Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 22:41, 01 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wystarczyło trochę deszczu i od razu uaktywniły się chwasty. Plany na kolejne dni, to okancikowanie półksiężyców, ronda, a na końcu rabat wzdłuż ogrodzenia. To pewnie będzie ostatnie odchwaszczanie. Potem rośliny tak się zagęszczą, że chwastów nie będzie widać.



Klon ściętolistny (widoczny między berberysami) ładnie podzielił przestrzeń w ogrodzie.


Po południu zupełnie inny klimat. Brzózka Doorenbos sią zalistkowała. Nareszcie!

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 22:46, 01 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
co tam chwasty, wazne ze popadalo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 22:47, 01 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Haniu a moze Ty wiesz, co to za trawka:



____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 22:51, 01 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)

no i co to za przepis na bulki, juz na ktoryms watku o nim mowa tez chce wyprobowac, bo buleczki smacznie wygladaja


U mnie pojawiły się makolągwy.

Przepis wczorajsze bułeczki znalazłam u Ani w malutkim pod lasem.

A przepis na maślano- miodowe bułeczki znalazłam na stronie, którą poleca Galgasia

Jedne i drugie były pyszne.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 22:55, 01 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
o dzieki

makalagwy super, sliczne sa. mialam jedna szt, w zeszlym roku.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 23:02, 01 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
W większości przepisów na MW dodaję więcej mąki. Chociaż raz się zdarzyło, że musiałam dodać więcej wody
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 23:05, 01 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Trawka ma źdźbła jak jakaś ostnica.Nigdy takiej nie spotkałam.
Może to jakaś odmiana drżączki (briza media)?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 23:08, 01 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
to jakas odmiana situ, kupilam wczoraj i zawieszek nie bylo a zapomnialam nazwy, cos jak sitownik, situnka ale nie moge nic podobnego znalezc. drobna delikatna, przepiekna na zywo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 23:10, 01 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)
W większości przepisów na MW dodaję więcej mąki. Chociaż raz się zdarzyło, że musiałam dodać więcej wody


Połamałam na cieście chlebowym już kilka mieszadeł do miksera. Nowe kosztowały 15 zł, więc po kolejnym takim przypadku zrezygnowałam z piekarniczych wypieków.
Tak mnie zmotywowałaś, że złamałam swoją życiową zasadę, żeby nie wracać do tego, co się porzuciło.
Te robiłam ręcznie i coś za bardzo się kleiły do łapek. Inteligentnie dodałam mąki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 23:16, 01 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
nie, no te bulki to sprobuje, mieszadla mam metalowe i specjalny hak do mieszania ciasta drozdzowego. dodam w srodek jakichs owocow albo konfiture.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies