Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:46, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
I takie tamy
Róża portlandzka comte de chambord wreszcie się zaaklimatyzowała.


okołostudzienne klimaty





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 22:31, 23 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ładne klimaty ... i spacerek pomiędzy rabatami z przyjemnością zaliczonyzachwyt nad tamaryszkiem także
Widać, jak bardzo zmienił się ogród przez ostatnich kilka lat. Jak wypiękniał...

A u mnie pomidory co roku padają łupem szpaków, które ucinają młode sadzonki na wysokości 20 cm, więc zawsze zostawiam kilka na zapas
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Zana 22:40, 23 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mary Rose nie jest zachwycona. Uwiesił się na niej.


Niedługo udam się do Ciebie na korepetycje z planowania cienistych rabat. U mnie na takowych wciąż pozostałości pierwotnych nasadzeń.



Nie podoba jej się taki piękny adorator?

Oj Haniu, z tymi korepetycjami to nie wiem czy podołam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 22:48, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Napia napisał(a)

A u mnie pomidory co roku padają łupem szpaków, które ucinają młode sadzonki na wysokości 20 cm, więc zawsze zostawiam kilka na zapas


Dały mi ptaszki nauczkę. Od następnego sezonu też będę zostawiać zapas.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:51, 23 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Zana napisał(a)


Nie podoba jej się taki piękny adorator?

Oj Haniu, z tymi korepetycjami to nie wiem czy podołam.


Gabaryty ma nazbyt duże. Co prawda ona do ułomków nie należy, ale nie chciałabym, żeby jej uszkodził pąki.
Te korepetycje to i tak po cichu już pobieram.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kawa 08:59, 24 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
widzisz Haniu ja perovskią na patelni posadziłam a i tak zastrajkowala i padła cos ewidentnie jej nie lezy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
kasia1 10:10, 24 maj 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Chodziło o rzędy pionowe, uwaga o wagonach cenna muszę przemyśleć, czy to tak może wyjść i czym to przełamać albo inaczej rozplanować
Świerki mam i pospolite i kłujące. Część ma już z 7 metrów. Za późno zaczęłam czytać ogrodowisko
Chociaż ostatecznie uważam, że świerki są ok, bo dają efekt, gdy reszta roślin jeszcze śpi, do tego bajkowy krajobraz zimą.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mrokasia 10:21, 24 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Overdam to jednak piękny jest .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 13:23, 24 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Tamaryszek faktycznie jak smok z rozłożonymi skrzydłami Cudny on!
Dziękuje za informacje o koreance- byłam przekonana, że masz kalifornijską
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:43, 24 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
mrokasia napisał(a)


Overdam to jednak piękny jest .


Uniwersalny jest. Dobrze sobie radzi w półcieniu i nie wymaga takiego nawadniania i dokarmiania jak miskanty. Dumam nad wykorzystaniem go na rabacie przytarasowej (częściowo po okapem).

Molinie Variegata też są fajne, ale po zimie dosyć długo się zbierają.



Chciało się mieć tulipany, to teraz trzeba tolerować zasychające liście.


Z traw najbardziej widoczne są stipy.



Miskanty widać tylko tam, gdzie było wilgotno i słonecznie. Przy tarasie są najwyższe.



W półcieniu dopiero ruszają.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies