Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Karol99 08:46, 13 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Piękna zmiana.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ludwika 10:17, 13 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Witam serdecznie nowych gości Dzięki, że zajrzeliście i zostawiliście kilka słów

Mszyce w tym roku siedzą u nas totalnie na wszystkim, katastrofa... Kostrzewom poobcinałam wszystkie kłosy, bo na nich tego dziadostwa było najwięcej.

U mnie nic się nie dzieje specjalnego. Oprócz tego, że padła mi jedna azalia japońska i dwa konwalniki ... :/ Azalię wymienimy na nową a na konwalniki to mam już zamówione inne rośliny i będzie małe przemeblowanie

Powschodziła nam trawka po lewej stronie od chodnika, jeszcze jest kilka gołych plam, ale narazie jest tylko dwa razy cięta i mam nadzieję, że się jeszcze rozkrzewi

Jak Młody pozwoli na poabieganie z aparatem, to wkleję parę zdjęć. Ale nic nowego nie będzie, taczej poglądowo tylko jak urosły hortensje od posadzenia Bardzo mnie cieszą
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
mikami 12:05, 13 lip 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Witaj u mnie też mszyce obsiadły wszystko co możliwe pryskam je pokrzywą zobaczymy czy pomoże na razie moje poczynania ciągle przekreśla deszcz który wszystko spłukuje
Bonsai wyszło Ci super a ogród Twój co wejdę to ładniejszy
Pozdrawiam
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Ludwika 23:40, 13 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Kochani, mam kolejną prośbę - coś niedobrego dzieje się z moimi azaliami japońskimi. Większość ma ładne, ciemnozielone liście, ale jednej zaczęły żółknąć liście i padła na amen a dwie inne też zaczynają mieć jaśniejszy odcień liści a brzeżki zdają się brązowieć i obawiam się, że pójdą w ślady koleżanki nieboszczki ... :/ A na RH Woislowitzu pojawiły się jakieś brunatne plamy ... Do tego te mszyce wszędzie... wspomniana kostrzewa ma szare końcówki "igieł" i też się o nią boję. Czym to ratować? Topsinem? Bo podskórnie czuję, że to chyba jakieś choroby grzybowe będą, nie? Pomóżcie, proszę!




a to ta umarta
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 19:58, 14 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
A tu zdjęcie dokumentujące jak ładnie poszły moje hortensje Limelight

5 krzaków ma ładny pokrój i wyglądają tak samo (choć nie wszystkie będą kwitnąć, niestety) a jedna to jakiś cudak, nie dość, że ma totalnie dziwny pokrój to jeszcze ma dwa razy mniejsze liście niż pozostałe i dużo wcześniej pokazały się jej zalążki kwiatów ... Nie wiem, czy to poprostu jakaś inna odmiana czy jakiś nieudany egzemplarz Limki


I trochę zmian w hostowisku. Dwie żurawki wysadzone na inną rabatę (której jeszcze nie mogę pokazać bo wokół niej nie ogarnięte) a tu dosadziłam dwie nowe hosty nn (wszystkie nasze CO nie uznają za słuszne opisywanie odmian funkii). Ta z żółtymi środkami podoba mi się najbardziej Jest taka wesoła.


____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
iwka 08:28, 15 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ja mam tak samo z hortensjami VF. jeden krzak całkiem inny od pozostałych.
A powiedz co to za trawki obok tej limki rosną, w takich małych kępkach, to kosmatka?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 13:08, 15 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Iwonko, to jest Liriope. Została mi polecona do półcienia. Na początku - na wiosnę posadziłam ją w innym miejscu, ale okazało się, że w miarę jak słońce było coraz wyżej na tej rabacie cienia ubywało i przesadziłam ją na rabatę z korą. Tam ma się lepiej i puściła mnóstwo nowych liści. Acha, i to ponoć nie trawa tylko bylina
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
iwka 16:00, 15 lip 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
wygooglałam to Liriope i jest bardzo fajne i faktycznie piszą, że to bylina. No i nawet długo kwitnie, masz niebieską czy białą?
Podobna jest właśnie do kosmatki, chciałam podpytać, bo ja ją mam i jak podzieliłam to jakiegoś dziwnego koloru nabrała

Litriope wędruje na listę zakupów
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Ludwika 17:20, 15 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Jeszcze nie wiem jak kwitnie bo nie była łaskawa się pochwalić, a w CO gdzie ją kupiłam nie było opisane, niestety ... Mam ją dopiero od wiosny, ale wydaje mi się, że jak dalej będzie się tak ładnie rozrastała no i jeśli jest byliną to powinno się ją też dać podzielić tak jak hosty czy żurawki... ?

Ja znowu nie wiem co to kosmatka, idę googlać
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 20:21, 15 lip 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Kochani, w wątku o chorobach i szkodnikach różaneczników napisałam więcej i dałam więcej zdjęć moich azalii i RH bo wygląda na to, że wzsystkie jakieć licho bierze ...
Jak możecie, zerknijcie, proszę, może ktoś będzie podejrzewał co jest nie tak...

http://www.ogrodowisko.pl/watek/868-rozaneczniki-choroby-i-szkodniki?page=129#post_1


Tymczasem, borem, lasem, zdjęcie sprzed chwili. Tak teraz prezentuje się nasz przedogródek.

Na bliższej rabacie żwirowej padł mi jeden konwalnik. Na żwirowej przy furtce wydawało mi się, że też jeden padł. A tu dzisiaj niespodzianka, odkryłam, że wypuścił nowe listki Chociaż jedna dobra informacja ... Ale mam już zamówione żurawki black taffet, którymi chciałam zastąpić konwalniki przy furtce (jeden miał iść za tego, co padł przy drzwiach, jeden do doniczki a jeden miałam wywalić, bo myślałam, że mu się zdechło) i teraz się zastanawiam jak to pożenić ... Będzie kombinowanie
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies