Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Brzozowadzie... 22:31, 27 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
W tym roku z jakimikolwiek opryskami trudno, co chwilę pada. A zauważyłam na brunnerach rdzawe plamy. I mszyce na różach i naparstnicach..
Te lilaki masz potwory, w sensie piękne i duże ja Palibina co roku przycinam, w tym już go wczoraj ciachnęłam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 22:44, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Te lilaki masz potwory, w sensie piękne i duże ja Palibina co roku przycinam, w tym już go wczoraj ciachnęłam


One u mnie dopiero weszły w pełnię kwitnienia. Zapach czuć na odległość. Ścinam im tylko kwiatostany po kwitnieniu.
Ten węgierski całkiem fajną przesłonę już robi. Mam dwa- drugi rośnie koło czarnolistnego bzu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:45, 27 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Margerytka40 napisał(a)
Niebo nadało dramaturgii i wyostrzyło kolorki. U mnie mszyce na Pissardii... wrrr.


Czy jest coś na co one się nie rzucają?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 23:08, 27 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


One u mnie dopiero weszły w pełnię kwitnienia. Zapach czuć na odległość. Ścinam im tylko kwiatostany po kwitnieniu.
Ten węgierski całkiem fajną przesłonę już robi. Mam dwa- drugi rośnie koło czarnolistnego bzu.

Właśnie po Twoich zdjęciach zaczęłam myśleć o nich jako o przysłonie, a będę takiej teraz potrzebować. Z moich obserwacji wynika, że one bardzo dobrze radzą sobie na słabszej ziemi i kompletnie na nic u mnie nie chorują. Uwielbiam takie rośliny Myślę, że wcisnę je gdzieś na tych nowych obszarach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Roocika 10:42, 28 maj 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Czy ten wełnowiec to wygląda jak taka biała piana? Mam coś takiego na szałwiach i przywrotnikach? Czym to najlepiej potraktować?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasia_CS 14:49, 28 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Wieści z frontu.


Haniu, w parku mieszkasz?

U mnie łubin po raz pierwszy taki dorodniejszy kwitł, uwielbiam ten jego kwiatostan!! Trafił mi się fioletowy (od mamy dostałam z ogródka wykopany ) Twoje mają piękny łososiowy kolor
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
TAR 15:11, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Roocika napisał(a)
Czy ten wełnowiec to wygląda jak taka biała piana? Mam coś takiego na szałwiach i przywrotnikach? Czym to najlepiej potraktować?

a jakies zdjecie? u mnie na bylinach tez jakis osad ale to na stowe sosnowe pylenie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 15:13, 28 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Dziewczyny, te które mają buki, obejrzyjcie swoje, bo zdobniczki bukowe w tym roku juz sie rozpanoszyly. Kolejna mszyca trudna do zwalczenia. Oblozenie robalowe w tym sezonie olbrzymie. w zeszlym roku walka z susza, kretami i nornicami. Ten pod znakiem mrowek i mszyc. Nic tylko zaorac i wybetonowac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 16:49, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Roocika napisał(a)
Czy ten wełnowiec to wygląda jak taka biała piana? Mam coś takiego na szałwiach i przywrotnikach? Czym to najlepiej potraktować?


Nie mam pojęcia. Nie miałam z tym do czynienia. Szałwie i przywrotniki nigdy mi nie chorowały.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:55, 28 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Właśnie po Twoich zdjęciach zaczęłam myśleć o nich jako o przysłonie, a będę takiej teraz potrzebować. Z moich obserwacji wynika, że one bardzo dobrze radzą sobie na słabszej ziemi i kompletnie na nic u mnie nie chorują. Uwielbiam takie rośliny Myślę, że wcisnę je gdzieś na tych nowych obszarach


Lilaki węgierskie mają tę zaletę, że nie dają odrostów. Kwiaty są subtelniejsze niż u tych zwykłych.

Popatrz- od miesiąca w niezmiennym stanie. Teraz dojdą irysy.







Zastanawiam się, co hakonce u mnie nie pasuje? Rozluźniałam glebę drobną korą. Chyba wciąż jest za ciężka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies