Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chaos oswajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Chaos oswajany

Shemsi 20:44, 14 kwi 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Kolejny tydzień minął pod znakiem ogrodowania, mimo w większości niesprzyjającej pogody. Wszystko za sprawą naszej kochanej Tess, która zaprosiła mnie do swojego ogrodu i obdarowała mnóstwem roślinek i wielkim workiem inspiracji. Wykorzystałam więc calutki poniedziałek, a w kolejnych dniach próbowałam wykorzystywać każdą sprzyjającą chwilę.

Zaskakujące, jak czasem wystarczy impuls, żeby wszystkie elementy układanki wskoczyły na swoje miejsce. Plan rabaty frontowej miałam już dawno - zarys nawet dość precyzyjny, ale wciąż motałam się, jakie roślinki powinnam wybrać, jak to wszystko poukładać, żeby miało sens. FanTESStyczne prezenty z magicznego ogrodu okazały się być dokładnie tym, czego szukałam. Tym sposobem cały poniedziałek poświęciłam na przygotowanie i obsadzenie frontu. Zdjęcia nie będzie, bo na razie maluchy mało widoczne na zdjęciu, ale popełniłam rysunek poglądowy:


Zaczynamy od rozsypanki kulek bukszpanowych wzdłuż podjazdu. Potem dywanik z kopytnika, przetykany żurawkami i w przyszłości być może hostą w lewym dolnym rogu, obrzeżony trawami: hackone zielna w prawym górnym rogu, carex the beatles w dół od hackone, carex coś gold nie pamiętam na lewo od hackone.
Po lewej stronie dywanika będą rosły (jak próba ukorzenienia zakończy się sukcesem) hortensje z miskantami Morning Light. Plecy dla dywanika stanowi rododendronowisko, które mam nadzieję, już wkrótce będzie zachwycać kwiatami.
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Tess 21:11, 14 kwi 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Carex Evergold.
Ładnie to obmyśliłaś

Dlaczego nie chciałaś wziąć więcej citronelek? Przecież nawet na przetykanie więcej by się zdało.
Nie zapytałam, czy chcesz hostę
Ale wyszły mi z głowy, bo dopiero kły wychylają z ziemi.

Mam nadwyżki, więc gdybyś nadal chciała jakąś zaprosić do swojego ogrodu, to adres znasz

Ciepło na sercu mi się zrobiło, tak ładnie o tych roślinkach napisałaś.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
olga80 22:05, 14 kwi 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Weronika przedogródek zagospodarowany na 5+ roślinki szybko się rozrosną i będzie czym się zachwycać.
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Shemsi 20:04, 06 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tess napisał(a)
Carex Evergold.
Ładnie to obmyśliłaś

Dlaczego nie chciałaś wziąć więcej citronelek? Przecież nawet na przetykanie więcej by się zdało.
Nie zapytałam, czy chcesz hostę
Ale wyszły mi z głowy, bo dopiero kły wychylają z ziemi.

Mam nadwyżki, więc gdybyś nadal chciała jakąś zaprosić do swojego ogrodu, to adres znasz

Ciepło na sercu mi się zrobiło, tak ładnie o tych roślinkach napisałaś.



Cieszę się, że Ci się podoba. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie coś więcej widać, żebym mogła obfocić i pokazać

Gdybym ja miała jakikolwiek plan na ten przód, to pewnie bym brała citronellki ile byś dała, tak samo z kopytnikiem. Niestety, ten przebłysk, który sprawił, że nagle kształt tej rabatki stał się dla mnie jasny pojawił się dopiero po powrocie do domu. Zresztą inspiracje z Twojego ogrodu były tutaj kluczowe

Hostę, dziękuję, może następnym razem, pomyślę Na razie na front mam na oku jedną z tych, które wsadziłam w zeszłym roku. Tylko musiałabym poczekać do przyszłego sezonu. Na razie codziennie sprawdzam, czy wszystkie już wystawiły kły i bardzo mnie to stresuje. Na razie stan 9/11, mam nadzieję, że te dwie ostatnie tylko marudzą po zimnym kwietniu i w końcu raczą nas zaszczycić.

A w ogóle, Tess [/url]
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 20:05, 06 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
olga80 napisał(a)
Weronika przedogródek zagospodarowany na 5+ roślinki szybko się rozrosną i będzie czym się zachwycać.


Dziękuję Teresko! Czekam na to bardzo, ale uczę się cierpliwości
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Tess 21:04, 06 maj 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Shemsi napisał(a)

Gdybym ja miała jakikolwiek plan na ten przód, to pewnie bym brała citronellki ile byś dała, tak samo z kopytnikiem. Niestety, ten przebłysk, który sprawił, że nagle kształt tej rabatki stał się dla mnie jasny pojawił się dopiero po powrocie do domu.

A w ogóle, Tess


To jak ustalamy sposób zwiększenia Twojego stanu posiadania citronelki i kopytnika? Słać, czy odbierzesz osobiście?


Też Cię koffam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
lojalna_ 17:59, 07 maj 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
ja Was tez kocham dziewczyny buziaki zostawiam . Tesiu moze bys sie do mnie w paczce wysłala )) na zywo bym pogadła chetnie hihihi )


Beatko Ty masz juz te rozchodniki takie wypasione ja dopiero zakupuje swoje )))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Shemsi 18:59, 07 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tess napisał(a)
Słać, czy odbierzesz osobiście?


Tym razem słać, poproszę. Najbliższe 1,5 miesiąca non stop coś mamy :/


Jolu buziaki i dla Ciebie! A Tess to każdy chętnie by w paczce dostał
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Shemsi 19:14, 07 maj 2017


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Czas przypomnieć, jak wygląda mój ogród.

Na dobry początek dwa widoczki:




I jeszcze zakupy czekające na posadzenie:



A teraz z serii dylematów projektowych... planuję ławeczkę, za którą będą rosły hortensje bukietowe. I naszły mnie wątpliwości, czy wystarczy dla nich 1m szerokości? Za ławeczką będzie pasek 1x3m a za nim szpaler szmaragdów strzyżonych w wąski żywopłot. Zmieści się wszystko, czy kombinować inaczej?
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Tess 19:22, 07 maj 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Shemsi napisał(a)


Tym razem słać, poproszę. Najbliższe 1,5 miesiąca non stop coś mamy :/

A Ty myślisz, że paczkę wcześniej dostaniesz?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies