Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

KasiaBawaria 17:53, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Temat drzew jest mi bliski. Tutaj niestety sasiedzi kloca sie o kazdy centymetr. W starszych dzielnicach tak nie ma. Ale w nowych od poczatku wszystko co przekroczy 2 metry jest scinane. W kojej okolicy wieksze drzewa to te sadzone przez miasto na uliczce. Tak to niestety niewiele ich. A potem sie dziwimy ze sie klimat ociepla.A tu ani cienia, ani wody parujacej z lisci.
____________________
Zapraszam na kawe
Agania 07:52, 11 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ewuś mam dylemacik i przybiegłam do Ciebie może coś doradzisz....chcę trawki...szukam czegoś smukłego, strzelistego i nie wysokiego
w kłosach...możesz coś polecić?

Miałam na myśli molinię, ale jest ich trochę, a może jeszcze znasz inne, potrzebuję do towarzystwa dla czosnków "Millenium"
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mala_Mi 00:06, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A u mnie na Operze chodzi..

Zaglądam, ale tylko kontrolnie.. busz z tarasu fajny Drzew brak??? Bo działki ludziska kupują za małe.. i na drzewo miejsca brak

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Anda 08:02, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Agania napisał(a)
Ewuś mam dylemacik i przybiegłam do Ciebie może coś doradzisz....chcę trawki...szukam czegoś smukłego, strzelistego i nie wysokiego
w kłosach...możesz coś polecić?

Miałam na myśli molinię, ale jest ich trochę, a może jeszcze znasz inne, potrzebuję do towarzystwa dla czosnków "Millenium"


A na słońce, czy do cienia? Bo do czosnków w słońcu pasowałaby Festuca amethystina , Stipa barbata lub capillata, Bouteloua gracilis, Briza media. Obejrzyj, może coś Ci przypadnie do gustu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rench 10:44, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Ech Twoje róże w donicach są obłędne ! Ja już nawet nie próbuję,bo 2 uśmierciłam.
Przyleciałam po informacę w związku s cosmosami. Mam też cosmosy cupcakes, ale moje mają tylko pojedyncze spódniczki. Z każdym rozkwitniętym kwiatem zaglądam i szukam haleczki,a tu nie ma Mam tylko kilka sadzonek,bo większość wylałam z doniczki po ulewie Z tych które zostały,zbieram skrupulatnie nasiona,myślisz,że w kolejnym sezonie mogą być podwójne,czy raczej kupić nowe ?
I w związku z tym zbieraniem nasion,mam kolejne pytanie.
W ubiegłym roku miałam piękne pełne cosmosy Double Click Cranberries,zebrałam nasiona, ale w tym z tych zebranych wyrosły gigantyczne rośliny. Wysokie jak ja, całe 170cm a łodyga miała ok 2cm w przekroju. Sądziłam,że będą takie dorodne pełne kwiaty,a na wierzchołkach pokazały się zwykłe drobne kwiatuszki.
Jedna roślina tylko w innej części ogródka wygląda podobnie,jak w ubiegłym,tylko nie pachnie.
I teraz się zastanawiam,czy jest sens zbierać nasiona z tych pełnych,czy to wina,że posiałam je w tym samym miejscu ?


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Agania 11:25, 12 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anda napisał(a)


A na słońce, czy do cienia? Bo do czosnków w słońcu pasowałaby Festuca amethystina , Stipa barbata lub capillata, Bouteloua gracilis, Briza media. Obejrzyj, może coś Ci przypadnie do gustu

Ewuś to nie to...kostrzewa szybko u mnie brzydnie, Stipa jest za bardzo zwiewna i kłoptliwa, to też nie będzie Bouteeloua i ani drżączka...mam zdjęcie pokażę wieczorkiem może rozpoznasz.
Dzięki...buziak
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 16:03, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ostatnio Przyjaciel mówił, że dziwi się, że w Polsce ludzie takie małe działki pod domy kupują. Że ziemi nie będzie przybywać i za cenę swobody warto kupić większą działkę, bo ziemia w Polsce jest jeszcze tania a będzie drożeć.

Czasami u nas domy są nieproporcjonalnie duże w stosunku do ziemi, na której stoją.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:05, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rench napisał(a)
Ech Twoje róże w donicach są obłędne ! Ja już nawet nie próbuję,bo 2 uśmierciłam.
Przyleciałam po informacę w związku s cosmosami. Mam też cosmosy cupcakes, ale moje mają tylko pojedyncze spódniczki. Z każdym rozkwitniętym kwiatem zaglądam i szukam haleczki,a tu nie ma Mam tylko kilka sadzonek,bo większość wylałam z doniczki po ulewie Z tych które zostały,zbieram skrupulatnie nasiona,myślisz,że w kolejnym sezonie mogą być podwójne,czy raczej kupić nowe ?
I w związku z tym zbieraniem nasion,mam kolejne pytanie.
W ubiegłym roku miałam piękne pełne cosmosy Double Click Cranberries,zebrałam nasiona, ale w tym z tych zebranych wyrosły gigantyczne rośliny. Wysokie jak ja, całe 170cm a łodyga miała ok 2cm w przekroju. Sądziłam,że będą takie dorodne pełne kwiaty,a na wierzchołkach pokazały się zwykłe drobne kwiatuszki.
Jedna roślina tylko w innej części ogródka wygląda podobnie,jak w ubiegłym,tylko nie pachnie.
I teraz się zastanawiam,czy jest sens zbierać nasiona z tych pełnych,czy to wina,że posiałam je w tym samym miejscu ?



Podpinam się pod pytanie kosmosowe - mam potwory w skrzyniach z własnych nasion. Nie powtórzyły cech. Jak to robi Słynna Sarah (nie wiem).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 16:18, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Kasiolaaa napisał(a)
Anda oj tak tak wlasnie jest w Holandii juz mi teskno za tymi bajecznymi ogrodami ❤


No właśnie, jak oni to robią? Widziałaś ostatnią Maję w ogrodzie? Było o holenderskiej zieleni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:19, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
KasiaLangier napisał(a)


Aaaaale masz PRZEPIĘKNY widok z tarasu, po prostu cudnie..poczytałam u Ciebie o domkach dla owadów i będę miała do wymiany. Człowiek cały czas się uczy. Chciałam Cię prosić o pomoc. Dyskusja u Doliwki o rajskich jabłoniach wzbudziła moje wątpliwości, czy mogę posadzić taką jabłonkę dość blisko domu, naprzeciwko kuchennego okna tak, jak zaplanowałam. Teraz rośnie tam lilak formowany na drzewko, niestety o tej porze już niezły z niego „drapak”. Ale dwa lata służył zimą jako karmik dla ptaków. A ja razem z kotami miałam telewizje.. Pomyślałam, że rajska jabłonka, będzie dla niego idealnym zastępstwem. Oczywiście kupiłam „sercem” i nawet nie wiem jaka to odmiana. Mam pytanie w jakiej odległości od domu najlepiej ją posadzić ?


Byłam u Ciebie
Dziękuję za komplement
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies