Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 13:16, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Joku napisał(a)
Pocieszę, mój trawnik też jeszcze nieruszony. Dasz radę .
Lubię takie nieoczywiste widoki. W przypadku transylwańskiej to listki. Mój pączek nadal stoi w miejscu, ale listków nie widać.


Mój trawnik, na szczęście już skoszony, w ten weekend chyba będzie wertykulacja, oby pogoda dopisała Liczę że córka przyjedzie i pomoże eM
Transylwańska ma już wyraźne listki, może za rok będą kwiaty. Natomiast ta nowa, maleńka, nie zacytuję nazwy, wypuściła sporo listków, prześlicznych, pofalowanych i chyba pstrych
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:17, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Rumianka napisał(a)
Piękne widoki zafundowała Ci wiosna...a siewek i to kwitnących cała masa....tylko podziwiać.


Siewki już eliminuję, zostawiam tylko te większe, maluchy już zaczynam wyrzucać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:18, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
anpi napisał(a)
Ale masz ciekawe te siewki ciemierników
A jak świetnie sobie radzą te wciśnięte między kostki
U mnie też trawnik czeka na wertykulajcję i nawożenie.


W kostce mają stałą wilgoć i zasadowe środowisko
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:22, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
April napisał(a)

Wspaniały kolor pierwiosnków, uwielbiam takie żywe kolory.

Ja też kompost mam dość suchy choć trawę dodaję. A raczej eM, bo to jego działka. Po każdym koszu trawy jaki wyrzuca na kompost, dodaje z bocznej komory suche badyle bylin i traw. Tak naprzemiennie. Nie ma problemu z zapachem kompostowanej, gnijącej trawy, suszy się naturalnie. Mimo to kompostu nigdy nie miałam "tłustego".


Ja mam sporo trawy z koszenia, przynajmniej tak było zeszłego lata bo go ciągle podlewałam, i po wysypaniu na kompost nie wysuszyłam tej trawy, okazało się że utworzyła nieprzepuszczalną warstwę dla wody. Widać to było jak go w tym roku wybierałam. Nie mam miejsca na trzymanie dwóch kup, i dodawanie ich po trochu do komory kompostowej, wrzucam wszystko jak jest
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:25, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Monika83 napisał(a)
Mirka piękne te siewki❤ ten na 1zdj z falbanką to jakiś anemone i śliczną ma barwę. A z tą cebulicą w lasku to super pomysł ja u siebie też pozbierałam z różnych miejsc nawet i z trawnika i posadziłam pod forsycją bo kwitną w tym samym czasie.


Wyjątkowe te siewki, wiem Ciekawe czy będą się siać, i czy siewki powtórzą ich cechy?
Cebulicę lubię, ale jak widzę jaka ona jest ekspansywna, to zaczynam się trochę przerażać
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 13:28, 03 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9615
Ewa777 napisał(a)


Jakbyś miała siewki tego ciemiernika w nadmiarze, to podziel się ze mną. Śliczny jest. Nie mam takiego kształtu


Jasne Ewa, jak się wysieje to na pewno siewki od niego będę pielęgnować do zakwitnięcia, teraz tylko myślę żeby go przesadzić, bo nie wiedziałam że taki piękny będzie i posadziłam go w trudne warunki, sucho ma i jest niziutki. A może gdy dostanie lepsze warunki, to kwiaty się zmienią?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 13:40, 03 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10226
mirkaka napisał(a)


Ja mam sporo trawy z koszenia, przynajmniej tak było zeszłego lata bo go ciągle podlewałam, i po wysypaniu na kompost nie wysuszyłam tej trawy, okazało się że utworzyła nieprzepuszczalną warstwę dla wody. Widać to było jak go w tym roku wybierałam. Nie mam miejsca na trzymanie dwóch kup, i dodawanie ich po trochu do komory kompostowej, wrzucam wszystko jak jest


U mnie nie ma problemu bo mam cztery komory w kompostowniku, takie z palet. I przerzuca się między komorami. Ale faktycznie może to być kłopotliwe
____________________
April April podbija las Mazowsze
Ewa777 14:34, 03 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
U Ciebie Mirko, to trawy z koszenia musi być bardzo dużo, więc wierzę, że tworzy nieprzepuszczalną warstwę w kompostowniku. U mnie trawy jest znacznie mniej i kompostownik radzi sobie z taką ilością.
Widziałaś termin targów wiosennych w Renku? 11-12 maja.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
basia3012 22:31, 03 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
mirkaka napisał(a)
wrzucę trochę wczorajszych zdjęć, u mnie trawnik jeszcze nie ruszony, nikt z domowników jakoś się do tej roboty nie pali







Mirko, czy to korona cesarska? Szybko. Ja posadziłam 2 lata temu chyba 3-4 sztuki i nic. Czy ona taka raczej kapryśna? Czy może wymarza? Nie wykopywałam jej na zimę.
Kolorki pierwiosnków dobrałaś cudnie. Czerwień i żółty, ogień.
A te niebiesko fioletowe cudeńka na ostatnim zdjęciu to co to? Zawilce? Przylaszczki, chyba białe?
Pozdrawiam Mirko wiosennie.
ps. U nas też zimnica, śnieżnie i wietrznie. Brr.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
vita 08:43, 04 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
mirkaka napisał(a)


Mój trawnik, na szczęście już skoszony, w ten weekend chyba będzie wertykulacja, oby pogoda dopisała Liczę że córka przyjedzie i pomoże eM
Transylwańska ma już wyraźne listki, może za rok będą kwiaty. Natomiast ta nowa, maleńka, nie zacytuję nazwy, wypuściła sporo listków, prześlicznych, pofalowanych i chyba pstrych


Ta nowa to przylaszczka cramera, w moich siewkach dwa rodzaje liści, i pofałdowane i pstre. Siewki od jednej rośliny, czyli słabo powtórzyły cechy. Ale za to dwie różne formy
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies