Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Urszulla 12:35, 25 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21917
jolanka napisał(a)
Kochane, nie da się funkcjonować na pełnych obrotach cały czas, ani w pracy ani w życiu prywatnym.
„ Nicnierobienie” to jeden z normalnych stanów, który przychodzi po „wszystkorobieniu” .

Nie ma się czym przejmować, trzeba jak napisała Kasia zająć się sobą, zakumplować z diabełkiem, o którym pisże Ania (baaardzo mi się to podoba ), pomarudzić ile wlezie.... głęboko odetchnąć, zjeść tort beżowy z mnóstwem bitej śmietany, napić się dobrego winka .... i poczekać
Nigdzie nam się nie spieszy, prawda?


Przeżywam to samo odpuszczam ogród na ten sezon, co miałam zrobić to zrobiłam niech ogród żyje swoim życiem a wiadomo przeróbki wyjdą i tak w trakcie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Mala_Mi 20:32, 25 sie 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przeszła chandra .. i dobrze
Mój ogród nadal odłogiem leży... lilie wodne kłącza od miesiąca moczą się w wodzie w kastrach
Może za tydzień, bo w tym tygodniu nie udało się nic oprócz wpłukania filtrów w oczku Urodziny wnuka, zaległości w pracy.. Wracam w nocy z roboty.. a tu dzień coraz krótszy.

Chandra ogrodowa trawa... ale doby nie rozciągnę.. poprawiłam sobie nastrój przycinając fragment buksików.. i z tarasu wygląda kawałkiem dobrze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
asiak 07:09, 26 sie 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu ja znowu z pytankiem Mam w donicach Emmę Hamilton Donice są dość duże.
Zastanawiam się ile lać w nią wody? Mam wrażenie, że mają ciągle zwieszone "główki", ale z drugiej strony boję się zalania. Do tej pory lałam pół wiaderka 5l na jedną różę, czyli 2,5 l. Myślę, że to może za mało? Czy podlewać je codziennie, jak jest tak ciepło? Może głupie pytania, ale nie wiem
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 14:19, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
sarenka napisał(a)
Ewa, widziałam gdzieś Twój wpis odnośnie rozchodnikow- takich, które mają sztywne łodygi- mogłabyś mi napisać jakie to? Zastawiam się czy ich nie posadzić przed Annabelle.

I czy mogłabyś mi polecić też rozchodniki do Hameln? I z ciemnymi liśćmi i zwykłymi zielonymi. Szukam byleby nie z czerwonymi liśćmi, ale jakie podasz to zapisze i posprawdzam


Takie sztywne to np. Sedum spectabile `Brilliant´ i `Lisa´, Sedum `Autumn Fire´, `Herbstfreude´, Sedum `Joyce Henderson´, Sedum `Matrona´, Sedum telephium `Karfunkelstein´ i `Xenox´.
Do Hameln wg mnie dobrze pasuje Xenox i Matrona. Ale ogólnie to chyba wszystkie te wymienione pasują
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:19, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
KasiaBawaria napisał(a)
Na chandre zakupy dobre, najlepsze te ogrodnicze Choc jak teraz w koncu cos musialam kupic dzieciakom do ubrania to tez sie cieszylam


Ubieranie dzieci to jak ubieranie lalek, fajna zabawa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:20, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
Urszulla napisał(a)


Przeżywam to samo odpuszczam ogród na ten sezon, co miałam zrobić to zrobiłam niech ogród żyje swoim życiem a wiadomo przeróbki wyjdą i tak w trakcie


Wiadomo, ogród nigdy nie jest ukończony A praca w nim nie zając
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:22, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
Mala_Mi napisał(a)
Przeszła chandra .. i dobrze
Mój ogród nadal odłogiem leży... lilie wodne kłącza od miesiąca moczą się w wodzie w kastrach
Może za tydzień, bo w tym tygodniu nie udało się nic oprócz wpłukania filtrów w oczku Urodziny wnuka, zaległości w pracy.. Wracam w nocy z roboty.. a tu dzień coraz krótszy.

Chandra ogrodowa trawa... ale doby nie rozciągnę.. poprawiłam sobie nastrój przycinając fragment buksików.. i z tarasu wygląda kawałkiem dobrze


Nie przeszła, ale lekko odpuściła, bo włączyłam wolny bieg W tym roku już nic nowego nie robię, no chyba, że rodzina zacznie współpracować, a tego się w tym roku już nie spodziewam. Nie wiem, czy będzie mi się chciało dociskać eMa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:25, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
asiak napisał(a)
Ewuniu ja znowu z pytankiem Mam w donicach Emmę Hamilton Donice są dość duże.
Zastanawiam się ile lać w nią wody? Mam wrażenie, że mają ciągle zwieszone "główki", ale z drugiej strony boję się zalania. Do tej pory lałam pół wiaderka 5l na jedną różę, czyli 2,5 l. Myślę, że to może za mało? Czy podlewać je codziennie, jak jest tak ciepło? Może głupie pytania, ale nie wiem


Moje donice w upale podlewam raz dziennie, ale np. donice przed domem, gdzie jest kompletna patelnia podlewam rano i wieczorem, czyli dwa razy dziennie. Przeważnie leję pod 2-3 litry na donicę.
Jeśli nie wiem, czy podlewać, to wsadzam palec głęboko do donicy i sprawdzam, czy jest wilgotno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:29, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
Czas na fotki Co prawda chandra jest, ale powoli z niej wychodzę. Wrzuciłam wolny bieg

Były u mnie dzieci pazia królowej



Teraz już poszły się gdzieś zamienić w poczwarkę, bo w tym stadium przetrwają zimę. Muszę uważać, żeby ich przy cięciu i wiosennych porządkach nie usunąć. Szkoda byłoby takich pięknych motyli.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:31, 26 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33802
Te fotki jeszcze z końca lipca.

Gaura, LO, Agastache i monarda cytrynowa.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies