Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

ryska 20:16, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Piękne kępy szafirków.
Lubię je bardzo, białe nawet bardziej
Moje pierwsze tulipany wytrzymały tydzień czasu, także potwierdzam, że dużo z nimi kłopotu a radości parę dni.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Brzozowadzie... 20:48, 13 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Haniu! Pierwszy raz nie nadrobiłam wszystkiego, no nie dam rady, ale kilka ostatnich stron chociaż poczytałam. Mam podobne doświadczenia z tulipanami - na frontowej ciemne burgundowe zakwitły ze dwie sztuki, EE niskie jak nigdy. Zachwyciły mnie w tym roku maślane krokusy, z których zrobiłam sobie rzeczkę - kwitły z miesiąc.
U nas dziś jeszcze było fajnie ciepło - był czas na badmintona, boule i kawkę na tarasie. Ale jutro 7 stopni brr. I sucho jak pieprz Ściskam serdecznie!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Milka 06:10, 14 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Trzeba tylko pamiętać, żeby w marcu przyciąć im liście. Kwiaty są wtedy lepiej wyeksponowane.
Wydaje mi się, że ich atrakcyjność kolorystyczna jest dłuższa niż tulipanów. Te ostatnie źle reagują na upały.Potrafią zakończyć kwitnienie w kilka dni.

Zgadzam się z tobą, jakoś szybko tulipany przekwitają, szafirki są niezawodne. Moje będę przesadzać, bo mam gęstwinę i jak robię na rabacie, to by mi się nogi boćka przydały.
U mnie hiacynty jakoś się sprawdzają, słabiej może kwitną, ale co rok, białe najobficiej i różowe, fioletowe słabiej.
Tawuła kwitnie, czyli mniej więcej, mamy podobne ciepło w ogrodzie i stopień rozwoju roślin.
Brunera lubi cień i wilgoć, po kwitnieniu możesz sobie podzielić, fajnie się ją rozdziela.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosiek33 10:22, 14 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Z radością patrzę na wiosnę u Ciebie. Zegar wygląda jakby rósł tam od zawsze


Szafirki mnożą się na szczęście. Najwięcej mam takich kupowanych przed laty, później kwitnących pierzastych i pełnych Blue Spike
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 17:20, 14 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ryska napisał(a)
Piękne kępy szafirków.
Lubię je bardzo, białe nawet bardziej
Moje pierwsze tulipany wytrzymały tydzień czasu, także potwierdzam, że dużo z nimi kłopotu a radości parę dni.


Inne kolory szafirków podziwiam w cudzych ogrodach.
Spróbuję ponawozić tulipany po kwitnieniu- tam, gdzie jeszcze jakoś rosną i kwitną. Ubiegłoroczne łany EE z przedpłocia trzeba spisać na straty.




W tym sezonie kwitną może trzy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:23, 14 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Haniu! Pierwszy raz nie nadrobiłam wszystkiego, no nie dam rady, ale kilka ostatnich stron chociaż poczytałam. Mam podobne doświadczenia z tulipanami - na frontowej ciemne burgundowe zakwitły ze dwie sztuki, EE niskie jak nigdy. Zachwyciły mnie w tym roku maślane krokusy, z których zrobiłam sobie rzeczkę - kwitły z miesiąc.
U nas dziś jeszcze było fajnie ciepło - był czas na badmintona, boule i kawkę na tarasie. Ale jutro 7 stopni brr. I sucho jak pieprz Ściskam serdecznie!


Rzeczkę z maślanych krokusów przetrzebił mi jakiś stwór grasujący pod ziemią. Pewnie kret. Zakwitło kilka z kilkudziesięciu sztuk. Zawsze pod górkę!

Dawno nie grałam w boule. A zestaw w domu jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:26, 14 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Milka napisał(a)

Zgadzam się z tobą, jakoś szybko tulipany przekwitają, szafirki są niezawodne. Moje będę przesadzać, bo mam gęstwinę i jak robię na rabacie, to by mi się nogi boćka przydały.
U mnie hiacynty jakoś się sprawdzają, słabiej może kwitną, ale co rok, białe najobficiej i różowe, fioletowe słabiej.
Tawuła kwitnie, czyli mniej więcej, mamy podobne ciepło w ogrodzie i stopień rozwoju roślin.
Brunera lubi cień i wilgoć, po kwitnieniu możesz sobie podzielić, fajnie się ją rozdziela.


Hiacyntów mam kilka. Czasem się im łamią łodyżki pod ciężarem kwiatu.
Brunnera rośnie w cieniu. Wilgotność pewnie trzeba jej będzie sztucznie zapewnić, bo na rabatach suchutko. Wczorajszy deszcz ostał się tylko wspomnieniem. Wiatr już wszystko wysuszył.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 17:31, 14 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Z radością patrzę na wiosnę u Ciebie. Zegar wygląda jakby rósł tam od zawsze


Szafirki mnożą się na szczęście. Najwięcej mam takich kupowanych przed laty, później kwitnących pierzastych i pełnych Blue Spike


Chciałabym mieć Twoją zdolność do zapamiętywania nazw odmianowych.
Zegar bardzo polubiłam. Często na niego zerkam z kuchennego okna.

Dzisiaj wiosenna radość mocno zredukowana. Da się podziwiać roślinki tylko przez szybkę.
A było już tak pięknie!
klon ściętolistny






i ussuryjski

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 18:56, 14 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Piękne zdjęcia, Haniu, zrobiłaś. Aż się chce takie mieć.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 19:10, 14 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Moje klony w tym roku raczej nie zakwitną, przynajmniej na razie tego nie widać. Za to ussuryjski ma już pełnoprawne liści , aż jestem w szoku.

U mnie dziś w nocy padał śnieg...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies