Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 23:15, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Dzień był akuratny. Ciepły, ale nie upalny. Nadchodzący tydzień ma przynieść spore upały. Taka prognoza zmobilizowała mnie do podziałania w ogrodzie. Pomachałam sekatorkiem przy różach, wykancikowałam i wypieliłam dwie kolejne rabaty w warzywniku. Zostało do obrobienia poletko z truskawkami. Czosnkowi jadalnemu zaczęły usychać łodyżki, to znak, ze trzeba by go wykopać. Jakoś wcześnie.
Połuskałam groszek i zamroziłam. Pierwszy raz jedliśmy bób i buraczki.
W tygodniu chciałabym wreszcie przyciąć żywopłot bukowo- grabowy. Sporo go. Dobrze, że mam akumulatorowe nożyce.Z zewnątrz pójdzie łatwo. Gorzej będzie z cięciem od środka.
Znalazłam tez czas na poleniuchowanie w hamaczku. Nadrabiałam zaległości prasowe.

Kilka lat temu kupiłam w markecie sadzonkę mikołajka. Nic z niej nie wzeszło. Odkryłam dzisiaj coś, co mikołajka przypomina. To on?
Wychodzi na to, że nie należy tracić nadziei. Coś, co wsadzamy, kiedyś z pewnością się pojawi (podobny przypadek miałam z bordową jarzmianką).





Jeżówki na tym etapie rozwoju są tak urocze, że mogły już takie pozostać.



Moje ogrodowe dziecko specjalnej troski.



Zakątek przy kompostowniku już bez piwonii i krwistej żurawki.



Róże na pergoli wciąż czekają na dokończenie zabiegów pielęgnacyjnych.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:26, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magda, witam serdecznie. Cieszę się, że Ci się podoba.
Byliny to nie jest moja specjalność. Pojawiły się mimochodem, ale lubię je jako rośliny wskaźnikowe przemijającego czasu. Jest czas irysów, kocimiętki, szałwii, firletki, jeżówek, itd. Lubię zmienność pór roku.
Na froncie mam teraz czas rozchodników ościstych i tojeści rozesłanej.









Nadchodzi czas czosnków główkowatych.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:38, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanko, niezwykle cieszą mnie te ogrodowe "miętusy". Kilka lat marzyłam o cienistych zakątkach w ogrodzie. Dobrze, że zaczynają się tworzyć w sposób naturalny.









____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 23:41, 23 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
On ci to jest, on mikołajek... Raz wsadzisz, wszędzie wylezie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 23:43, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
I takie tamy na koniec- zanim słońce je umęczy.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 23:48, 23 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
On ci to jest, on mikołajek... Raz wsadzisz, wszędzie wylezie


Sugerujesz, że mam się bać?

Niezawodna Bonica. Choć czytam, że Agnieszka z Jurajskiego się jej pozbyła.







I bukiecik na dobry tydzień.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
zawitka 06:17, 24 cze 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Drugi rok sieję tego drania mikołajka i nic wzeszło trochę i padło jutro zobaczę na rynku może będzie !!!!!!


Czy Bonika u Ciebie podwiązana czy taka z siebie bo u mnie lezy chyba też jen się pozbędę"d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gosiek33 06:51, 24 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzom usatysfakcjonowana tymi widokami

Mikołajka mam od kilku lat (TARcia mnie na niego nastroiła) i dopiero pierwszy raz mi się wysiał. To chyba tak jak stipa, jednym sie sieje innym nie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kasia1 07:14, 24 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, dziękuję za rady dot. żurawek. Wniosek wyciągam taki, że żurawki nie lubią, gdy jest zbyt mokro, a u mnie miały w tym roku zdecydowanie mokro. Będę próbować dalej
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
paniprzyroda 08:35, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zanurzyłam się w Twoim lecie po czubek nosa, takie te rabaty bujne Mikołajka tnę jak się wybarwi na dobre, idealny do suchych bukietów, inaczej są sryliony siewek, które nie dają się tak łatwo wypielić, bo odrastają z długiego, palowego korzenia. Najlepiej usuwać jak tylko wzejdą.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies