Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

vita 22:41, 06 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mirkaka napisał(a)
H. nobilis Cremer


Posadziłaś od razu do gruntu? Pięknie się rozrosła, ona, podobnie jak transylwańska woli chyba lżejszą glebę. Ja swoje siewki kolejny rok zimowałam pod dachem, ale nie są takie dorodne. Jedna siewka zakwitła, pokażę. Ta może mieć różowe kwiaty.

Podziwiam warzywnik, bób chyba faktycznie za rzadko posiałaś, ale może chociaż po kilka ziaren w dołek? Jaki kolor kwiatów ma bożykwiat?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 22:45, 06 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 867
Podziwiam stożek z trzmieliny!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 22:52, 06 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mirkaka napisał(a)


kto się zna tych szachownicach, próbuję je sama rozpoznać i raz mi wychodzi że to lisie grono a raz że to Michajłowskiego


Jak one się pięknie komponują z trawami Obstawiam uva vulpis, czyli lisią Michajłowskiego ma bardziej pękate kwiaty.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Magara 00:02, 07 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6615
Mirka, Ty się chyba przeniosłaś w czasie i przestrzeni, bo pomorskiej bidnej wiosny u Ciebie nie widać
Te ciemierniki są niesamowite I w kolorze i w kształcie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
mirkaka 06:13, 07 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
pestka56 napisał(a)
Piękne te ciemierniki.

Nieźle kwitną tulipanki botaniczne. To moja ulubiona odmiana


Tak, one mają delikatne kwiatuszki i fajnie się mnożą, cudnie się otwieraj w słoneczku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:18, 07 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Joku napisał(a)
Moja transylwańska stoi w miejscu, tzn. pączek stoi ale pojawił się listek. Dzisiaj przyjrzałam się z bliska i pomacałam. Pączek w dotyku wydaje się normalny ale wątpię czy w tym sezonie kwiatek się rozwinie.
Sałatę masz już na rabacie pod "gołym niebem"?



to ciekawe co piszesz o niej, może teraz w te ciepłe dni kwiaty się otworzą? U swoje znalazłam jeszcze kolejne nowe pędy, czyli listki wychodzące, będzie więc już miała chyba z pięć Stare listki jeszcze są ciągle ładne, nie obcinam ich jeszcze .Widać że się rozrasta, nabiera siły, może za rok wyda kwiatki
Sałatę mam już pod gołym niebem, wzmacnia się, w domu była już wiotka
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:27, 07 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
vita napisał(a)


Posadziłaś od razu do gruntu? Pięknie się rozrosła, ona, podobnie jak transylwańska woli chyba lżejszą glebę. Ja swoje siewki kolejny rok zimowałam pod dachem, ale nie są takie dorodne. Jedna siewka zakwitła, pokażę. Ta może mieć różowe kwiaty.

Podziwiam warzywnik, bób chyba faktycznie za rzadko posiałaś, ale może chociaż po kilka ziaren w dołek? Jaki kolor kwiatów ma bożykwiat?


Tak, posadziłam od razu do gruntu, w doniczkach bym ją zasuszyła. Obie posadziłam w tą samą glebę co moja zwykła, rosną wszystkie w tych samych warunkach, nie będę już nic kombinować, radzą sobie,
Bób sadziłam po jednym ziarenku, no cóż będzie go mało
Bożykwiat ma ciemnoróżowe kwiaty, to już jego trzecie miejsce, nie mogę utrafić, ciągle ma za sucho lub za gorąco i w upały więdnie. co roku też był coraz słabszy i mniej kwiatów miał. Trudna roślinka do pielęgnacji.
Ciekawa jestem jaki ten kwiatuszek jest Zaraz idę do Ciebie go zobaczyć
Obstawiasz lisie grono, no widzisz, u Danusi przeczytałam artykuł że lisie grono jest bardziej wywinięte dołem, i bardziej pękate, są różna zdania, dlatego ciągle nie wiem co mam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:29, 07 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Wafel napisał(a)
Podziwiam stożek z trzmieliny!


Rosła do tej pory jak zwykły rozłażący się krzak, zeszłego roku postanowiłam ją okiełznać, i się udało Choć chyba muszę wbić w nią jakiś metalowy pręt, bo jak są silne wiatry lub śnieg to ona cała się przechyla Muszę ją wtedy prostować
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:34, 07 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Magara napisał(a)
Mirka, Ty się chyba przeniosłaś w czasie i przestrzeni, bo pomorskiej bidnej wiosny u Ciebie nie widać
Te ciemierniki są niesamowite I w kolorze i w kształcie


Miasto jest trochę cieplejsze od kaszub, tu jednak ma wpływ bliskość morza
Ale to prawda, że wiosna buchnęła bardzo szybko, sama nie mogę się nadziwić że już tak mocno jest zaawansowana, mimo tego zimna które jednak w porównaniu z innymi rejonami Polski było u nas
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Makao 14:04, 07 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4039
Ta marzanka mnie zaciekawiła. Fajnie porasta glebę.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies