Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

KasiaBawaria 19:45, 19 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pieknie i kolorowo

Moi mezczyzni, a mam ich w domu 4- okazuja emocje i ewidentnie je maja ; wiec potwierdzam Ba nawet o nich rozmawiaja
____________________
Zapraszam na kawe
galgAsia 19:51, 19 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, u Izy-Ursy zdjęcia dają! na początek Anula - no czad!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:07, 19 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Haniu, jaką tu masz trawę z pięknymi białymi pióropuszami? Poszukuję takiej, ale może mieć max z kwiatostanem 1,5 m.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:22, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Helen napisał(a)

Haniu, jaką tu masz trawę z pięknymi białymi pióropuszami? Poszukuję takiej, ale może mieć max z kwiatostanem 1,5 m.


To miskant Graziella. Liść podobny do gracka, a jesienią przebarwia się na rdzawo i ma bielutki pióropusz. Swoje trochę skrzywdziłam, bo dwa lata temu przesadzałam je jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 20:28, 19 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To miskant Graziella. Liść podobny do gracka, a jesienią przebarwia się na rdzawo i ma bielutki pióropusz. Swoje trochę skrzywdziłam, bo dwa lata temu przesadzałam je jesienią.

Dzięki Ci, Dobra Kobieto
____________________
Helen - Hortensjowo
kasia1 08:07, 20 paź 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, dlaczego skrzywdziłaś? Ile lat (w jednym miejscu) mają Twoje najstarsze miskanty?
Myślałam, że przesadzanie (odmładzanie) miskantów to standardowy zabieg. Potem Toszka mi pisała, że nie muszę ich odmładzać co kilka lat, z czego się ucieszyłam, bo ja ciamajda jestem i siekiery wolę do ręki nie brać
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 08:45, 20 paź 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Haniu, wzięłam się w końcu za przekopywanie warzywnika i okazało się, że do mojego warzywnika-matecznika doszły korzenie pobliskich świerków. (rosną około 3-4 metrów od warzywnika).
Czy orientujesz się może, czy w takim sąsiedztwie krzewy owocowe dadzą radę? Warzywnik mam (za) duży. Przerabiam go trochę na matecznik, kwiaty jednoroczne (przy tych świerkach nie chcą rosnąć).
Zastanawiam się, czy przy tych świerkach nie posadzić rzędu np. borówek albo malin, zakładając, że nasypię im dobrej ziemi, obornika. Tam jest słońce i kwaśna ziemia.


____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mikina34 08:06, 21 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Haniu, bardzo mi przykro z powodu straty przyjaciela ściskam mocno...
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
tulucy 09:41, 21 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kasiu, we mnie nie ma wewnętrznej zgody na to, że czworonożni przyjaciele żyją krócej niż my. Boli i serce, i dusza.


Ja to sobie w takich chwilach na pocieszenie - marne, ale trudno, przypominam wiersz Szymborskiej Kot w pustym mieszkaniu. Im jest gorzej.... tym naszym kudłatym w odwrotnej sytuacji.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Agania 12:04, 21 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Twoja jesień najbardziej mi się podoba
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies