Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 06:07, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Rumianka napisał(a)

Mogło tak być, że przypaliło je słonko, bo rosły na słonecznej rabacie... Człowiek uczy się cały czas....


No właśnie, wody im potrzeba
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:08, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
MonikA napisał(a)
Oj jak pięknie, jaka zaawansowana wiosna.
Ciemierniki szaleją ♥♥♥


Dzięki Byłam u Ciebie bo awatar wydał mi się znajomy, i widzę że jesteś gościem na forum. Szkoda że tak rzadko tu bywasz, rozumiem że brak czasu. Ale Twój ogród jest piękny, wrzuć choć parę zdjęć u siebie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 08:30, 27 mar 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4056
mirkaka napisał(a)


Wydaje mi się że albo Ci dawałam siewkę z kryzą, albo ją dla ciebie przeznaczałam. W każdym razie, jeśli chcesz to mam dla Ciebie jedną taką z kryzą, tylko ta kryza po pewnym czasie odpada, jak kwiat zaczyna wchodzić fazę tworzenia nasion, czyli przekwita.
Epimedium mam jedną kępkę, w innym miejscu, pod brzozą, siedzi tam i nie rozrasta się już wiele lat, mam to rubrum chyba, w każdym razie Jola mi zaoferowałam trochę swojego, kwitnącego na żółto Może ten jej będzie szybciej się rozrastał?
Hakonki do wyścielenia ścieżek nie tnę, rozkładam tak co roku, bardzo fajnie tworzy tam warstwę po której mogę chodzić beż brudzenia butów Z czasem zmieni kolor na ciemny, będzie niewidoczna
Siewka od Ewy też u mnie nie ma kryzki, ale te podwójne raczej jej nie mają


Od kiedy usłyszałam, że runianka i epimedia świetnie nadają się na suche miejsca wysadzam je na górę zbocza, u mnie się sprawdza. Epimedia wprost szaleją, głównie rubrum (chociaż głowy nie dam, czy dobrze je zidentyfikowałam). Mam jeszcze kilka odmian, poobserwuję Doskonale radzi sobie u mnie marzanka od Ciebie, dzięki Ci też za pomysł na jej umieszczenie.
Ciemiernika z radością przygarnę U mnie ten z kryzką, zajrzałam, ma Czyli wczesną wiosną, potem traci? Ciemierniki od Ewy urzekają, cudowne
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Kontonaogrod 09:18, 27 mar 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1623
Ciemierniki boskie! U mnie te pełne się nie sieją, jedynie te orientalne w odcieniach różu i białego. Pustynniki w takiej masie musza wyglądać zjawiskowo jak zakwitną

pozdrawiam!
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
mirkaka 12:22, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
vita napisał(a)


Od kiedy usłyszałam, że runianka i epimedia świetnie nadają się na suche miejsca wysadzam je na górę zbocza, u mnie się sprawdza. Epimedia wprost szaleją, głównie rubrum (chociaż głowy nie dam, czy dobrze je zidentyfikowałam). Mam jeszcze kilka odmian, poobserwuję Doskonale radzi sobie u mnie marzanka od Ciebie, dzięki Ci też za pomysł na jej umieszczenie.
Ciemiernika z radością przygarnę U mnie ten z kryzką, zajrzałam, ma Czyli wczesną wiosną, potem traci? Ciemierniki od Ewy urzekają, cudowne


W takim razie muszę przesadzić swoje epimedium, może zmiana stanowiska go rozrusza
Ciemiernik w takim razie już Twój
Dziś zajrzałam do przylaszczki Transylwańskiej, wypuściła 3 pędy boczne, ale raczej tylko z listkami, przyjdzie mi jeszcze cierpliwie poczekać na kwiaty
U Ciebie nawet na górze zbocza jest większa wilgoć niż u mnie w lasku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 12:24, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Kontonaogrod napisał(a)
Ciemierniki boskie! U mnie te pełne się nie sieją, jedynie te orientalne w odcieniach różu i białego. Pustynniki w takiej masie musza wyglądać zjawiskowo jak zakwitną

pozdrawiam!


Ten pełny wysiał się Ewie, dostałyśmy od niej sadzoneczki, Pustynniki też darowane od dobrej duszyczki Vity
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
MonikA 13:20, 27 mar 2024


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
mirkaka napisał(a)


Dzięki Byłam u Ciebie bo awatar wydał mi się znajomy, i widzę że jesteś gościem na forum. Szkoda że tak rzadko tu bywasz, rozumiem że brak czasu. Ale Twój ogród jest piękny, wrzuć choć parę zdjęć u siebie


Dziękuję. Teraz to za bardzo nie ma co fotografować
Miałam swoje wątki, które lubiłam odwiedzać, ale pozapominałam ich nazwy. Muszę kiedyś nadrobić
Teraz muszę zrobić małe zmiany u siebie, jak pomyślę o gracilimusach, które chce poprzesadzać to mi już słabo.

W miarę możliwości będę zaglądać
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Joku 22:34, 27 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
O obiecanych epimediach pamiętam . Pączek przylaszczki transylwańskiej / siedmiogrodzkiej nieznacznie większy.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 05:18, 29 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Joku napisał(a)
O obiecanych epimediach pamiętam . Pączek przylaszczki transylwańskiej / siedmiogrodzkiej nieznacznie większy.


Czekam na jego zdjęcie Wiem, że pamiętasz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 05:24, 29 mar 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Jak dbacie o Agapanty?
Ja swoje zimowałam w garażu, tam temp około 10 st. Zaczęły już listki puszczać, wyniosłam póki pogoda na plusie na taras. W zeszłym roku słabo przezimowały, może dlatego że czasami podlewałam, i miałam niestety kilka cebul zgniłych, w tym są zdrowe, ale wydaje mi się że się nie mnożą, chciałabym mieć pełną donice kwitnącą.
Słabo też kwitną, może to dlatego że w zeszłym roku przesadziłam je do większej donicy do kompostem.
Pytanie do Was, co teraz mam z nimi robić? Wymienić im ziemię, ale nie zwiększać obwodu donicy? Czy zostawić i tylko zasilać nawozami?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies