Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 10:47, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
basia3012 napisał(a)
Mirko, co Ty masz za ziemię w ogrodzie, że tak Ci pięknie wszystko kwitnie? Albo co tym roślinkom dajesz? Na jednej piwonii aż 16 dużych kwiatów?? Jejku. Ja się cieszę jak mam 6 kwiatków.
Przejrzałam Twój ogród od początku. Podziwiam, cudownie wszystko rośnie, zdrowe rośliny. Szczere gratulacje.
Pozdrawiam ciepło.
U nas pada śnieg i wiatr dmucha jak szalony. Brr, zimnica.


Moja ziemia to glina, tylko już ponad 20 lat uprawiana i podsypywana kompostem i obornikiem granulowanym
No jakoś rośnie ta piwka, jest podparta bo ma tendencję do pokładania, kwiaty są b ciężkie

To powojnik wielkokwiatowy Hisa,

U nas wczoraj i dziś pogoda makabra, wichura i śnieg z deszczem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 11:22, 30 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
U Ciebie wiosna już mocno zaawansowana, ale porządek na rabatach podciął mi nogi, ja dopiero planuję w lutym zacząć porządki w ogrodzie na rabatach i przecinkę krzewów i drzewek.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 11:27, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie wiosna już mocno zaawansowana, ale porządek na rabatach podciął mi nogi, ja dopiero planuję w lutym zacząć porządki w ogrodzie na rabatach i przecinkę krzewów i drzewek.


Sylwia, jeszcze nic nie sprzątałam na rabatach, wszystkie byliny są suche na rabatach ,cała robota przede mną. Ale to wiosną, jeszcze niestety zima mimo że czasami wygląda inaczej
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 12:54, 30 sty 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12202
Miała szczęście ta piwonia .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 13:15, 30 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
Ja też jeszcze z miesiąc poczekam z porządkami na rabatach. Niech te owady mają ten "dach" nad głową Może jeszcze jakieś motyle gdzieś zimują jako poczwarki na łodygach...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 18:47, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Joku, no miała, na dodatek podzieliłam ją na kilka i mam teraz kilka mniejszych jeszcze

Ewo, ty ekologiczna dziewczyno, ja nie pomyślałam o owadach i motylach, tylko o swojej wygodzie..
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:21, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Basiu wstawiam zdjęcie moich rh, od lewej

Casata, Marcel Menard, Nova Zembla, Roseum Elegans-trochę jaśniejszy i różowszy i ostatni szeroko rozrośnięty Catawbiense Grandiflorum

Jednak RE jest wysoki, tylko u mnie rośnie wąsko, a CG szeroko

to jest czas gdy Zembla i RE już kończą, tracą intensywność koloru
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 19:26, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
A tu w głębi NZ i RE kwitną a CG jeszcze w pąkach

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 19:59, 30 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33634
mirkaka napisał(a)
Joku, no miała, na dodatek podzieliłam ją na kilka i mam teraz kilka mniejszych jeszcze

Ewo, ty ekologiczna dziewczyno, ja nie pomyślałam o owadach i motylach, tylko o swojej wygodzie..


Tu u nas mówi się, że najlepszy ogrodnik to leniwy ogrodnik Nie myśl, że posądzam Cię o lenistwo Nie,nie.
Leniwy ogrodnik to taki, który pozwala rozwijać sie ogrodowi bez większych ingerencji i totalnej kontroli. Jednak mimo to jakaś ingerencja i kontrola być musi, bo inaczej nie byłby to ogród
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 20:03, 30 sty 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Możesz posądzać o lenistwo, czasami niestety mnie ogarnia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies