Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

makadamia 08:39, 27 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Amsonia bardzo polecana przez specjalistów - chętnie bym ją zaprosiła do siebie, tylko mi ten jasnoniebieski kolor trochę nie pasuje.

Irysy masz w cieniu i półcieniu? Nie sądziłam że dadzą radę. U mnie te w półcieniu bardzo się wyciągają.
A czy masz może problem z łamaniem się łodyg? Moim chyba 1/3 się poułamywała:/. Nie nawoziłam ich zupełnie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 17:40, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
makadamia napisał(a)
Amsonia bardzo polecana przez specjalistów - chętnie bym ją zaprosiła do siebie, tylko mi ten jasnoniebieski kolor trochę nie pasuje.

Irysy masz w cieniu i półcieniu? Nie sądziłam że dadzą radę. U mnie te w półcieniu bardzo się wyciągają.
A czy masz może problem z łamaniem się łodyg? Moim chyba 1/3 się poułamywała:/. Nie nawoziłam ich zupełnie.


To taki błękit jak u niezapominajek lub u brunnery.
Nigdy nie widziałam łamiących się irysów. U mnie radzą sobie na każdym stanowisku.





Może się skusisz na śniedka baldaszkowego? W cieniu też rośnie, choć listki tracą nieco na sprężystości. Widać go z daleka.




Z żurawką krwistą


Bródkowy na tle kaliny hordowiny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 18:45, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Amsonie - dopisuje do listy, cudo

A w ogole ogrod przepiekny, jest na czym oczko zawiesic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 18:54, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Zakrecona napisał(a)
Haniu pięknie tu i bujnie.

Oprysk z mleka, to w proporcji pół na pół, z mleka 3.2? Można też na ogórki chyba i czytałam gdzieś, że na mszyce i mączniaka na różach?



Wlewam 1l mleka do konewki 14 l i podlewam pomidory i ogórki. O zwalczaniu tym mszyc nie słyszałam. Różom robię oprysk propionianem wapnia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:01, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
TAR napisał(a)
Amsonie - dopisuje do listy, cudo

A w ogole ogrod przepiekny, jest na czym oczko zawiesic


Dziękuję za wizytę i miłe słowa. Rarytasów ogrodniczych raczej u mnie nie ma. Wygląda na to, że raczej popularyzuję urodę prozaicznych roślinek.

np. łubinu





rosy rugosy (ach! jak ona pachnie






Czyścca wełnistego

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:03, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Do kwitnienia szykują się szałwie.



I czarne bzy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 19:07, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
i u mnie tez sporo takich na pozor znanych prozaicznych roslinek, szalwie w tym roku przepiekne kepy poczynily, łubiny tez posiałam, z rozami mi nie po drodze choc rugosy lubie jak pachna, na wydmach przy deptaku w Stegnie rosnie ich mnostwo, jak one pachna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:04, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Z płatków rugosy i listków mięty zalanych wodą i schłodzonych w lodówce, wychodzi przepyszny napój.









Pojawiła się pierwsza żarówka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:14, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Dzień był w miarę słoneczny, a potem na niebie pojawiły się ciemne chmury.





Lilaki mogły się zaprezentować w pełnej krasie:
węgierski


i Palibin



A potem się zachmurzyło


i popadało. W tym sezonie trudno jest się wstrzelić z ekologicznymi opryskami. Zaledwie dwa razy zrobiłam oprysk roztworem tymolowym i tyleż samo propionianem. Na bobie pojawiły się mszyce. Za dużo, żeby zbierać ręcznie. Trzeba przygotować jakiś oprysk na bazie mydła potasowego i sody.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:19, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
ja walcze z welnowcem na moim ulubionym modrzewiu Kórnik, niestety musialam siegnac po chemie, choc unikam jej jak moge.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies