Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Brzozowadzie... 21:55, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Klon piękny, Haniu. Marzy mi się taki. Może kiedyś stanie na mojej drodze Trzcinniki też świetne, wpisuję na listę Uściski zostawiam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 22:03, 29 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Twoje ulubione kolorki.


Fakt
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anna_t 22:06, 29 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Hania a dluzej kwitną krokusy czy szafirki? Chcialabym cos wybrac na front
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
wiklasia 22:12, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
u mnie szafirki kwitną dłużej ale krokusy za to wcześniej
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 22:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
anna_t napisał(a)
Hania a dluzej kwitną krokusy czy szafirki? Chcialabym cos wybrac na front


Zdecydowanie szafirki. Krokusy potrafią przekwitnąć błyskawicznie, jeśli trafi się parę dni ciepła. To raczej taka ozdobna efemerydka ogrodowa. Szafirki dają z daleka widoczne plamy. U mnie świetnie się sprawdzają między ściętymi turzycami.
Na zdjęciach ładnie wyglądają przy dużym zbliżeniu.






Szafirki zaczęły kwitnienie zaraz na początku kwietnia. Prawie miesiąc temu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:40, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
wiklasia napisał(a)
u mnie szafirki kwitną dłużej ale krokusy za to wcześniej


U mnie też.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:43, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22052
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Klon piękny, Haniu. Marzy mi się taki. Może kiedyś stanie na mojej drodze Trzcinniki też świetne, wpisuję na listę Uściski zostawiam


Odwzajemniam uściski. Informuję, że Twoja imperata żyje (chciałam mieć pewność )
A ussuryjski rzeczywiście wart grzechu. Ciesze się, że na niego trafiłam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasia1 07:00, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, w końcu muszę się zapytać, gdzie mieszkasz? Tzn. chodzi mi o rejon. Jak patrzę na Twoje zdjęcia, to wszystko jest jakby miesiąc dojrzalsze. U Ciebie kalina ma już kwiaty, a u mnie dopiero co liście wypuściła ... Tylko u mnie jeszcze ogród w polu. Mam nadzieję, że jak drzewa urosną i zrobi się zaciszniej to też wszystko będzie szybciej startować.

Chciałam się też zapytać o rozplenicę, bo dopiero ją poznaję - posadziłam u siebie 12 sztuk Hameln w zeszłym roku (malutkich). Pięknie urosła i kwitła. Teraz widzę, że wypuszcza zielone źdźbła po bokach, ale środek jest brzydki i suchy. To normalne? Ona się tak szybko starzeje? Nie wiem, czy ją tak zostawić, bo jak urośnie to nie będzie wyglądać źle, czy ją dzielić? Myślałam, że to dzielenie raz na kilka lat się przeprowadza.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Zana 16:09, 30 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Doczytałam u Jolanki o Twym deszczowym szczęściu.
Oby Cię nie opuszczało, ale też nie przytłoczyło nadmiarem
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mariposa 20:31, 30 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Znałam wcześniej kukliki, ale dopiero u Ciebie je w pełni "zobaczyłam" - potrafisz wszystko cudnie wyeksponować i zaprezentować Nie wiesz, Haniu, czy są też w innych kolorach?
Mnie się Twój perski dywan podoba Zgadzam się z Tobą całkowicie, że oko, wygłodniałe po szarościach zimy, chłonie wiosną z radością każdy kolor.
____________________
Ela Motylogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies