Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 08:55, 04 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Ewa777 napisał(a)
U Ciebie Mirko, to trawy z koszenia musi być bardzo dużo, więc wierzę, że tworzy nieprzepuszczalną warstwę w kompostowniku. U mnie trawy jest znacznie mniej i kompostownik radzi sobie z taką ilością.
Widziałaś termin targów wiosennych w Renku? 11-12 maja.


Nie Ewo, nawet nie interesowałam się targami, dla mnie te targi są mało ciekawe, drożyzna a rośliny wszystkie które chcę mieć już mam Wolę odwiedzać Nowe ogrody i szkółkę w Chwaszczynie, tam przynajmniej są czasami jakieś perełki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:05, 04 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
basia3012 napisał(a)


Mirko, czy to korona cesarska? Szybko. Ja posadziłam 2 lata temu chyba 3-4 sztuki i nic. Czy ona taka raczej kapryśna? Czy może wymarza? Nie wykopywałam jej na zimę.
Kolorki pierwiosnków dobrałaś cudnie. Czerwień i żółty, ogień.
A te niebiesko fioletowe cudeńka na ostatnim zdjęciu to co to? Zawilce? Przylaszczki, chyba białe?
Pozdrawiam Mirko wiosennie.
ps. U nas też zimnica, śnieżnie i wietrznie. Brr.

To cesarska korona Raddena, posadziłam ją 3 lata temu, rośnie i kwitnie co roku, ma coraz więcej kwiatów, widać że miejsce ma dobrze dobrane Słońce i latem susza
Natomiast w innym miejscu, właściwie na trasie nornic, posadziłam dwie cudne korony, intensywnie żółte, i one nie kwitły, tylko wychodziły marne, niskie same łodygi z listkami. W tym roku nic nie wychodziło więc postanowiłam wykopać. Okazało się że z jednej cebuli został tylko mały kawałeczek zewnętrzny, a druga była w całości, ale wewnątrz wygryziona, korzeni brak, i generalnie cała jakaś pogryziona. Jak zaczęłam ją szczegółowo ogląda, rozkroiłam, to miała takie jakby maleńkie drutowce, ale to nie one, takie zwinięte robale, nie dużo. Nie wiem czy to one ją zniszczyły czy jednak nornice a robale tylko dodatkowo w nich siedziały. Wyrzuciłam, nie robiłam zdjęć. W każdym razie jeśli jeszcze się skuszę na tę mocno żółtą, to posadzę ją obok tej Raddena, tam widocznie jest dla nich dobre stanowisko.
JA też nie wykopywałam na zimę.
Te fioletowe cudeńka to śnieżnik, widziałam je zawsze u innych, w końcu zobaczyłam jesienią cebulki w sprzedaży, i teraz też mam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 09:54, 04 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
vita napisał(a)


Ta nowa to przylaszczka cramera, w moich siewkach dwa rodzaje liści, i pofałdowane i pstre. Siewki od jednej rośliny, czyli słabo powtórzyły cechy. Ale za to dwie różne formy


A macierzysta jakie ma listki? Kwitły te sieweczki? Może i kwiaty będą różne? Ona tak dziwnie rośnie , wypuszcza całą kępę listków z jednego miejsca, mimo że jeszcze jest młodziutka i listeczki maleńkie, te zwykłe to raczej po jednym, dwa, dopiero jak się rozrosną to więcej listków mają.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 15:41, 04 kwi 2024


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10282
mirkaka napisał(a)


Nie Ewo, nawet nie interesowałam się targami, dla mnie te targi są mało ciekawe, drożyzna a rośliny wszystkie które chcę mieć już mam Wolę odwiedzać Nowe ogrody i szkółkę w Chwaszczynie, tam przynajmniej są czasami jakieś perełki

Jestem tego samego zdania...w Renku drogo, a w Chwaszczynie też często bywam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 20:57, 04 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6724
Na Renka też się nie wybieram, Nowe ogrody mnie trochę cenami zszokowały w tym roku W Chwaszczynie dawno nie byłam, nie powariowali tam z cenami???

Śnieżniki się pięknie same mnożą - będziesz zadowolona
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 22:07, 04 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Z ostatniego pobytu w Chwaszczynie pamiętam cyklameny dyskowate po 25 zł za doniczkę ale warto było bo wypasione okazy, miały po kilkadziesiąt kwiatów. Na Renk czasami jadę popatrzeć co mają, wypatrzeć jakieś ciekawostki, ozdoby i kupić słoik miodu dla eMa .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
mirkaka 04:51, 05 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Rumianka napisał(a)

Jestem tego samego zdania...w Renku drogo, a w Chwaszczynie też często bywam...


Może się kiedyś widziałyśmy nie wiedząc że to My
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:55, 05 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Magara napisał(a)
Na Renka też się nie wybieram, Nowe ogrody mnie trochę cenami zszokowały w tym roku W Chwaszczynie dawno nie byłam, nie powariowali tam z cenami???

Śnieżniki się pięknie same mnożą - będziesz zadowolona


Byłam w Nowych raz tej wiosny, kupiłam białe bratki malutkie, jeszcze nic wtedy nie było ciekawego, ale myślę że ceny to nas wszędzie zaskoczą
No właśnie, nie pamiętam żebym tyle cebulek kupowała, a one już są małą kępką i widzę kilka szczypiorków, oby tylko nie były takie ekspansywne jak cebulice, bo te mnie przerażają swoim rozsiewaniem.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 04:58, 05 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9638
Joku napisał(a)
Z ostatniego pobytu w Chwaszczynie pamiętam cyklameny dyskowate po 25 zł za doniczkę ale warto było bo wypasione okazy, miały po kilkadziesiąt kwiatów. Na Renk czasami jadę popatrzeć co mają, wypatrzeć jakieś ciekawostki, ozdoby i kupić słoik miodu dla eMa .


Tak, tam ceny nie są niskie, ale zawsze wszystko co tam kupuję to jest wypasione, doniczka wypełniona po brzegi, nie to co w necie, jakaś marna pojedyncza sadzonka.
Ozdoby? Nie widziałam u Ciebie niczego takiego? A jeśli o miód chodzi to rozumiem
Ja tam nie lubię chodzić bo są tłumy, ciężko zaparkować.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
vita 08:11, 05 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
mirkaka napisał(a)


A macierzysta jakie ma listki? Kwitły te sieweczki? Może i kwiaty będą różne? Ona tak dziwnie rośnie , wypuszcza całą kępę listków z jednego miejsca, mimo że jeszcze jest młodziutka i listeczki maleńkie, te zwykłe to raczej po jednym, dwa, dopiero jak się rozrosną to więcej listków mają.


Pogubiłam się, wspominałaś o siedmiogrodzkiej czy o siewkach H. nobilis Cremar?


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies