Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:05, 15 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Też nie znoszę pożółkłych liści czosnku i wiesz co, ja je obcinam. Cebulki sobie radzą. I czosnków akurat tez nie wykopuję. Może to źle ale jednymi ręcami się nie da wszystkiego ogarnąć. Ogród prezentuje się świetnie.


Mamy podobnie zaplanowane ogrody. U Ciebie rośnie zdecydowanie więcej bylin, a one wymagają nieustannego doglądania. Czasem trzeba coś odpuścić.
Te czosnki produkują mnóstwo cebulek przybyszowych i niestety, bez wykopywania, przestają kwitnąć. Są wtedy same liście. Trzy lata temu w miejscu, gdzie posadziłam 5 cebulek, wykopałam około setki. Rozsadziłam je w ogrodzie i dwa lata kwitły dobrze, a w tym sezonie dają znać, że znowu wypadałoby je wykopać.

Smagliczka świeci niczym żarówka.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:11, 15 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
darkowa napisał(a)
Ja też bardzo szybko obcinam brunerom kwiaty,jakoś nie podobają mi się i mam wrażenie ,że to im służy

Masz tak ładnie i dobrze skomponowany ogród i tyle już kwitnących kwiatów

Muszę nad tym popracować


Kwiatów (bylin) w sumie chyba jest niewiele. Wykorzystuję kolorystycznie kwitnące krzewy.
Teraz będzie fajny czas, bo wszystko się rozrośnie i prac ogrodowych będzie niewiele.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:36, 15 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Tak patrzę na te fotki i u Ciebie serduszka rzeczywiście okazała, nie tylko z nazwy.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Iwonka 22:48, 15 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Haniu zrób dokumentację zabiegów fryzjerskich na brunerkach Mam pierwszy rok i trochę obaw na jakiej wysokości golić. Niektóre wyrosły mi prawie na pół metra!
Siarczan potasu na bukszpanach zadziałał. Jeszcze raz dziękuję za info
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
wiklasia 22:54, 15 maj 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
To brunnerom trzeba fundować jakieś zabiegi fryzjerskie?

Na szczęście (lub nie) od poniedziałku w ramach rozmrażania gospodarki znoszą blokady na zakłady fryzjerskie.

A ja moje tak samopas puściłam...
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
kasia1 08:07, 16 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Fajny Haniu ten tamaryszek u Ciebie. I jeszcze pachnie. Piękna taka delikatna chmurka. Ile ma metrów?
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
KasiaBawaria 10:43, 16 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak dlugo kwitnie ci amsonia?
____________________
Zapraszam na kawe
Gruszka_na_w... 21:21, 16 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
KasiaBawaria napisał(a)
Jak dlugo kwitnie ci amsonia?


Zaczyna kwitnienie w okolicach 20 maja i kwitnie ok. 3 tygodni. Po kwitnieniu ozdobą rabaty są liście.







Nabierają takich żółtawo- miodowych odcieni.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:39, 16 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
kasia1 napisał(a)
Fajny Haniu ten tamaryszek u Ciebie. I jeszcze pachnie. Piękna taka delikatna chmurka. Ile ma metrów?


Tamaryszki nie rosną pionowo. Mają tendencję do wielopniowości po skosie. Nie wiem, ile mają. Jakieś 4 metry. Tworzą wyraźną plamę.
Po deszczu się zmniejsza.
zdjęcia z zeszłego roku



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:43, 16 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Iwonko, dokumentację zrobię. Zależy mi teraz na liściach. Mam nadzieję, że brunnery wrócą do tych dużych.

Wiklasiu, brunnery mam pierwszy rok. Doświadczeń zero. Kwiatki mnie zauroczyły. Wysokość miały akuratną. Ale teraz potrzebowałabym ponownie ich liściowej ozdobności, więc eksperymentalnie zrobię im cięcie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies