Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

ewsyg 20:16, 23 mar 2024


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
mirkaka napisał(a)


Jak urosną karpy większe to nawet zwisające kwiaty są piękne, Najładniej na rabacie wyglądają
te białe, wszystko jedno czy nigry czy orientalne. Mogę Ci podesłać kilka siewek, przekonasz się że warto, one dają kwiat tak wcześnie, że jeszcze prawie nic innego nie kwitnie, i długo bardzo kwitną, ja sobie je bardzo chwalę
A właściwie Nigry nie mają zwisających kwiatów, tworzą zwarty bukiet, tylko u mnie coś je żre, także o tej porze niektóre nie wyglądają ciekawie, ale cieszyłam się nimi już w lutym
Ewa, moja Alden wypuściła dwa długie baty zeszłego lata, nie przycięłam ich, zakulkowałam, a właściwie położyłam na cyprysiku, co sądzisz ? dobrze czy trzeba było ciąć ?


Mirusiu, bardzo dziękuję za ciemierniki, ale mam na wiosnę inny pomysł.

Nie mam tej róży, nie znam jej. Chyba też bym nie cięła i obserwowała co dalej pokaże. A może jeden bat przytnij i zobaczysz co jest lepsze. Sama nie wiem. Ja moje nowe róże też obserwuję i eksperymentuję z cięciem, z nadawaniem pokroju.

Mirusiu, będą kwitły te białe kwiatuszki od Ciebie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
mirkaka 04:41, 24 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
ewsyg napisał(a)


Mirusiu, bardzo dziękuję za ciemierniki, ale mam na wiosnę inny pomysł.

Nie mam tej róży, nie znam jej. Chyba też bym nie cięła i obserwowała co dalej pokaże. A może jeden bat przytnij i zobaczysz co jest lepsze. Sama nie wiem. Ja moje nowe róże też obserwuję i eksperymentuję z cięciem, z nadawaniem pokroju.

Mirusiu, będą kwitły te białe kwiatuszki od Ciebie

No ale jak to nie masz tej róży, piszę o Alden Biesen, to u Ciebie ją zobaczyłam i pokochałam.
Nie przytnę tych batów, zobaczę jak na nich zakwitnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:43, 24 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Rumianka napisał(a)
Ciemierniki masz piękne...moje 2 różowe jakoś znikły kilka lat temu, a mam same białe...cieszę się chociaż tymi...


Zanikły? Ciekawe, może przesuszyłaś i uschły, one lubią wilgoć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:47, 24 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
U mnie też coś zżera kwiaty Nigry, strasznie brzydko wyglądają teraz. Zastanawiam się czy nie wysadzić do donicy. W zeszłym roku było podobnie.

Ja 3 karpy Nigry przesadziłam w inne miejsce i są ładne, natomiast na starym miejscu zostały jeszcze dwa, i tam jeden jest jedzony a drugi nie, nie wiem czy to może ten jeden ma jakieś smaczne kwiaty, on prawie wcale się nie przebarwia a pozostałe zmieniają kolor w miarę przekwitania, jedne różowieją inne zielenieją. Zobaczę, może i tego biedaka przesadzę, ja mu te brzydkie kwiaty uszczykuję
W donicy będziesz musiała pilnować podlewania,
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 14:44, 24 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Piękne masz dywaniki w lasku, dobrze pomyślane, a masz tam epimedium?
Super pomysł na słomę hakonki jako wysciółkę ścieżki. Też się zawsze zastanawiam czy nie wykorzystać jej w taki sposób, tylko czym ją pociąć? A Ty cięłaś ją?
Bardzo chciałabym mieć ciemiernika o kwiatach z kryzką Niby mam jednego, ale on jakiś chimeryczny, raz ma, raz kwitnie bez kryzki. Siewka od Ewy też zakwitła pełnym, ślicznym kwiatem jak u Ciebie, ale kryzki nie ma...
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
GorAna 19:42, 25 mar 2024


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
mirkaka napisał(a)
Witajcie, Jola zmobilizowała mnie do zrobienia i wstawienia trochę zdjęć z ogrodu

białe pustynniki są wcześniejsze, więc teraz mogę poznać które to białe a które żółte





Mirko super te pustynniki
Ja jakoś nie mam do nich ręki.
Dwa podejścia sadzeniowe bez sukcesu, chyba spróbuję jeszcze raz
Ciemierniki śliczne
Mam sporo siewek w tym roku, jak radzisz kiedy je przepikować w spokojne miejsce, by były bezpieczne?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Rumianka 21:10, 25 mar 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
mirkaka napisał(a)


Zanikły? Ciekawe, może przesuszyłaś i uschły, one lubią wilgoć

Mogło tak być, że przypaliło je słonko, bo rosły na słonecznej rabacie... Człowiek uczy się cały czas....
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
MonikA 18:54, 26 mar 2024


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
Oj jak pięknie, jaka zaawansowana wiosna.
Ciemierniki szaleją ♥♥♥
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
mirkaka 06:02, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)
Piękne masz dywaniki w lasku, dobrze pomyślane, a masz tam epimedium?
Super pomysł na słomę hakonki jako wysciółkę ścieżki. Też się zawsze zastanawiam czy nie wykorzystać jej w taki sposób, tylko czym ją pociąć? A Ty cięłaś ją?
Bardzo chciałabym mieć ciemiernika o kwiatach z kryzką Niby mam jednego, ale on jakiś chimeryczny, raz ma, raz kwitnie bez kryzki. Siewka od Ewy też zakwitła pełnym, ślicznym kwiatem jak u Ciebie, ale kryzki nie ma...


Wydaje mi się że albo Ci dawałam siewkę z kryzą, albo ją dla ciebie przeznaczałam. W każdym razie, jeśli chcesz to mam dla Ciebie jedną taką z kryzą, tylko ta kryza po pewnym czasie odpada, jak kwiat zaczyna wchodzić fazę tworzenia nasion, czyli przekwita.
Epimedium mam jedną kępkę, w innym miejscu, pod brzozą, siedzi tam i nie rozrasta się już wiele lat, mam to rubrum chyba, w każdym razie Jola mi zaoferowałam trochę swojego, kwitnącego na żółto Może ten jej będzie szybciej się rozrastał?
Hakonki do wyścielenia ścieżek nie tnę, rozkładam tak co roku, bardzo fajnie tworzy tam warstwę po której mogę chodzić beż brudzenia butów Z czasem zmieni kolor na ciemny, będzie niewidoczna
Siewka od Ewy też u mnie nie ma kryzki, ale te podwójne raczej jej nie mają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:07, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
GorAna napisał(a)

Mirko super te pustynniki
Ja jakoś nie mam do nich ręki.
Dwa podejścia sadzeniowe bez sukcesu, chyba spróbuję jeszcze raz
Ciemierniki śliczne
Mam sporo siewek w tym roku, jak radzisz kiedy je przepikować w spokojne miejsce, by były bezpieczne?


To nie że nie masz ręki do pustynników, tylko kupujesz już przesuszone karpy. Mnie też one się nie przyjmowały, dopiero jak dostałam od Vity świeżo ukopane karpy, to pięknie się przyjęły
Ja siewki ciemierników pikuję jak już są takie trochę większe, czyli na drugi rok chyba, czasami i później. Nie przywiązuję do tego zbytniej uwagi, chyba chodzi o to żeby ich korzenie i listki były bardziej zaawansowane i trudniejsze do uszkodzenia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies