Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

mrokasia 23:18, 25 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Pozachwycałam się bujnością Twoich rabat . I znów narobiłaś mi smaka na iryski - wciąż nie znajduję dla nich miejsca...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 19:02, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
mrokasia napisał(a)
I znów narobiłaś mi smaka na iryski - wciąż nie znajduję dla nich miejsca...


U mnie rosną wszędzie- dla ułatwienia mi życia.

W półcieniu/ cieniu



W chaszczach


Pod morwą i pod brzozą








____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:09, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Informacja dla Brzozowej Agatki: serduszka ścięta. Przy okazji odchudziłam kolumnowe jałowce na froncie i stożkowatego świerka. Robi się ryzykownie. Trzeba się wspindrać na ostatni szczebelek drabiny.

Jarzmianka przez ta dominacje serduszki jakaś taka mizerna.Może odżyje. Mam jeszcze odmianę o jasnych kwiatach, ale jeszcze nie kwitnie.







Jak ja się bez nich obędę? W końcówce kwitnienia nieco przybladły.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:18, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Amsonia raz jeszcze- piękna jest. Zimuje bez problemu, ładnie przyrasta. Dwa lata temu kupiłam w doniczce P9.





I takie tamy

dereń Variegata





Chyba wolę zielone cisy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:28, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Po zeszłorocznej suszy kaliny japońskie nie są w optymalnej formie. Kwitną skromnie.
Mariesii



Watanabe- miała pecha- po ubiegłorocznym wczesnowiosennym przesadzeniu nadeszło upalne lato. Na szczęście przeżyła.





Promyki słońca lub ich brak zmieniają bardzo nasycenie barw na rabacie.


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:29, 26 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Czas zapoznać się z amsonią
Dzięki za info o serduszkach, a ja dotąd bałam się je ciąć w obawie o przyszłoroczne kwitnienie, ale jeśli Ty cięłaś, to ja jutro działam
No bujnie masz! I pięknie
Wyhodowane własnoręcznie pomidory wsadziłam na nowej działeczce, likwidowałam stary kompost i w ten kompost dałam je .Liczę na spektakularny efekt Nasionka miałam starej daty od koleżanki babci Trzymaj kciuki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:34, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Czas zapoznać się z amsonią
Dzięki za info o serduszkach, a ja dotąd bałam się je ciąć w obawie o przyszłoroczne kwitnienie, ale jeśli Ty cięłaś, to ja jutro działam
No bujnie masz! I pięknie
Wyhodowane własnoręcznie pomidory wsadziłam na nowej działeczce, likwidowałam stary kompost i w ten kompost dałam je .Liczę na spektakularny efekt Nasionka miałam starej daty od koleżanki babci Trzymaj kciuki


Zaglądałam dzisiaj do zdjęć z zeszłego roku. O tej porze miałam już na krzaczkach zielone pomidorki, krzaczki były dorodne. W tym roku tym gruntowym pomidorkom będzie ciężko, ale trzymam kciuki za Twoje. Pamiętaj o podlewaniu raz w miesiącu rozcieńczonym mlekiem. Zapobiega chorobom grzybowym.
Ciesze się, że Ci się amsonia spodobała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 22:40, 26 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zaglądałam dzisiaj do zdjęć z zeszłego roku. O tej porze miałam już na krzaczkach zielone pomidorki, krzaczki były dorodne. W tym roku tym gruntowym pomidorkom będzie ciężko, ale trzymam kciuki za Twoje. Pamiętaj o podlewaniu raz w miesiącu rozcieńczonym mlekiem. Zapobiega chorobom grzybowym.
Ciesze się, że Ci się amsonia spodobała.

Mleko mam zapisane Mam świadomość, że złapałam duże opóźnienie z tymi pomidorami, ale fizycznie nie dałam rady wcześniej. Amsonia bardzo fajna, muszę poczytać o niej.
P.S. Zielone imperaty zadomowiły się na dobre, wypuściły nowe źdźbła. Jeszcze chwilę poczekam, aż je uwiecznię, bo z każdym dniem zyskują na urodzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:50, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Moje na frontowej rosną teraz w zadołowanych doniczkach. Maja więcej światła i nie są już tak intensywnie zielone. Końcówki się lekko przebarwiają.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zakrecona 06:57, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Haniu pięknie tu i bujnie.

Oprysk z mleka, to w proporcji pół na pół, z mleka 3.2? Można też na ogórki chyba i czytałam gdzieś, że na mszyce i mączniaka na różach?

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies