Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszystkiego po trochu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszystkiego po trochu

mirkaka 18:17, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Ewa777 napisał(a)
Cudne obie magnolie. Każda ma inny kształt i kolor kwiatu.
Mi bardzo podobają się Twoje nasadzenia w lasku. Utworzyłaś kwietne dywany. Może szafirki Cię przerażają, ale wygląda to obłędnie


Dziękuję Ewa, no mam dywaniki, ale ja lubię mieć nad nimi kontrolę, a szafirki sieją się i tworzą bałagan
Wyrzucam czasami za płot, zawsze jest na nie jakiś amator, nawet wykopuje te które już zdążyły się ukorzenić i kwitną.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:19, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Kasya napisał(a)
Bozykwiat ! Pięknie się prezentuje
Magnolie w pięknym kolorze i tulipanki cudne


Byłam u Ciebie Kasiu, nie wpisałam się, wiem że miałaś przymrozek, mam nadzieję że nic nie ucierpiało. Wiosna cieszy, czekamy na te momenty krótkiego kwitnienia cały rok
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:22, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Monika83 napisał(a)
Bardzo ciekawa odmiana magnolii,bo jej kwiaty są gigantyczne do 30cm, widziałam na Fb na grupie ogrodowe inspiracje zdj tej magnolii i faktycznie jako młody krzak-drzewko z olbrzymimi kwiatami,wygląda to obłędnie❤️ Też się na nią czaję żeby kupić


Ja ją zobaczyłam w ogrodniczym w zeszłym roku, szłam do niej jak zauroczona, kupiłam, będzie miała więcej kwiatów, ale jeszcze nie rozkwitły. Największe są te szczytowe, to będzie spore drzewko, mam ją w lasku, może tam rosnąć, tylko póki co podlewać muszę, bo tam susza, jak będzie większa to pewnie poradzi sobie już sama
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:23, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Alija napisał(a)


Rodki w tym roku bardzo wcześnie zaczynają, zresztą jak wszystkie rośliny. Miałam kiedyś tego fioletowego rododendrona,
ale nie przetrwał niestety, ma niesamowity kolor.
Mirka, co to za magnolia, ma piękny kolor i kształt kwiatu.


Alicja, no właśnie ją kupowałam jako Galaxy, okazała się inną, na razie jest NN
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 18:28, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Monika83 napisał(a)
Alicja ta magnolia o którą zapytałaś Mirki to mnie to wygląda na odmianę Rustica Rubra, ma identyczny kwiat jak moja,tylko że umnie w tym roku zastrajkowała z kwitnieniem
https://zielonozakreceni.pl/forum/magnolie/7695-magnolia-posrednia-magnolia-x-soulangeana-rustica-rubra


Monika, w zeszły roku rozważałyśmy co to za magnolia, Ty myślałaś że to Lennei, ale doszłyśmy do wniosku że jednak nie ona.
Być może to ta Rustica Rubra, a Ty tę swoją niby Lennei zidentyfikowałaś jako Rustica?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 19:20, 18 kwi 2024


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
mirkaka napisał(a)


Monika, w zeszły roku rozważałyśmy co to za magnolia, Ty myślałaś że to Lennei, ale doszłyśmy do wniosku że jednak nie ona.
Być może to ta Rustica Rubra, a Ty tę swoją niby Lennei zidentyfikowałaś jako Rustica?
Mirka tak moją zidentyfikowałam na forum zielono-zakreceni że to jest Rustica Rubra, tam mają całą bazę poszczególnych odmian magnolii , no i ten opis pasoawł do mojej nn.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Magara 00:56, 19 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
mirkaka napisał(a)


Niestety nie, dawno kupowane, nie zanikają, mnożą się, wykopuję je, wtedy lepiej kwitną.
One są całkiem białe, jak już się bardziej rozwiną. Jak chcesz mogę się podzielić i wysłać Ci kilka cebulek, jak będę je wykopywać.

Gdyby Ci się chciało, to nie ukrywam, że byłbym chętna
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 06:51, 19 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
mirkaka napisał(a)


Niestety nie, dawno kupowane, nie zanikają, mnożą się, wykopuję je, wtedy lepiej kwitną.
One są całkiem białe, jak już się bardziej rozwiną. Jak chcesz mogę się podzielić i wysłać Ci kilka cebulek, jak będę je wykopywać.
Natomiast mam tulipany z przed 20 lat, i te nawet zostawione w gruncie mnożą się i kwitną.

A kiedy wykopujesz cebulki ?
Kiedy je zasilasz ?
I suszysz i tak leżą do jesieni ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anabuko1 07:03, 19 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23552
mirkaka napisał(a)
Przy okazji, jak już weszłam na forum wstawiam kilka zdjęć






Podziwiam piękne ukwiecony rodendron.
U mnie niestety nie chcą rosnąć.
Magnolie nasz bardzo ładne. Kształt kwiatu ciekawy.
Piękna wiosna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ajka 18:06, 19 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
mirkaka napisał(a)
Tak, to ta funkia, ona jest jasno zielona z żółtym obrzeżem, super się rozrasta, latem traci soczysty kolor, obrzeża jaśnieją, jak to funkie, niestety potem brzydną nie ma roślin idealnych
A może obwódka z przetacznika blue mirror, kwitnie krótko na niebiesko, potem jest niziutką bylinką zieloną, albo dzwonek dalmatyński, niski, kwitnie długo, zimozielony


tu ta rabata z funkią pod koniec lipca po ścięciu kwiatostanów, których nie lubię




a tu z kwiatami, jeszcze przed fryzjerem


Przepiękna jest ta rabata, trafiłam przypadkiem, czy mogłabyś mi powiedzieć co to za fioletowe kwiaty w środku rabaty?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies