Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:20, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Czosnki znowu się namnożyły. Trzeba będzie je wykopać i jesienią posadzić na nowo. Podczas poprzedniej takiej akcji z kilku wsadzonych cebulek miałam kilkadziesiąt.





Rozplenice już spore.





Na wypadek, gdyby zmienił się klimat, rozmnażam seslerię jesienną.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:22, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
TAR napisał(a)
ja walcze z welnowcem na moim ulubionym modrzewiu Kórnik, niestety musialam siegnac po chemie, choc unikam jej jak moge.


Dzisiaj na swoim szczepionym Kórniku zauważyłam białe kropeczki na zewnętrznych igiełkach. Wiesz może, co to może być? Jakaś mszyca?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zakrecona 21:25, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tamaryszek i spółka pięknie komponuje się z burzowym niebem, ale nie strasz deszczem, bo u mnie jutro akcja placyk
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
TAR 21:28, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
to moze byc ochojnik świerkowo modrzewiowy, w sumie u mnie to tez zamiast welnowca moze byc ochojnik. ale nie moge znalezc na swoim tej szyszy ochojnikowej. w kazdym razie chemia ta sama do jednego i drugiego. Zajrzyj bardziej do srodka. zamieraja w twoim koncowki pędów? u mnie juz zaczely. dlatego agresywna chemia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:34, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
jednak u mnie to ochojnik nie wełnowiec, czytam i mam to cholerstwo jeszcze na innych (igielki wygięte kolankowo). jutro poszukam galasow, pousuwam i robie opryski. zaluje, ze promanalem nie zdazylam na wiosne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 21:38, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
TAR napisał(a)
to moze byc ochojnik świerkowo modrzewiowy, w sumie u mnie to tez zamiast welnowca moze byc ochojnik. ale nie moge znalezc na swoim tej szyszy ochojnikowej. w kazdym razie chemia ta sama do jednego i drugiego. Zajrzyj bardziej do srodka. zamieraja w twoim koncowki pędów? u mnie juz zaczely. dlatego agresywna chemia.


O kurczaki, to on. Sprawdziłam w necie. Robiłam oprysk Promanalem. Wygląda zdrowo, poza tymi kropeczkami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Zakrecona napisał(a)
Tamaryszek i spółka pięknie komponuje się z burzowym niebem, ale nie strasz deszczem, bo u mnie jutro akcja placyk


W tym sezonie jest urodzaj na odwoływanie akcji. Życzę Ci, abyś była wyjątkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 21:42, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


O kurczaki, to on. Sprawdziłam w necie. Robiłam oprysk Promanalem. Wygląda zdrowo, poza tymi kropeczkami.


poszukaj galasow. ja jutro tez bede swoje przegladac. pani w szkolce radzila zrobic opryski mospilanem 4-krotne, co 3 dni. zobaczymy czy pomoze. zrobilam wlasnie drugi i jakby tego bialego badziewia mniej. ale mam tez na innych. dla pewnosci prysnełam tez swierki rosnace w poblizu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 21:42, 27 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Niebo nadało dramaturgii i wyostrzyło kolorki. U mnie mszyce na Pissardii... wrrr.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 21:47, 27 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


W tym sezonie jest urodzaj na odwoływanie akcji. Życzę Ci, abyś była wyjątkiem.


Oby, bo już jestem w stresie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies