Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Toszka 10:48, 16 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
czy dziś jest dzień bicia się w piersi? Kolejna, co się tłumaczy i przeprasza
Ludwiko, problem z liliami rozwiązany - szybko je musisz wsadzać, bo zaraz lilie kwitnąć będą. Twoje będą ciutkę spóźnione w stosunku do innych. Ale jeszcze ci w tym roku zakwitną. Tylko trzeba wiedzieć jakie to lilie i jaką im ziemię. Czekamy do wieczora

Resztę się przemyśli - ja osobiście bardzo długo i starannie bym przemyślała wycięcie jabłonki - w dobie dzisiejszych oprysków i gazowaniu jabłek na skalę przemysłową własne jabłka, może ciut mniej piękne, moze czasami "piegowate" ale zdrowe - na szarlotkę, kompot, czy nawet na własnej roboty ocet jabłkowy...

Jabłonkę trzeba przyciąć, "wyprowadzić na ludzi"- to wspaniałe towarzystwo dla wielu roślin. Tak łatwo pozbywamy się drzew owocowych sadząc w to miejsce też owocowe, ale ozdobne... U mnie gwiazdą nr.1 jest wiśnia - prawdziwa wiśnia z wiśniami!!! Pod nią rosną ciemierniki, hosty, carexy...

Aby zasłonić widok na skarbusie sąsiada można jakieś drzewo posadzić tak by korona zasłaniała (to prawdziwa świetna zabawa, bieganie z drzewem i celowanie w punkt zasłonięcia widoków
Koniecznie musisz przemyśleć i trzeba plan zrobić, który zrealizujesz nawet z doskoku, plan pięcioletni na przykład, jak za dawnych czasów
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ludwika 10:53, 16 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Toszka napisał(a)

Resztę się przemyśli - ja osobiście bardzo długo i starannie bym przemyślała wycięcie jabłonki - w dobie dzisiejszych oprysków i gazowaniu jabłek na skalę przemysłową własne jabłka, może ciut mniej piękne, moze czasami "piegowate" ale zdrowe - na szarlotkę, kompot, czy nawet na własnej roboty ocet jabłkowy...


Oczywiście, zgadzam się w całej rozciągłości. Tyle, że ja oprócz tej dużej mam jeszcze 4 inne a z tej dużej akurat nie zjadłam jeszcze ani jednego jabłka bo mi nie smakują. Pozostałe drzewa mają dużo smaczniejsze owoce i te napewno zostaną. Jabłka w słojach mam jeszcze sprzed dwóch lat, dżemów z zeszłego roku mam jeszcze chyba z 10 słoików... No nie przejadamy tego i tak, więc naprawdę tej jednej jabłoni akurat naprawdę nie będzie mi szkoda
Toszka napisał(a)

Aby zasłonić widok na skarbusie sąsiada można jakieś drzewo posadzić tak by korona zasłaniała (to prawdziwa świetna zabawa, bieganie z drzewem i celowanie w punkt zasłonięcia widoków
Koniecznie musisz przemyśleć i trzeba plan zrobić, który zrealizujesz nawet z doskoku, plan pięcioletni na przykład, jak za dawnych czasów

Skarbusie sąsiada są akurat na wysokości sporo poniżej korony standardowego drzewa, więc nie rozwiązuje ono problemu. Zrobię po powrocie z pracy zdjęcie, to zobaczycie
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Toszka 11:00, 16 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zapłaczę się -wszystkie moje superanckie pomysły konstruktywnie storpedowała buuu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
beta 11:07, 16 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Toszka napisał(a)
czy dziś jest dzień bicia się w piersi? Kolejna, co się tłumaczy i przeprasza
Ludwiko, problem z liliami rozwiązany - szybko je musisz wsadzać, bo zaraz lilie kwitnąć będą. Twoje będą ciutkę spóźnione w stosunku do innych. Ale jeszcze ci w tym roku zakwitną. Tylko trzeba wiedzieć jakie to lilie i jaką im ziemię. Czekamy do wieczora

Resztę się przemyśli - ja osobiście bardzo długo i starannie bym przemyślała wycięcie jabłonki - w dobie dzisiejszych oprysków i gazowaniu jabłek na skalę przemysłową własne jabłka, może ciut mniej piękne, moze czasami "piegowate" ale zdrowe - na szarlotkę, kompot, czy nawet na własnej roboty ocet jabłkowy...

Jabłonkę trzeba przyciąć, "wyprowadzić na ludzi"- to wspaniałe towarzystwo dla wielu roślin. Tak łatwo pozbywamy się drzew owocowych sadząc w to miejsce też owocowe, ale ozdobne... U mnie gwiazdą nr.1 jest wiśnia - prawdziwa wiśnia z wiśniami!!! Pod nią rosną ciemierniki, hosty, carexy...

Aby zasłonić widok na skarbusie sąsiada można jakieś drzewo posadzić tak by korona zasłaniała (to prawdziwa świetna zabawa, bieganie z drzewem i celowanie w punkt zasłonięcia widoków
Koniecznie musisz przemyśleć i trzeba plan zrobić, który zrealizujesz nawet z doskoku, plan pięcioletni na przykład, jak za dawnych czasów


lubię to
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Ludwika 11:10, 16 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Toszka napisał(a)
zapłaczę się -wszystkie moje superanckie pomysły konstruktywnie storpedowała buuu


Przepraszam. Mogę Ci w ramach zadośćuczynienia przesłać parę słoików dżemu
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
beta 11:11, 16 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ludwika napisał(a)


Przepraszam. Mogę Ci w ramach zadośćuczynienia przesłać parę słoików dżemu


____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 11:13, 16 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja tez na działce mam stare drzewa...i nawet nie myslę ich wycinać
ale wiem, ze to jest każdego indywidualna sprawakażdy ma swoje takie czy inne powody...a nadmiar słoików z dżemem ja mogę przyjąć
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
mikami 11:16, 16 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
Oj to dobrze że się na tą wystawę do Chorzowa nie wybrałam miałam też jechać w niedzielę ale zostałam bez auta bo mąż sprzedał a z tego co piszesz to wiele nie staciłam
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Ludwika 11:19, 16 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
beta napisał(a)
ja tez na działce mam stare drzewa...i nawet nie myslę ich wycinać
ale wiem, ze to jest każdego indywidualna sprawakażdy ma swoje takie czy inne powody...a nadmiar słoików z dżemem ja mogę przyjąć


My w zeszłym roku i dwa lata tamu rozdawaliśmy jabłka na potęgę, dżemu też już sporo rozdałam Przerobione mam już chyba wszystkie szarlotki w Moich Wypieków Naprawdę 5 jabłoni na 3 czy 4-ro osobową rodzinę to za dużo dobra Myślę docelowo 3 jabłonie z najlepszymi owocami zostawić. A chciałabym posadzić jeszcze jakąś fajną śliwkę, bo tych mam niedosyt No i muszę wygospodarować miejsce na maliny, bo uwielbiam, mój synek też lubi
Także wiecie, zamiast 5 jabłoni i wyrzucania co roku zgniłych jabłek wolę mieć 3 i do tego śliwkę i maliny Myślę, że to całkiem racjonalne podejście. Acz nie przychodzi mi ono łatwo, bo też mam skłonności do sentymentów... patrz pierwsze strony mojego wątku

____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
beta 11:24, 16 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
wiadomo...to nigdy nie jest łatwa decyzja...
malinki tez lubię
i tą stronę z wypiekami tez bardzo często odwiedzam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies