Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 15:06, 01 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Kasya, będziesz z niego zadowolona, super kępę tworzy
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 15:07, 01 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
mirkaka napisał(a)

Generalnie mamy tu na północy suszę od samej wiosny, rośliny podlewam, ale mam obawy co to będzie kiedyś, za rok, dwa..
Tu u nas susza jest już kolejny rok z rzędu, martwię się o moje świerki, czy dadzą radę..


Mam takie same obawy dotyczące suszy, deszczu od kilku lat coraz mniej i raczej poprawy nie będzie. Nie mam wprawdzie świerków, ale inne drzewa lubiące wodę, chociażby grujecznik. Podlewam rabaty, trawnik wygląda jak ściernisko. Ile na takim podlewaniu można ładny ogród utrzymać? Może warto przejść na ogród bardziej preriowy i same wytrzymałe rośliny?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
mirkaka 19:46, 01 sie 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
antracyt napisał(a)

Mam takie same obawy dotyczące suszy, deszczu od kilku lat coraz mniej i raczej poprawy nie będzie. Nie mam wprawdzie świerków, ale inne drzewa lubiące wodę, chociażby grujecznik. Podlewam rabaty, trawnik wygląda jak ściernisko. Ile na takim podlewaniu można ładny ogród utrzymać? Może warto przejść na ogród bardziej preriowy i same wytrzymałe rośliny?


Tylko że ja akurat najbardziej lubię te wodolubne, jak hortensje, rododendrony.
W lasku posadziłam dęby i buki, jak świerki padną to może one dadzą radę, a reszta?
Trawnik u mnie też kiepski, ale ja już dawno przestałam go podlewać i tępić chwasty, dzięki chwastom jest w miarę zielony
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Joku 21:39, 01 sie 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
mirkaka napisał(a)
W lipcu



Zacytowałam bajeczne dla mnie ujęcie.
Co jest na pierwszym zdjęciu? Wygląda jak tulipany ale to nie ta pora
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kordina 21:43, 01 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Rzeczywiście super ujęcie podzielam Joli zachwyt, też nie wiem co to za roślina?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 21:46, 01 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zacytowałabym to samo ujęcie co Joku
Zachwycająco!
Hortensje także, ale ta kompozycja ze zdjęcia... miód na serce!
Ależ podkarmisz człowieka widoczkami i inspiracjami

Sylvatika 21:59, 01 sie 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 261
mirkaka napisał(a)
W lipcu






Mirko
dzięki za odwiedziny
ja niewiele piszę, ale dużo podglądam,
nie bardzo mam czas na wrzucanie zdjęć i rozpisywanie się, ale uwielbiam oglądać te piękności ogrodowe i się inspirować dobrymi wzorami.

Zachwyciły mnie Twoje pomarańczowe kompozycje, takie żywe i energetyczne, nie widziałam takich jeszcze, zwykle dominują róże biele, błękity, a tu taka dawka energii.
bardzo lubię Twój ogród i często zaglądam, jestem fanką Twoich hortensji.
Czy na 1-szym zdjęciu to Canna? a na 3-cim ?- zupełnie nie wiem, ale wygląda świetnie...
pozdrawiam serdecznie
S.


____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Dorii 22:47, 01 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Normalnie zakochałam się w pomarańczowym, pięknie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
basia3012 23:16, 01 sie 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Mirko, mnie też te pomarańczowe piękności bardzo się podobają. Energetyczne są, z zielenią pięknie kontrastują. To zupełnie innego rodzaju zestawienia niż z różem i fioletem. Ale wiadomo, wszystkiego po trochu musi być. Ale wpisałam się w tytuł wątku.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Mgduska 08:31, 02 sie 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dorii napisał(a)
Normalnie zakochałam się w pomarańczowym, pięknie


Trudno się nie zakochać Kapitalne to zestawienie! Na pierwszej fotce jest krokosmia?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies