Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:04, 02 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
tulucy napisał(a)
Musze moje jagody podejrzeć, kwitły w tym roku obficie, nie wiem, jak to się przełożyło na owoce.


Z pewnością się przełożyło. Podczas kwitnienia było ciepło.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:25, 02 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Sad się zazielenił. Ciekawa jestem, czy bzyczki pozapylały kwiatki.



I takie tamy na koniec.







Tawlina jarzębolistna na pierwszym planie.



Klon pensylwański

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Poppy 22:55, 02 maj 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Trudno się komponuje rabaty widoczne ze wszystkich stron.


Ale za to jak przyjemnie sie je oglada
Cieniste zakatki tez fajne sie robia.
Zaczelam powolutku przegladac Twoja watek od poczatku, i wiesz, rzucilo mi sie, ze pocieszalas sie, ze najtrudniej to ogarniac stary ogrod, bo nowy projektuje sie latwiej. NIe zgadzam sie z tym, zupelnie, plus taki, ze nic Cie nie ogranicza, tylko wyobraznia i stan konta I mysle, ze odwalilas kawal dobrej roboty na tym swoim polu

ps. moglabyc napisac cos wiecej o tawlinie? bo tak kontempluje nad nia.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Gruszka_na_w... 23:01, 02 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Poppy napisał(a)


Ale za to jak przyjemnie sie je oglada
Cieniste zakatki tez fajne sie robia.
Zaczelam powolutku przegladac Twoja watek od poczatku, i wiesz, rzucilo mi sie, ze pocieszalas sie, ze najtrudniej to ogarniac stary ogrod, bo nowy projektuje sie latwiej. NIe zgadzam sie z tym, zupelnie, plus taki, ze nic Cie nie ogranicza, tylko wyobraznia i stan konta I mysle, ze odwalilas kawal dobrej roboty na tym swoim polu

ps. moglabyc napisac cos wiecej o tawlinie? bo tak kontempluje nad nia.


Trochę zdrowia na tym polu zostawiłam, ale nie żałuję. Warto było.
Tawlina jest niewysokim krzaczkiem. Bardzo szybko startuje wiosną. Listki ma podobne do jarzębiny. Nie choruje, radzi sobie podczas suszy. Ta bezodmianowa ma tendencje do tworzenia rozłogów, odmianowa Sem jest bardziej powściągliwa. Kwitnie na biało, ładnie się przebarwia jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anna_t 09:57, 03 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wykorzystałam dogodną aurę i dwa majowe dni poświęciłam ogrodowi. Po ostatnich opadach deszczu tempo wzrostu roślin ozdobnych i chwastów nabrało przyspieszenia. To już ostatnia runda pielenia. Potem do wnętrza rabat nie będzie już dostępu. Rekordzistką samosiewu została firletka omszona.
Skosiłam trawę, ścięłam większość szafirków. Czas cebulowych powoli się kończy. Kolorystyka ogrodu nieco się uspokoiła.
Sąsiadka mnie dzisiaj pytała, co u mnie tak pachnie. Zapach był wyczuwalny na kilkanaście metrów. Sprawczynią była kalina angielska.



Hania ja odnoszę wrażenie że u Ciebie ziemia non stop wzruszona. Wygląda to świetnie
A ta kalina długo kwitnie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gruszka_na_w... 15:59, 03 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
anna_t napisał(a)
Hania ja odnoszę wrażenie że u Ciebie ziemia non stop wzruszona. Wygląda to świetnie
A ta kalina długo kwitnie?


Niewiele mam wyściółkowanych rabat, więc grudki są widoczne. Takie rabaty łatwiej mi pielęgnować.
W zależności od aury kalina kwitnie od 2 do 3 tygodni. Upały i susza mają wpływ na długość kwitnienia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 16:07, 03 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Lubię jak z takim spokojem opowiadasz o swoich ogrodzie i roślinach.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 16:11, 03 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
polinka napisał(a)
Lubię jak z takim spokojem opowiadasz o swoich ogrodzie i roślinach.


Polinko, ogrodnictwo i nerwowość jakoś mi się wykluczają. Wszak z reguły zakłada się ogród i pielęgnuje go dla wyciszenia emocji.
Na podniesienie ciśnienia są mniej pracochłonne metody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AgnieszkaW 18:00, 03 maj 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Haniu, pięknie u Ciebie, tak elegancko. Kalina mnie zachwyciła (kupiłam właśnie krzaczek kaliny 'Brukwooda' i drugi 'koreańskiej' - pachną obłędnie.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
la_estrellita 21:17, 04 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Polinko, ogrodnictwo i nerwowość jakoś mi się wykluczają. Wszak z reguły zakłada się ogród i pielęgnuje go dla wyciszenia emocji.
Na podniesienie ciśnienia są mniej pracochłonne metody.


Ja jednak myślę, że ten spokój i wyciszenie osiąga się w już założonym ogrodzie bo na etapie zakładania to jednak ciśnienie często rośnie .
____________________
Agnieszka Gutlandia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies