogrodzie botanicznym wygrali walkę z ćmą. Fajne porównanie bukszpanów - warto zobaczyć i daje do myślenia tzn.za wcześnie nie rezygnować

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
mirkaka 16:15, 27 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
MiluniaB napisał(a)
Dziękuję Ci za zdjęcia. Te mniejsze mam - te większe bym musiał kupić. Ja przycinam sekatorem, ale jakoś mi nie wychodzi. A może ja nie potrafię ciąć?
Ty ścinasz zupełnie wszystkie przyrosty, a ja trochę zostawiam, żeby kule były większe

Zobacz do ogrodu Reni "Osiedlowy ogródek" pokazała jak w ogrodzie botanicznym wygrali walkę z ćmą. Fajne porównanie bukszpanów - warto zobaczyć i daje do myślenia tzn.za wcześnie nie rezygnować



Kule szybko rosną, dlatego tnę więcej niż tylko same przyrosty. Choć mam dwie kule małe i też tam tnę zdecydowanie mniej
Sekatorem można wyrównywać pojedyncze gałązki, choć to raczej też niewygodne, nożycami lepiej.
Zobaczysz jak zaczniesz ciąć tymi dużymi nożycami, to poczujesz różnicę i łatwość cięcia Kiedyś cięłam elektrycznymi, do żywopłotów ale one listki strzępiły.
Zobaczę co Renia pokazuje, ale myślę że jak ćma raz zawitała, to będzie wracać. Raczej nie będę z nią walczyć To ponad moje siły. Ale dziękuję za podsunięty pomysł
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies