Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Lifting starego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Lifting starego ogródka

Ludwika 11:32, 16 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
mikami napisał(a)
Oj to dobrze że się na tą wystawę do Chorzowa nie wybrałam miałam też jechać w niedzielę ale zostałam bez auta bo mąż sprzedał a z tego co piszesz to wiele nie staciłam


Raczej był asortyment, który pokrywał się z tym, co widuję w okolicznych ogrodniczych czy szkółkach. Może jedynie było więcej ciekawych żurawek niż u nas mają, no i opisane odmianami, czego u nas nie uświadczysz Aaa... było jedno stoisko z dużą ilością ciekawych kaktusów, rojników i innych takich sucholubnych
Ale zjedliśmy po gofrze, synek pooglądał jak dzieci przewracają się w nadmuchiwanych kulach pływających w basenie i zażyczył sobie balonik z minionkiem W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Pszczynę, wypiliśmy kawę, posłuchaliśmy koncertu plenerowego (bardzo fajne, skoczne ska), poskakaliśmy do rytmu i pojechaliśmy do domu. Ogólnie bardzo udane popołudnie
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
mikami 11:47, 16 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 689
no tak kaktusy to nie moja bajka ale z tego co piszesz to w sumie niedziela Ci się udała i tak powinno być
____________________
Mirela - Marzenie o nowoczesnym ogrodzie
Luki 11:54, 16 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Lilie sadź jak Toszka radzi póki nie masz pomysłu, kiedyś będziesz miała świetne wypełniacze na rabatach, bo lilie dobrze rosną za krzewami, bo gdy zakwitną ścinasz 1/3 i lilii nie widać, oczywiście trzeba wtedy dobrać odpowiednią wysokość lilii.
No, a działkę masz piękną, wielkie pole do popisu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Ludwika 12:25, 16 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Luki napisał(a)
lilie dobrze rosną za krzewami, bo gdy zakwitną ścinasz 1/3 i lilii nie widać, oczywiście trzeba wtedy dobrać odpowiednią wysokość lilii.
No, a działkę masz piękną, wielkie pole do popisu


Po pracy jadę do ogrodniczego po donice dla lilii

No właśnie trzeba dobrać odpowiednią wysokość lilii, tylko jeszcze nie wiem, do czego

Działkę mam piękną? Hmmm... dobrze, że zdjęcie takie niewyraźne i nie widać całości Dziękuję za pocieszenie
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
makadamia 14:45, 16 maj 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Witaj Ludwiko,

Ściągnęła mnie do Ciebie nazwa wątku - ja też przerabiam stary ogródek, ale przyznam się, że Tobie to chyba lepiej wychodzi. Jakieś takie zgrabne te Twoje nasadzenia, a u mnie po prostu bałagan
Twój przedogródek jest uroczy. Na początku to się za głowę łapałam - że z tymi starymi płytami to nic dobrze nie będzie wyglądało, że ta jedna thuja podkrzesana idiotycznie wygląda... A potem siedziałam z opadniętą szczęką i odszczekiwałam

No ale odnośnie tyłu ogródka to powiem Ci swoje doświadczenia:

mam stare świerki (ale zwykłe, nie serbskie) i są okropne: od dołu gołe, w żaden sposób nic nie zasłaniają, za to wysokie jak góra, zabierają dużo słońca i zrzucają mnóstwo igieł, szyszek i gałęzi; posadzić pod nimi nic nie można, bo sucho, ciemno i kwaśno. Zdecydowanie nie polecam:/ chociaż Ty jesteś w lepszej sytuacji, bo masz jednego (?) z daleka, na końcu działki, a nie trzy przy samym domu

Thuje też miałam od południowej granicy i powiem jedno - jak dojdą do 2 m, to je podcinaj od góry, bo faktycznie będziesz miała pełny cień i jedynie mahonia i ostrokrzew Ci pozostanie

Zapisuję sobie wątek do nauki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Ludwika 08:05, 17 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
makadamia napisał(a)
Witaj Ludwiko,

Ściągnęła mnie do Ciebie nazwa wątku - ja też przerabiam stary ogródek, ale przyznam się, że Tobie to chyba lepiej wychodzi. Jakieś takie zgrabne te Twoje nasadzenia, a u mnie po prostu bałagan
Twój przedogródek jest uroczy. Na początku to się za głowę łapałam - że z tymi starymi płytami to nic dobrze nie będzie wyglądało, że ta jedna thuja podkrzesana idiotycznie wygląda... A potem siedziałam z opadniętą szczęką i odszczekiwałam


Witaj No ja bym bardzo chciała, żeby już nie było tej starej kostki, ale niestety... w tym roku mamy zaplanowane ocieplanie i tynkowanie domu, więc jeszcze jakiś czas stare płyty będą musiały zostać... Ale na szczęście rośliny mają dużą moc i one same wniosły dużo dobrego do tego miejsca

makadamia napisał(a)
mam stare świerki (ale zwykłe, nie serbskie) i są okropne: od dołu gołe, w żaden sposób nic nie zasłaniają, za to wysokie jak góra, zabierają dużo słońca i zrzucają mnóstwo igieł, szyszek i gałęzi; posadzić pod nimi nic nie można, bo sucho, ciemno i kwaśno. Zdecydowanie nie polecam:/ chociaż Ty jesteś w lepszej sytuacji, bo masz jednego (?) z daleka, na końcu działki, a nie trzy przy samym domu

Thuje też miałam od południowej granicy i powiem jedno - jak dojdą do 2 m, to je podcinaj od góry, bo faktycznie będziesz miała pełny cień i jedynie mahonia i ostrokrzew Ci pozostanie


Te nasze nie są od dołu gołe, dopiero w zeszłym tygodniu mąż obciął im po dwa piętra dolnych gałęzi, bo kładły się na ziemi i źle mu się przy nich kosiło Nie widziałam też, żeby zrzucały szyszki ... Te chyba świerki mamy dwa, o czym za chwilę i jeszcze jedną ponoć jodłę - jest bardzo ładna, foremna i ona na pewno zostanie
Thuje nie chcę mieć wysoko, tylko do wysokości siatki płotu, więc myślę, że tak źle z tym słońcem akurat w tym miejscu nie będzie

Dzięki za wizytę, zapraszam ponownie. A do Ciebie ciężko póki co trafić, bo Twój podpis cuś nie działa...
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 08:11, 17 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Dobra no to tak:

Lilie siedzią w donicach

Takie mamy:



Niebieskie pan kazał do lekko kwaśnej ziemi, żeby się tak wybarwiły
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 08:23, 17 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
A jeśli chodzi o róg ogrodu, który Wam wczoraj pokazałam, to z góry wyglądał całkiem przyzwoicie, ale niestety jak się stanie w samym ogrodzie, to widok jest taki:



i jeszcze Was pokatuję zbliżeniem, żeby nie było wątpliwości, że to po prostu trzeba wysłonić


Co do lewego ramienia tego rogu i choinek nn to wyglądają tak:

Cudem natury to one nie są, zdaję sobie z tego sprawę, ale w najbliższym czasie na pewno zostaną na swoim miejscu.
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 08:28, 17 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
Ale żeby nie same takie brzydactwa, to jeszcze kilka innych zdjeć
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Ludwika 08:37, 17 maj 2016


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552

Funkia Orange Marmalade
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies