Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 18:44, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Gosiek33 napisał(a)
Kilkanaście lat temu cieszyłyśmy się szczenięcym czasem naszych psiaków, teraz przyszła pora na ich odejście. Szkoda, że nie starość je zabiera ale różne choroby


Jest z nami od 12 lat. Wzięliśmy ją ze schroniska jako dorosłego psa. Może mieć 14-15 lat. Dla dużych psów to sporo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:47, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
marba napisał(a)
Haniu, współczuję z powodu choroby suni. Rozumiem, co czujesz. Wszystko, co wtedy możemy zrobić to skrócić cierpienia przyjaciela, zamiast skazywać go na długie, powolne i pełne męki odchodzenie. Przychodzi taki dzień, kiedy inaczej pomóc się już nie da. Jak napisała Kasia, takie chwile są niewyobrażalnie trudne, ale za miłość i wierność i oddanie naszych psów jesteśmy im to po prostu winni.
Wierzę, że tam, kiedyś, po drugiej stronie, spotkamy wszystkich, których kochaliśmy, naszych psich przyjaciół również.
Przytulam.


Basiu, po pierwsze nie myśleć w takich sytuacjach o sobie. Uważnie ją obserwujemy. Kiedy zauważymy, że życie ja przerasta, to podejmiemy tę trudną decyzję. Dzisiaj leżała sobie w ogrodzie i obserwowała moje poczynania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 18:55, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Mrokasiu, łączę się w bólu. To jest/będzie mój ostatni pies. Coraz trudniej mi znosić konieczność pożegnania.

Kasiu, mężczyzna to też człowiek. czasem skrywa emocje, ale niewątpliwie je ma.

Makusiu, To jesteśmy zgodne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:05, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Kolejny ciepły dzień tegorocznej jesieni spędziłam w ogrodzie. Skosiłam trawę, porządkowałam długą prostą. Zauważyłam, że pod iglakami jest bardzo sucho. W studni było sporo wody, więc ją wykorzystałam do podlewania. Co 10 minut przekładałam wąż pod kolejne drzewko.

Bardzo ładnie rozwinęły się oczarowe frędzelki. Sporo ich.







Po wycięciu bylin przejrzała na oczy fothergilla. Rośnie od 3 lat. Przybyło jej może kilka cm. Pożytku raczej z niej nie będzie. Pewnie ma za sucho.



Przebarwiać się zaczęła ciemnolistna pęcherznica.


Cały żywopłot cieszy jesiennymi barwami.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
UlaB 19:13, 19 paź 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Hania, daj szanse fortegilli
popatrz




ma jakies 8 lat, rosnie w cieniu perukowca wyprowadzonego na nodze wysokosci ok. 1,2m (nózke widac na pierwszym zdjeciu)

potem usunę zdjecia zeby nie zasmiecac Twego pieknego ogrodu
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Gruszka_na_w... 19:15, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Klon strzępiastokory za parę lat będzie bardziej widoczny.



Teraz zakrywają go krzewy i trawy.













____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:16, 19 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ooo, jak pięknie . Pęcherznica czad po prostu, derenie świecą golizną z daleka . A oczar mnie nęci, najchętniej Feuerzauber, chyba TAR go pokazywała u Gosiek
U mnie dziś listopad w pigułce... Ani ciepło, ani sucho... Była akcja Niewidzialna Ręka i cięcie liści.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:24, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ula, absolutnie nie zamierzam jej usuwać. Obawiam się jedynie, ze nie jestem w stanie zapewnić jej optymalnych warunków do rozwoju. Z założenia nie podlewam krzewów, wiec może jej brakować wilgoci.
Twoja jest modelowa.

A perukowiec dzisiaj gwiazdorzył. Z daleka go było widać.









A na brzozowej gałązki derenia białego utworzyły zgrabny duecik z pniami brzóz.
Szkoda tylko, że te odmianowe nie wytrzymują konkurencji z korzeniami brzózek. Tylko czysty gatunek rośnie okazale.



Moja najstarsza magnolia.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:31, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
galgAsia napisał(a)
Ooo, jak pięknie . Pęcherznica czad po prostu, derenie świecą golizną z daleka . A oczar mnie nęci, najchętniej Feuerzauber, chyba TAR go pokazywała u Gosiek
U mnie dziś listopad w pigułce... Ani ciepło, ani sucho... Była akcja Niewidzialna Ręka i cięcie liści.


Za wcześnie kupiłam oczary. Sadziłam, że one wszystkie kwitną w zimie. Moje dwa kazały się być wirginijskimi i kwitną na koniec sezonu. Trudno.











____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:43, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
I na koniec



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies