Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

Kordina 09:49, 02 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ty chyba wytyczysz nowy trend w kierunku pomarańczu taka rewolucja pomarańczowa! Prekursor się znalazł
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 11:02, 02 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)


Zacytowałam bajeczne dla mnie ujęcie.
Co jest na pierwszym zdjęciu? Wygląda jak tulipany ale to nie ta pora


Liliowiec taki pełny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 11:10, 02 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Kochane dziewczyny, bardzo mi podniosłyście nastrój, dziękuję
Na pierwszym zdjęciu jest liliowiec, potem lilie tygrysie, dalej trojeść pomarańczowa bulwiasta i dzielżan. Taka kompozycja jest chwilowa, trojeść szybko przekwita, lilie też chwilowe.
Dzielżany są trochę dłużej, no i liliowce jak się ich kępy rozrosną
Tam mam w tle jeszcze Iceberg burgundy ale ciężko tam rośnie, duża konkurencja drzew.
Wcześniej natomiast są jeszcze ciemne dzielżany niższe i wysokie żółte. Te będę pokazywać później
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 11:34, 02 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Mnie również pomarańczowa kompozycja bardzo się podoba. Piszesz, że na krótko, ale dzięki zdjęciom możemy się cieszyć tą chwilą trochę dłużej Wiele ogrodowych kompozycji jest na chwilę, czasem troszkę dłużej. Na dodatek co roku może taka kompozycja wyglądać trochę inaczej. Czasem lepiej czasem gorzej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monika83 17:07, 03 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
mirkaka napisał(a)
Wszystkim bardzo dziękuję za miłe słowa dot ogrodówek. Niestety za wysokie wyrosły w tym roku i bardzo się po deszczach położyły, przewiesiły przez podporę. Za niska była dla nich, teraz wyglądają jak jeden wielki kołtun, nie lubię tego, dumam jak by to zrobić jakąś sensowną podporę dla nich, żeby mogły stać na baczność

a teraz drugie ogrodówki, te mają zdecydowanie sztywniejsze pędy i niższe, więc jeszcze nie leżą, poza tym są późniejsze, dopiero w pełnym rozkwicie

Przepiękny widok! Na drugim zdj jako pierwsza to together? U mnie z tej serii You & Me to zakwitnie tylko jednym kwiatkiem ta Love
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
sylwia_slomc... 23:17, 03 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Cudna ta fotka z trojeścią i liliami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 08:07, 04 sie 2022


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14049
Kolor tojeści powala .Ile lat rośnie żeby taka kępa była????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
April 13:53, 04 sie 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
mirkaka napisał(a)
Bardzo lubię zapach floksów, dla mnie to zapach lata


[img


Podoba mi się ta kompozycja. To gipsówka z tymi floksami? Pięknie to razem gra.
Jeszcze w okolicach rdestu himalajskiego masz takie wysokie lilie. Pamiętasz odmianę? Świetny kolor.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 14:30, 04 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Mirko ale pięknie masz hortensje boskie!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 14:53, 04 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Anda napisał(a)
Mnie również pomarańczowa kompozycja bardzo się podoba. Piszesz, że na krótko, ale dzięki zdjęciom możemy się cieszyć tą chwilą trochę dłużej Wiele ogrodowych kompozycji jest na chwilę, czasem troszkę dłużej. Na dodatek co roku może taka kompozycja wyglądać trochę inaczej. Czasem lepiej czasem gorzej


To prawda, za rok już te same rośliny w tym miejscu mogą wyglądać inaczej, i zdjęcie ich też
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies